Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Flamewar TAZ (a další) - konkurenceschopnost
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt červenec 29, 2010 8:07 pm    Předmět: Citovat

Jasně - bavili jsme se o "podnikatelským" užitkovým voze, jehož majitel nemá na nejlevnější jiný - novej ocelout je něco trochu jinýho...

Podlahář je výjimka - je to odulej ožrala a asociál, ale umí jak nikdo. Takže se dokonce vyplatí si ho přivézt. S tím že auto a vohoz prodává máte pravdu, i když kdyby mi přijel střechu nabízet burák v Audině - nevím, nevím... Ale s tou troskou, se startkou v tlamě a skejtšortkách - to bych dopředu jistě taky vatu jen tak nevysunul. K živnostníkovi - zedníkovi, malířovi, inštalatérovi, mi sedí ideálně ten tranzit, transporter, nebo třeba kangoo. Zas moc paluba ořech a sesle vepř, zlatý řetězy kolem krku a náušnice ve mě taky až moc důvěry v manuální zručnost nebudí Smile

Ale to je všechno buřt. Ovšem co mě zaujalo - spíš by mě zajímal ten kancl, kde se sedí za dvacet litrů. Vono třeba tady, Krysočina, chudej a tvrdej kraj, ale kurva, za dvacet brutto - to bych snad ani nevstával, ne ? Twisted Evil
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.


Naposledy upravil LeDocteur dne čt červenec 29, 2010 8:27 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt červenec 29, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

Já to tle nechtěl napsat Laughing Ale komentoval jsem to stejně
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: čt červenec 29, 2010 11:33 pm    Předmět: Citovat

Já troskou bohužel jezdil a i sem jí dost dlouho řídil. Příšernej zážitek s ještě příšernějším autě...MOtor netáhne, nebrzdí to ( srovnávám s běžným dněšním autem)
Jestli to není tajné, zajímalo by mě, za kolik si jí koupil. Resp, kolik se tak prodává? Jako když píšeš, že si ušetřil na materiál na 3 baráky, to je ( když jsou fakt malý) mega za jeden. To by mě zajímalo co sis chtěl koupit místo trosky když si tak ušetřil?.. BMW M6??? Podle mě bys za to, co si dal za trosku, rozhodně měl novýho dustera, nebo třeba dacku pickupa s plachtou, a nebo když už něco většího tak velkýho ojetýho hiluxe. Ty dácie jsou sice užitkové, ale s 1203 se to srovnat nedá a hlavně mám 3 roky záruku, o bezpečnosti a spolehlivosti ani nemluvě.
Doctor to s tim podnikáním popsal přesně, záleží co a kde. Ale je dobře, že si uznal, že jen tak vysolit 100l zálohu na dřevo někomu s takovým autem a tak volbečenýmu by se ti nechtělo. Stejně tak bych odehnal toho se zlatejma řetězama Smile ale taky záleží v jakém oboru že ano. Proč by stavební dozor na stavbu nemohl přijet v báwu že ano.
K tomu podnikání je to asi celkovej problém chápání živnostníků u nás, a to je že všiichni kradou a podváděj. Na vesnici je tenhle názor bohužel daleko víc rozšířenej. Když někommu řeknu, že si beru za hodinu 300Kč tak třeba spadne pod stůl, ale když odečtu sociální a zdravotní a daně tak sem na 175Kč čistého a v tom není provozní režie, elektrika, stroje, amortizace a přidaná hodnota na rozvoj firmy. Nemuvě o neplacené dovolené, nemocenské atd.. Takže vono to zas není tak žhavý a tohle si zaměstanci těžko uvědomujou. Ale to sme vod aut nějak odjeli Smile
Prostě troska nééé jako provozní vozidlo. Beru to jako zábavu, stejně jako já mám sedany, ale do běžného provozu je to nepoužitelné v jakémkoli směru. Aby nebylo námitek, já sám sedlám kangoo 4x4, 1,9Tdi, jezdím za 6l nafty, a dneska se dá koupit za 120t ojeté. Kupodovu sem pod ním vživotě neležel, kdežto pod troskou skoro pořád (viď Sestro 4 Very Happy) Těžko by se mi s kangem stalo, že od ocelotu koupíš "nový" hlavní brzdovýý válec a ten při prvním zabrzdění prošlápneš na parkovišti a "vysere" se ti celá brzdovka na asfalt.... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 6:29 am    Předmět: Citovat

