Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ekodaň, převody, polopřevody,čtvrtpřevody, výpalné a podobné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 2:05 pm    Předmět: Citovat

Ne, já myslel nechat na bábičku jen jakože by to bylo jen s jedním převodem a pak by jí úřad refundoval i povinný ručení, mohl aby mět příspěvek na beneli, mohl bys parkovat u kauflandu jak uhlobaron,a podobně...

Samozřejmě jak píšeš je to v pohodě - jen dvě pojištění, dvě evidenčky, dvakrát osm kol a dvě fronty. Furt se to ale oplatí.

U nás plný moci ověřený bejt musí, kupní smlouvy vždycky chcou a taky si ji kopírujou - ovšem jinak je vůbec nezajímá, může v ní bejt cokoliv a podepsanej kdokoliv a může to bejt třeba inkoustovou tužkou na papíru vod tlačenky. Jak říkám je to jak kde - a nemyslím tím kraj od kraje, ale město od města. V Třespíči která je stejnej kraj a je třicet kiloměrů od Jihlavy platěj na dopravce úplně jiný zákony a zvyklosti, než u nás...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 2:10 pm    Předmět: Citovat

Tak vyjádření přímo mojí babičky, která mi ho před chvílí poslala mailem:

Otázka:
citace:

Ahoj. Chci se zeptat - Toyotu mas napsanou na sebe a mas nejaky takovy ten prukaz ZTP, ktery umoznuje nejaky ulevy na auto?


Odpověď:
citace:

Ahoj! Toyotu mám na sebe, na ZTP mám nárok jezdit po dálnici zdarma, bez dálniční známky, ale musím být v autě, ještě loni jsem brala příspěvek na auto ročně 6000,-Kč, letos to ty sviňuchy snížily na 3000,-, sebrali mi další 200,- měsíčně (t.j.za rok celkem okradení o 5400,-) Ale nezapoměli mi napsat žádost o příspěvek na opuštěné děti u nás a na katastrofy na Haiti. Tak si myslím, že by jim měli poslat to, o co nás vzali na hůl, hajzlové.


plus má tu značku za okno no, ovšem to všecko platí jen když je fyzicky v tom autě.

Hele, a proč dvě pojištění? Teď nějak nejsem v obraze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 2:17 pm    Předmět: Citovat

Dvě pojištění myslí jako že to bude pojištěno na ní - při převodu a pak když by jsis to převáděl na sebe tak by jsis dělal pojíštění zase na sebe...

Nemusí být, já mám taky Fáčko hlášený na sebe a pojistka je od začátku na matku která s tím jezdí.

Edit: možná by v blýzké době bylo vhodné udělat třeba topic jen a jen pro provedené převody kde by každý napsal, jak, kde a hlavně za kolik převedl.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...


Naposledy upravil j.karel dne út únor 02, 2010 2:20 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 2:17 pm    Předmět: Citovat

ekodaň při dědickém řízení neplatí jen jeho účastníci , bude li votzidlo přepisováno na kohokoli jiného pak se platí



citace:
Podle právního výkladu je převod jeden úřední výkon, byť je v jeho rámci provedena změna a pokud tento výkon započal před datem nabytí účinnosti zákona, ekopoplatek by neměl být placen. Chce to bejt drsnej - magistrátní úřednice v tom samy jasno nemají.


teoreticky ano , ale ?? jak je to s tou změnou ? nemají se při ní splnit požadavky současného zákona ? (tzn zaplatit daň )

nebo tím že se vozidlo přeprodá a přihlašuje se na někoho jiného , první úřední úkon končí , a začíná druhý za který se platí ?

úředníci dostávají nějaký pokyny k jejich práci aby si to každý nevykládal po svým

takže kdo áte známeho úředníka tak to zjistěte

určitě by dokázal poradit , jak s tím vyjebat , právník , ale já to řešit nepotřebuju takže za jeho rady platit nebudu

a jak jsem napsal výš , zjistěte si toto : "co když bude smlouva na třetí osobu datována mezi odhlášení a konec roku 2008 ?
"

POJISTKA , mám na sebe odhlášený 2 auta , a jedno ohlášený ze sebe (a nepřihášený novým majitelem) , mě nic nepřišlo a oni mě taky nekontaktovali že by měli s pojistkou problém
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

j.karel napsal:
Dvě pojištění myslí jako že to bude pojištěno na ní - při převodu a pak když by jsis to převáděl na sebe tak by jsis dělal pojíštění zase na sebe...


Jasně, tak to je v pohodě, pojistku mám od koupě na sebe a tak to taky zůstane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 2:27 pm    Předmět: Citovat

přesně jak píšete , vozidlo pojištěné být musí , ale nikde není stanoveno na koho , když jsem přihlašoval 1203 měl jsem od původního majitele kartičku o povinném ručení (ještě se nejezdilo se zelenou kartou) pojistka dávno zrušená a k přihlášení to stačilo
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cliffan



Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 3:38 pm    Předmět: Citovat

ještě mám jeden dotaz, jak se přihlašuje auto, které ma značky v depozitu? Je v tom nějaký háček. Sami úředníci nevěděli, což mi přijde divné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 3:49 pm    Předmět: Citovat

pokud tam zatím zůstane , tak stačí evidenčka a pojistka , když už je připravené k provozu tak technická (u nás ji uznávají do tří dnů i jako evidenčku)

a samozřejmě by jsi s tím vozidlem neměl jezdit po silnici
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sestra 4



Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 7:59 pm    Předmět: Citovat

