Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Odpojovač baterie
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nechcuk někdo?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 10:18 pm    Předmět: Odpojovač baterie Citovat

Mám možnost objednat ze zahraničí celkem velmi užitečnou věcičku - odpojovač baterie. Majitelé užitkových vozů Škoda to budou znát - i když v trochu jiné podobě. Tohle je velice chytře dělané - dáte to mezi jeden pól baterky a kábl a je hotovo. Žádné vrtání, šroubování, lepení - vergl zůstane nedotčen. Kdykoliv se to dá vyhnětnout, popřípadě přemutnout na jinej vergl...

Ideální pro případ oživování, garážování, sváření na autě, štelování předstihu atd.

Otočíte kolečkem a odpojíte auto od baterky.

Není to levné - když nás bude dosti, vyjde kus na cca 350 Kč, ale je to nadmíru užitečná věc a mě osobně to nijak drahé nepřijde. U nás to neseženete a takové ty co se šroubují do kastle vyjdou stejně i dvakrát dráž. (je pravda, že u nich zas nemusíte otevírat kapotu)...

Tudíž dělám průzkum případného zájmu.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 7:56 am    Předmět: Citovat

Jsem v životě neslyšel, že by se eletrickej proud zavíral kohoutkem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 8:24 am    Předmět: Citovat

Ano ! A má to i další výhodu, když ti nestíhá dobíjení, tak si to přivřeš jen na půlku a ono ti to pak svítí jen na 6 voltů Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 9:40 am    Předmět: Citovat

Do sedana je lepší dát odpojovač klasický PAL s kličkou. Měl jsem ho přišroubovaný za baterkou a díru pod palubku, takže se ovládal vsedě od volantu. Pokud by totiž sedan blafnul, tak to je jediné, co se dalo ještě stihnout před opuštěním vozidla. Sestra 6.
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 9:59 am    Předmět: Citovat

Laughing No...když sedan blafne, tak myslím, že odpojovat baterku už není až tak úplně akutní Twisted Evil

Jak říkám, je to pro ty, kteří jsou proti neoriginálním a vlastně i veškerým obráběcím zásahům. Já si pamatuju, jak jsem dva dny zhluboka dýchal a osměloval se, když jsem se chystal do nového laku na oktávce vyvrtat díru 15mm pro anténu...


Naposledy upravil LeDocteur dne út březen 13, 2007 11:40 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Myšák



Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 39
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 11:33 am    Předmět: Citovat

Já bych kildně jeden kousek chcuk. Vzal bych i víc, ale do zadomotorů se to při zapuštěný baterce evidentně nevejde.
_________________
...sem lemra líná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pipos
obecní násoska


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 12:23 pm    Předmět: Citovat

Já jenom přidám historku že odpojovač na baterku opravdu k něčemu je. Já jsem kdysi dal do litra za sedačky ten klasický s vyndavací kličkou jako ochranu proti zlodějům a kličku měl na klíčích od auta. Pak jsem to přestal vypínat a jednou se mi stalo že po nastartování startér stále točil motorem i když jsem vypnul klíček. I tak trvalo dost dlouho než jsem vyházel všechno co jsem tam vozil a odpojovač odpojil. Furt to bylo rychlejší než odšroubovat dekl na baterce a sundat svorku.
_________________
Já mám žízeň že mi to auto už nejede ani do kopce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 6:20 pm    Předmět: Citovat

No me se jednou zkamaradil privod ke starteru s vejfukem a dopadlo to dobre, pac krasne uhorel kontakt na baterce a plamen se dal sfouknout normalne hubou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 5:07 am    Předmět: Citovat

Takže odpojovače už by v této chvíli patrně měly brázdit vody Atlantiku směrem k našim garážím. Nakonec jsem jich v rámci zlevnění velkoryse objednal množství zatraceně větší než malé, tudíž by se cena měla ještě snížit a klapne-li vše dle původních propočtů a předpokladů, měla by se dostat těsně na hranici 300 korun za kousek...

Dodavatel uvádí, že se jedná o nejlevnější imobilizér pro staré vergle Smile - zloději prý jsou obvykle schopní vlézt do auta, vyrvat dráty od spínačky a urvat zámek volantu, ale lézt pod kapotu a hledat tam (zvlášťe se pokoušet najít něco tak malého, o čem navíc vůbec nevím, v noci) kde je zrada, to nedělají...

Mimochodem - když mi ten bodrý chlapík psal, kromě zlodějů také zmiňoval jakési "soused friends" - což mi bylo zpočátku velice divné, že by si za oceánem kradli sousedi navzájem auta (i když možné je tam všechno). Teprve záhy s použitím hovorového slovníku jsem zjistil, že "soused" anglicky neznamená osobu bydlící ve vedlejším domě, ale přídavné jméno "podnapilý" Laughing

No jo, člověk se pořád učí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 8:40 am    Předmět: Citovat

Nebo tedy "soused Arnie" Myslíš, že to promuže i proti němu?
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne březen 25, 2007 10:11 am    Předmět: Citovat

A nemaj tam proti soused friendům i něco proti odpojování a přehazování svíčkovejch kablbelů? Razz
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 10:55 pm    Předmět: Citovat

Taky bych si tak tři kousky vzal, éééé, třebas v Brně ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 5:39 pm    Předmět: Citovat

Určitě není problém v Brně - budou-li však splněny dvě níže uvedené podmínky :

1 - Jesli kontraband do té doby zpoza atlantiku dorazí. Což by měl.

2 - Jesli návštěva burzy konečně proběhne dle nového schématu (napřed burza, potom lití). pokud by totiž proběhla dle starého, tak za sebe neručím - obvykle mě totiž TomSek strašně sousedne, abych mu pak nemohl vyzobat ty nejlepší vyzobávky...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 9:16 pm    Předmět: Citovat

Já bych asi taky jeden ten bazmek vzal, zbude-li Confused
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 11:26 pm    Předmět: Citovat

I ty, Brute ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nechcuk někdo? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com