Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Veteranista
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: st květen 21, 2008 7:16 am    Předmět: Veteranista Citovat

Ahoj, na internetu jsem známý jako Veteranista, v civilu spíš jako Marek.
Doma mám asi okolo dvanácti Jaw, jednoho Meďáka, vše na zasloužilém odpočinku a buď po renovaci, nebo na ni ještě čekají a v neposlední řadě mám Škodu Octavii r.v.1961, kterou nyní renovuji.
Bydlím v Těšnovicích, což je asi 5 km od Kroměříže, kde jsem členem VKK.
Co bych ještě napsal nevím, Ti co z Vás chodí na Spartaky tak mě zajisté znají.
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 8:01 am    Předmět: 1203 Citovat

Zčistě praktického důvodu, ten důvod zní "já chcuk 1203" jsem pořídil skvělý stroj nesoucí jméno Škoda 1203 COM.
Celé to začalo, když jsem chodil ještě na ZŠ, 90. léta, táta podnikal a měl parádní 1203, oranžový mikrobus, kšilt, kliky ven, prostě paráda.
k tomu TJ mělo červený mikrobus, s kterým jsme jako žáci jezdili na fotbal, tak super.
Už nějakou dobu jsem věděl, že bych nějakou chtěl pořídit, polehounku jsem koukal po něčem, uvažoaval jsem nad vysokou, co má teď Alva (inzerát pořád na netu je).
V půlce ledna se našla jedna kousek ode mě, ve Vyškově, papírově rok 80, žlutá dodávka, majitel chtěl 15 tis, stáhl jsme to na 12 tis. a zamluvil, ale cena se mi zdála vysoká, něměla STK a hlavně kastle byla typ z 90. let, kulatá světla v plastu, obdelníková blinkry, ale ještě ne šoupačky.
Ještě ten den jsem našel jinou 1203, taky žlutá, tak rok 80, ale karoserie COM a odpovídající roku výroby, STK na půl roku, cena 5 tis, jen 400km, tak jsme poslal zálohu a vlastně koupil auto, s které jsme nikdy neřídil a konkrétní kus neviděl ani na živo.
Tak jsme vzal svýho Spintera(říkám, že jsme 1203 určitě potřeboval) a vydal se pro ni a už pěkně zabírá místo u nás v ulici.
Rezavá je, ale ne durch, lak aplikovaný štětkou, všude možně potečené, odloupané.
Nějaké fotky na rychlo udělané http://veteranista-mara.rajce.idnes.cz/Skoda_1203_COM

Pár otázek:tohle není asi maska na můj typ http://www.autodily-krbec.cz/image.php?nid=10417&oid=3348592&width=900 , to bude ta z 90 let co?Nemá někdo?
Na rok 80 patří chromové poklice, nebo snad už měla malé plastoví jen?Asi chrom co?
Jak májí vypadat tapeci?Deska potáhlá šedou koženkou?

Na závěr v zdejším duchu: Protože jsme něco takového koupil, jsem Pindour , neb je to morm kterej stojí za Mulimrdka
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 8:13 am    Předmět: Citovat

Poslední řádek jsi vystihl naprosto dokonale a s ním i celý todle fórum Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 1:50 pm    Předmět: Citovat

Nazdar šílenče!

Co se týče řízení, tak, jestli máš OK podvozek, nebudeš už chtít do ničeho jiného sednout. To je prostě droga! Ale jinak platí Předsedův souhlas s poslední větou. Cool

Maska od Krbce by měla být ta správná. Já tomu houby rozumím, ale v 90.letech by tam nebylo napsáno Škoda a je uplně stejná, jako ta, co jsem, ji sháněl a koupil na Toničku. Razz

Tapecíra v té tvojí COMce bych až tak neřešil, vypadají xvětu.
Ale obávám se, že nebyla potažená šedou koženkou. Ovšem tu šedou si pamatuješ dobře. Byl to šedě nastřikanej papundekl s jakokoženkovým povrchem.

No a poklice jsou dtto jak máš na Octavii.

