Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Karburátor - vodní kámen

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 12:49 pm    Předmět: Karburátor - vodní kámen Citovat

Máte někdo nějakou pozitivní zkušnost, jak úspěšně odstranit vodní kámen z karburátoru (s dnešním benzinem je možný všechno) bez demontáže karburátoru z auta?

Pumpa úspěšně plní plovákovou komoru, plovák a jeho ventil fungujou precizně;
Když se injekční stříkačkou stříkne benzín přímo do jedný z hlavních komor, tak motor chvíli ochotně běží;
ale normálně neběží - benzín se nedostává z plovákový komory do těch dvou hlavních.

Trysky jsem vyčistil;
emulzní jakotrysky nebo vzdušnky nebo, jak se to jmenuje, jsem zkontroloval;

ale na dně plovákový komory jsem po vyndání plováku našel úplný korálový útesy (po asi roce stání s plovákovou komorou plnou moderního benzinu - ještě před asi 1,5 rokem to jelo).

Mechanickou archeologií se mi podařilo najít a obnovit jednu obří díru, kterou zřejmě má benzin odtékat do zbytku karburátoru, ale stav pořád stejnej.
Nevím, jestli tam je schovaná další dírka, kterou jsem neobjevil, nebo jestli je to ucpaný v kanálku (to asi nejspíš). A i kdyby to teď šlo, jakože nejde, tak zbytkovej sajrajt, co se mi odtamtud nepodařilo dostat, by tu dírku stejně moh kdykoliv ucpat znova.

Za ideální asi považuju vyvaření v octu?
Ale představa demontáže celýho karburátoru mě trochu děsí - je tam trochu moc věcí, který bych moh zpátky nainstalovat špatně.
Máte někdo nějakej postup, jak tu plovákovou komoru a kanálky vyčistit, aniž by karburátor musel ven?

(mel jsem za to, ze uz se to tu nekde resilo, ale zkousel jsem hledat karburator ocet, a nenasel)
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 2:45 pm    Předmět: Citovat

Adam Lipský s tím má zkušenosti.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 3:40 pm    Předmět: Citovat

Popkud vim, tak A.L. to resil na radu jisteho nejmenovanejo clena zdejsiho fora cukrem. Po jeho bohatych zkusenostech pripadny nasledovnik posleze zjisti, ze demontaz, rozmontovani, vyvarka v octe, opetne smontovani a zpetna instalace neda zas tolik prace.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 8:08 pm    Předmět: Citovat

Případně ale existuje ještě jedna možnost, o který se v manuálu pro 1203ky běžně nepíše.

Na karburátoru je z boku takovej jakoby malej soudeček - v knížce je to označeno tuším jako jakási akcelerační pumpička. Když to rozšroubuješ, tak vevnitř zespodu je schovanej konektor mini USB. Pomocí normálního kabelu to připojíš k notebooku a pustíš na to pod Windowsama utilitu sedrclean20.exe (můžu poslat mailem). Ale bacha !!! Než to pustíš, tak je potřeba zapnout LEVEJ blinkr a pak po celou dobu co to pojede (asi jedna minuta) držet sešlápnutej plynovej pedál až na podlaze a mít zapnutý zapalování. Pokud bys tohle nedodržel, tak to zkrešuje, auto už nenastartuješ a už to nedá dohromady nikdo.

Když už to budeš mít připojený, je dobrý prohnat tím i utilitku brakefresh.exe která automaticky odvzdušní brzdy a správně nastaví samostavy do výchozí pozice.

Jo a ještě maličkost - je dobrý se při výše uvedenejch operacích odpojit od internetu, obě utility totiž jinak posílaj logy do Žacléře, včetně tvý aktuální GPS pozice.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 9:00 pm    Předmět: Citovat

Já už to nevydržim, já vás všecky zabanuju! A sebe taky! Pindour Pindour Mulimrdka Mulimrdka morm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kadlátko



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 373
Bydliště: Libušín u Kladna

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 9:03 pm    Předmět: Citovat

Neslo byto pres bluutuu s tabletuu a nemas nakej megacloud. Ale nejlepsi je stejne - a poď mi hop a teď si volej Zadara!!! Kozy Kozy Kozy morm Coo too? Shocked Idea este mužu pryjet s vykupem kozi a pustit z amlionuu megamix crystldestroiy.mp3
_________________
brrrrhhhh a brhhhhhh ,ííííííííííííííí a stojim vo kus dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2014 11:38 pm    Předmět: Citovat

no dobra, chapu to tak, ze karbec musi ven Smile

Ale ja vas varoval,
jestli ho nedam zpatky spravne
(...tak to je muj problem)

USB ani pripojeni do cloudu to nastesti nema,
to by jeste tak schazelo.
uz ted je to poruchovy vic nez dostatecne.
USB tam bylo tak akorat pri ceste do madarska, pri nabijeni mobilu ze zasuvky pro montazni lampu
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com