Pojistka?! - Jestliže je auto deponováno, tak se na něj povinné ručení nevztahuje. Tedy mělo by jít i bez (konkrétně jsem převáděl depo depo z Karlovejch varů do Práglu) a vystačil jsem si s evidenčkou... Ale co jinej kraj to jinej mRaf. Ale taky musím podotknouti, že to bylo ještě před úžasnou novelou k 1.1.2009, ale na převodech jako takových se snad nic neměnilo teda až na to Bursíkovný Evil or Very Mad
Nejjednodušší je zeptat se, ale na místě kde deponujou (tedy např. v Práglu na Bohdalci přímo na depo okýnku, který je dole) Jinde na pracovištích věděli prdlajs a když sem tam byl tak, pokaždý jiný info. Zkusil sem to víckrát - měl sem to za barákem...
_________________
Š 1200 (zatím držící pohromadě)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:06 pm    Předmět: Citovat

Sestra 4 napsal:

Nejjednodušší je zeptat se, ale na místě kde deponujou (tedy např. v Práglu na Bohdalci přímo na depo okýnku, který je dole)


Tak jestli Ti příjde jednoduchý zeptat se zrovna na Bohdalci, kde je ta [cenzurováno] [cenzurováno] [cenzurováno] brejlatá za okýnkem, tak to seš u mě borec, protože já bych jí musel [cenzurováno], [cenzurováno] [cenzurováno] a taky [cenzurováno]!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sestra 4



Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:29 pm    Předmět: Citovat

citace:
Tak jestli Ti příjde jednoduchý zeptat se zrovna na Bohdalci, kde je ta [cenzurováno] [cenzurováno] [cenzurováno] brejlatá za okýnkem, tak to seš u mě borec, protože já bych jí musel [cenzurováno], [cenzurováno] [cenzurováno] a taky [cenzurováno]!!


Toš to já si nepamatuju, kdo tam zrovna byl (teda krom toho ŠÍLENÝHO davu dožadujícího se deponování, případně zbytečnému prodlužování depa všelijakejch verglů - no prostě pohádka z 27-28.12.2008), ale až na naprostou nepříčetnost k lidem co si šli pouze prodloužit depo (čímž brzdily nutný vklad do depa a únik ze spáru ČPK) byly i vcelku příjemní (tedy vzhledem k okolnostem přímo "roztomilý") Pač se občas i usmála a kloudným slovem mluvila...

Což se mi na Jeremijášce sice stává pravidelně (že jsou hodní), ale ty informace k depu stály za pytel...
_________________
Š 1200 (zatím držící pohromadě)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cliffan



Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 8:56 pm    Předmět: Citovat

no na Bohdalci deponujou, ale auto mi tam neprihlasej. To musim u sveho bydliste ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út únor 02, 2010 9:39 pm    Předmět: Citovat

Jak se shodnem - je to fakt úřad od úřadu...

U nás jsou baby hodně komisní, ale zase jinak velmi příjemné a celkem i ochotné.

Nejlepší bylo, když jsem převáděl žaby subáčko (pro moderátory - to je auto, které má z poloviny náhon stejný jako škoda 1202) koncem roku 2008 při té lidské kalamitě, kdy tam denně bylo 500 lidí. Říkal jsem si, safra nirva voe, v takovém frmolu se ledacos jakože ztratí a tak jsem si zajel na technickou a evidenčku do obýváku k inkoustovce a podobně. Všechno v pohodě, baba to brala turbohbitým způsobem a asi i kdybych měl místo velkýho techničáku vojenskou knížku strejdy psa domovníkovy tchýně, tak by jí to bylo jedno. Ovšem ve chvíli, kdy začala ťukat do počítače, tak se najednou rozvalily dvéře, do areálu vběh sám arcináčelník odboru a za ním "Blanka Poulová, česká televize, vysočina" a začli dělat reportage o tom, jakej je na ouřadě nával. Baba přepážkovka pochopitelně okamžitě zvolnila a začla jet podle norem, což začalo stimulovat moje potní žlázy do té míry, že se pode mnou začala tvořit obří kaluž. A teď jsem viděl, jak milá Blanka zrakem týden hladovějícího rotvajlera (úplně jsem fakt na sobě plasticky viděl takovej ten zelenej trojúhelník z kultovního filmu Predátor) hledá BĚŽNÉHO ŘADOVÉHO ÚČASTNÍKA onoho chaosu, jehož by mohla uvést do televizní síně slávy. Začal jsem se okamžitě tvářit tak strašně hnusně a nefotogenicky (ti, kdož mne znají vědí, že to bylo opravdu velice těžké), dokonce jsem začal působit negativně na všechny její smysly - včetně čichu, takže si naštěstí nakonec vybrala dědáčka, který vypadal jakoby vypadl z brejlí Hnasi Molemanovi (pro chudáky neznající detailně seriál Simpsonovi - je to ten "krtčí důchodce") a mě si přestala všímat. Moje úřednice tudíž zase nabrala předchozí tempo a vhnětla do TP kýžené razítko. Večer v televizi se pak objevila moje levá ruka - mám to nahrané a jednou to budu ukazovat vňoučatům.

Jo, hoše, to je život kolem veteránů...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 8:35 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem byl dneska u báby, která to zjišťovala, neb na sebe v srpnu převáděla auto. Osvobození od poplatku se vztahuje jen na ZTP-P, a ona je "jen" ZTP, takže pěkně vymázla pět litříků.

Rovná se mám smůlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Cliffan



Založen: 18.5.2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 1:26 am    Předmět: Citovat

prosim o vysvetleni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 16, 17, 18  Další
Strana 2 z 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com