Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

chyba v elektrike
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 5:32 pm    Předmět: chyba v elektrike Citovat

Zdar priaznivci peknych aut.Mam problem so svojou Taz 1203 1500cm2.Zase nestartuje.Ked zapnem klucik tak len cuka starter.Ked ho skusam nastartovat napriamo so spojenymi kontaktami tak ide.Blbnu mi pritom smerovky.Ked dam smerovku dolava tak mi blika aj kontrolka rucnej brzdy a pritom tam ani nie je spinac.aj motor trosku trhá a rucicka teploty motora zvikava poskakovat.Stalo sa to z nicoho nic.Proste seria poruch.Obcas je vsetko Ok a obcas nie.Uz som si zohnal aj schemu od p. POSIMa za co mu pekne dakujem ale neviem najst poruchu.Ked ho necham trosku par dni odstat tak je zase vsetko ok.Najprv som si myslel ze to je zle ukostreny motor,ale ten je ok.Ja uz fakt neviem.

Aha a este jedna vec.Zozadu na poistkovej skrinke z lava je taka krabicka,naco to je ? ide z toho taky biely kabel smerom k spodnej casti poistiek,len neviem kam.Je uz roky odpojeny,a bol uz aj ked som ho kupil.Za dotazy dakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 6:24 pm    Předmět: Citovat

Tohle všechno vypadá na špatné ukostření někde, podle mého laického názoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 7:51 pm    Předmět: Citovat

Hale, ja se obavam, ze to kostra nebude. Podle toho, ze si psal, vo tom, jak poblikava kotrolka rucni brzdy, tak pokud nejsou naky zasahy do zapojeni, tak nemuze poblikava vinou kostry, to spis vypada, ze je nekde priskvarenej svazek kabelu. Zkus to poradne prolizt, esi tam treba nezabloudil nakej plaminek pri vyvarovani treba.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel V.



Založen: 22.12.2006
Příspěvky: 143
Bydliště: Roudnice nad Labem

PříspěvekZaslal: po červenec 21, 2008 10:30 pm    Předmět: Citovat

Spíš bych to viděl taky na tu kostru. Před léty táta umyl zadní světla na nejmenovaném voze Š 120 LE a po aktivaci libovolného světla se vzadu spustilo veselé problikávání všech žárovek. Dokonce to prohazovalo i strany v případě blinkrů. Závadou byla v tomto případě opravdu špatná kostra.
_________________
Dílenská příručka na Š 1203
http://www.rapid-skoda.wz.cz/1203-prirucka.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 11:40 am    Předmět: Citovat

Taky bych šel jako první po kostře,tohle chaotický blikání světel a blinkrů tomu dost naznačuje.Vypadá to na přechoďáček nebo rovnou upadenou kostru,podobný problémy jsem měl s vlekem po dotažení kostry ke každému světlu zvlášť se podobný problém už nevyskytl.Tady by to mohla být kostra nekostra ke startéru.Pokud dáš z baterky kostru přímo na startér a zafungujeto tak je chyba nasnadě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 11:58 am    Předmět: Citovat

Esi mu kvuliva tomu blbne motor, nebude to kostrou.

Jinak, je otázka, esi se ti tam nezahnízdily mulimrdky...
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pipos
obecní násoska


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 2:26 pm    Předmět: Citovat

To je jasnej studenej spoj elektrikáře boj. Akorát jsem nepochopil jak píšeš že to jde nastartovat napriamo se spojenými kontakty. To spojíš ty silový kontakty na startéru a jde naprázdno nebo to jde když dáš + na cívku startéru?
_________________
Já mám žízeň že mi to auto už nejede ani do kopce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

No jiste, kdyby byla spatna kostra, tak nemuze poblikavat kontrolka rucni brzdy, kudy by seasi do ni to napeti dostalo, kdyz je na jednom konci vodpojena tim kontaktem ne?
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 6:10 pm    Předmět: Citovat