80. rok je ve vizuálu trošku napaden tím, že tam máš stupačky, ale palubka je na to OK.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 2:11 pm    Předmět: Citovat

Asitak
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 2:14 pm    Předmět: Citovat

No ale pokud to čtu dobře, tak je to těžká frajeřina! To má zespodu pod prahama modrý nebo nějaký jiný zářivky? Shocked
http://veteranista-mara.rajce.idnes.cz/Skoda_1203_COM#WP_20160202_15_22_00_Pro.jpg
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 2:47 pm    Předmět: Citovat

nojo , ze Cvikova , asi se nemýlím
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 5:36 pm    Předmět: Citovat

Tak ti gratuluju,pořídil jsi si fabriku na práci Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 5:48 pm    Předmět: Citovat

Jo, než to zobytní, to se nadře. Ale pak to poleženíčko na srazu stejných pacientů Razz
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 7:20 pm    Předmět: Citovat

Jo je to ta ze Cvikova.
Ma to podsviceni, ale jeste jsem ho nezkousel, prej ve svetlech jsou stroboskopy, ale nez byla tma, tak jsem baterku vytahl na nabihecku.
Nejsou tam nahodou poklice ze zadomotoru, tedy vetsi nez Octavia a dva prouzky?
Prave nevim zda je stejna, ale myslim ze Krbec ma tuhle http://pctrs.network.hu/clubpicture/6/9/_/skoda_1203_609883_22526.jpg
Je stejna?
Ty stupacky a podobne detaily jsi musim poradne nastudovat co a jak.
Resil nekdo pobouchanou strechu?
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 7:32 pm    Předmět: Citovat

poklice ze zadomotoru NE , (někde se to tu řešilo)

měla by tam patřit ta co jsi dal prvně , je o kousek delší
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2016 7:50 pm    Předmět: Citovat

Mara, něblázni!
Když má ta červená troska napsaný TAZ 1203 a uprostřed díru na slepici, asi to nebude to samý.

http://www.autodily-krbec.cz/image.php?nid=10417&oid=3687050&width=900
a nebo
http://www.autodily-krbec.cz/image.php?nid=10417&oid=3348592&width=900
Idea je taky dost rozdíl.
Prostě

...si písni, esi ji ještě nemá https://auto.bazos.cz/inzerat/55406136/Predni-maska-na-1203.php

Ad piklice: Jo, to, co máš v kufru jsou dvoudrážky na zadomotor a ty víš, co na tvou Octu61 patří, tak to tam dej a nespekuluj.
Pokud by ti tam totiž pasovaly ty zadomotorový, máš blbý disky.

Pobouchaná střecha se do jisté míry vzhledem k ploše a materiálu dá často vymáčknout zespoda. Pěkně se podlož a polož tak aby jsi byl schopen se nohama o střechu v leže zapřít a >>@#PLUMST%@<< V ponožkách to jde na dost místech i přes tapecíro.
Stupačku zablinduješ a máš to. Takoví šťouralové, co se budou divit, že to tamjenějakýzesílený se snad nenajdou. Jinak je to totiž normální plech s minimálním pertlíčkem na hraně.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 12:04 am    Předmět: Citovat

Nevyzerá zas tak zle to auto.
Tie "tapacíra" neboli v originále striekané - robili sa z vrstveného papiera, pričom na vrchnej a spodnej strane bola nalepená hrubá farebná fólia s hladkým povrchom. Mikrobus standard a COM v sivej farbe, sanita v béžovej, veterinárny voz v modrej, pohrebný v čiernej a požiarny v modrej, alebo červenej farbe. Ak na sololit nalepíš samolepiacu fóliu, bude to vyzerať úplne ako originál - aj ja som to tak spravil, pretože originál sa už nezoženie.
S tou stupačkou - Rancher - moc nesúhlasím. Ten výlisok je o dosť iný. Starý krycí plech bez stupačky mal i to klesanie smerom ku kolesu. Stupačka má spodok vodorovný. Keď otvor zavaríš, tak ten zosilňujúci prelis bude poriadne vyčnievať von. Ale to je môj názor...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 6:46 am    Předmět: Citovat

Poklice jsem usuzoval podle toho, kdy se 1203 začala vyrábět, přece jenom rok 68 Octavie už pomalu ale jistě končila a zadomotory se vyráběli naplno. Poklice stejně asi budu řešit až s novými pneu, v kterých teda na výběr moc není
Dík za odkaz na masku, napsal jsme mu. S tím znakem máš pravdu, to mě vůbec nenapadlo.
Stupečku se ještě rozmyslím, ono kdo ví jak to auto bude a nebude originál, třeba kulaté nárazdníky by se mě líbili, možná někde o ně zakopnu.
Teď podle návoodu Posima musím dát do pucu řazení, jedničkou ohýbám vypínač stěračů, trojka když jsem chtěl s ní brzdit vyskakovala.
Čalounění střechy v budoucnu asi budu muset stejně řešit, mám ho tak na 5/6 střechy, vzadu není.
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt únor 04, 2016 10:00 am    Předmět: Citovat

Sice přestávala vyrábět, ale kola si nechala stejný až do konce výroby
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com