Zdravím. Podľa môjho názoru tieto poruchy nebudú mať spoločnú príčinu. Preblikávanie kontroliek sa zvykne stávať pri poškodenom tlačenom spoji združeného prístroja - hlavne ak bola niekedy zle založená niektorá objímka z jeho kontroliek, čo sa stane, keď sa menia žiarovky naslepo - pri nedemontovanom prístroji. Ten tlačný spoj je robený dosť "nahusto" a pokial nie je objímka v správnej polohe, tak môže jej kontakt spôsobiť o niektorú susednú vodivú cestu skrat, alebo rôzne nežiadúce prepojenia. Bolo by vhodné združený prístroj vybrať a skontrolovať dosku tlačeného spoja a polohu žiaroviek. U tohto modelového ročníku totiž ani žiadne vedenie a spínač pre kontrolku ručnej brzdy nie je. Bude to fakt len chybou v združenom prístroji. Rovnako to kolísanie teplomera. Poznamenám tiež, že ukostrenie združeného prístroja je urobené káblovým okom na upevňovacej skrutke telesa zámky volantu so spínacou skrinkou.
Skrinka (s čiernym plastovým krytom) vedľa poistkovej skrinky s odpojeným vodičom bude zrejme spínacie relé hmlových svetiel, ktoré sa montovalo sériovo. K výbave nového vozu bol vždy dodaný pár hmlových svetiel (nenamontovaných), ktorý sa však v podnikoch buď hneď ukradol, alebo sa v prevádzke hmlovky urazili o obrubník. Preto je asi ten kábel od relátka odpojený.
Problém so spúšťaním motora môže byť v spínacej skrinke - bolo by vhodné odmontovať kryt volantovej tyče tak, aby bol prístup k spínacej skrinke, zapnúť kľúčom zapaľovanie a odpojiť (zvyčajne čierny) kábel s dutinkou zo svorky "50" spínacej skrinky a skusmo ho nasunúť na svorku "15" (zapaľovanie) spínacej skrinky, resp. svorku "30" (hlavný prívod). Štartér sa následne musí roztočiť. Ak sa neroztočí, problém je v onom kábli medzi ním a spínacou skrinkou (alebo je studený spoj medzi káblom "30" k spínacej skrinke a spodnou svorkou poistky č.1. Ak sa roztočí, problém je v spínacej skrinke.
Držím palce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út červenec 22, 2008 9:51 pm    Předmět: Citovat

ako si najdem cas,cele to prenurim,vsetky moznosti co ste mi popisali,zatial dakujem,a napisem ako som dopadol
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 6:58 am    Předmět: Citovat

posime: smekám! Palec nahoru Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st červenec 23, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

Vyčrpávající odpověď. Smile A teď Šmudlo hledej. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2009 11:50 pm    Předmět: DALŠÍ PROBLÉM... Citovat

Zdar chlapci. Teraz mam dalsiu pikosku s elektrikou... sakra ,zbadal som ze mi obcas vypínalo radio v aute a potom nasledne sa znova zaplo. Najprv len obcas,ale potom cím dalej tym castejsie. Káble som prekontroloval a nenarazil som na ziadnu chybu. Dnes,(teraz) som zbadal ( je tma,a polnoc) ze to radio sa mi vypina len ked sa zvísia otacky nad 1600. A to nerobilo predtym. Svetla mi svietia silno ako poulicne neony a kontrolky aj spodsietenim ma priam oslnuju... Predpokladam ze tam je strasne vela prudu (ked pridam ,ventilátor kurenia ide na otrackach podobných helikoptére) a radio mi vypina pre prepetovu ochranu (sony). Kde mam vlastne hladat chybu ? obcas pri jazde sa to prepne do normalneho stavu,vtedy aj kontrolky,aj svetla idu ako maju,aj radio sa zapne,ale po par sekundach to znova preskočí na 220 V Very Happy sakra čo stým ? ja na tom jazdím furt...a zdá sa mi ze to akosi aj dlho štartuje,ale to moze byt aj inym... Dakujem za kazdy dotaz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 12:55 am    Předmět: Citovat

zkontroluj kabely k alternátoru jestli dobře drží a jestli nejsou zoxidované to samé i u relé pokud to bude v pořádku je v háji relé nebo bude krátký uhlík
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá únor 06, 2009 1:02 am    Předmět: Citovat

rele je akoze ten regler ? a kde sa nachadza ? mam rocnik 92
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com