Bych si jenom dovolil trochu oponovat s těma brzdama: pokud je troska v dobrém stavu, a tím myslím ta s kotoučema vpředu, tak naopak brzdí velice dobře. A to až tak, že pokud je prázdná, tak se téměř staví na předek, jak to dokáže zaflekovat. To že pak minutu skrze přední okno běhá obraz silnice-obloha-silnice-obloha-silnice-obloha je druhá věc Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dvk



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 8:15 am    Předmět: Citovat

U nás na vesnici se už občas taky za 20 brutto v kanclu nesedí, dokonce k nám dorazila vymoženost v podobě stravenek, takže za ušetřené peníze si konečně můžem dovolit každý rok nové gumáky a násadu k vidlím.

Mě přijet na nacenění střechy borec v Audině, tak si myslím něco o praní peněz a jdu od toho. Živnostník, který dělá na sebe, je typicky zavedený ve svojem okolí, většinu kšeftů stejně získává doporučením a je úplně jedno, s čím jezdí. A když nejezdí, stejně zákazníkovi stojí za to dojet pro něho s flaškou . ) Větší firma má stejně šéfika v kožené bundě, který v nějakém pseudooffroadu jezdí získávat a naceňovat zakázky a pak teprv tu partu, která z děravého tranzitu už jen tahá poklady jako prodlužka, rychlovarná konvice a piksla s kafem. A jak psal Alva, služební montérky a firemní logo na Renaultu Cangoo zdaleka nesouvisí s kvalitou provedené práce.

Je jasné, že nebudeš Buráku jezdit do rajchu na služebky troskou, stejně jako těžko bude zedník jezdit na stavbu Toyotou Hilux.

Kozlíku, materiál na malý barák rozhodně nestojí meloun, tím nejdražším začínají být služby=práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pajan1203



Založen: 12.2.2009
Příspěvky: 137
Bydliště: Varnsdorf

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 8:55 am    Předmět: Citovat

kozzel napsal:
Teda klucí.. já jen čumím. Já myslel, že je to jen koníček a vy to někdo používáte na běžný ježdění? nebo na podnikání???
Já teď vůbec nechci rejt nebo něco takového, ale to bych se na to podnikání vysral, když není na lepší auto a řešíte, že pořizovací náklady jsou malé!
Proboha v 1203 mi přijet řemeslník třeba na barák nabízet práci tak ho vyženu svinskym krokem. Protože pokud někdo podniká a vydělá si na 1203 tak asi nenni něco vpořádku!!
Doctor to s tou 120kou a dítětem přidělaným gumicukem přesně vystihl! Takoví lidi bych opravdu zbavil svéprávnosti, to přece nemůže mít bába v hlavě srovnaný?! A Naprostou pravdu máš v tom, že při tom, když ti vysvětluje, že na feldu za 15t nemá, vyhulí dvě cigára, a za den krabku nebo dvě. Naprosto chápu "blázny" který s tím jedou na výlet, nebo jako Buráka, kterej to má pro radost a ozvláštění všedního života, ale když mi nědko napíše, že je to dobré pracovní auto, s výborným prostorem??.. šmarja! Tak si kupte tranzita za 80t na splátky, kterej má airbagy, abs, bezpečnostní zóny, pořádné pásy a hlavně jede víc než 90 a přitom neletí!!
Zase mě něco překvapilo Rolling Eyes
tak na splátky vyjde ještě dráž poněkud ho přeplatíš a za druhé je vidět že máš na pokuty a neomezenej bodovej system po kterých silnicích chceš jezdit víc jak 90(na některých seš rád že můžeš jet 30 protože vypadají jak tankodrom ,jedině na dálnici a ta je od nás dost daleko
_________________
Šuknovský výběžek/sever čech jinak skype(pajanov73)ŠKatule 1500LPG
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Koudelka



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 366
Bydliště: Holomóc

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 10:54 am    Předmět: Citovat

No tak nevim,Olomouc nejni žádná ves ani velkoměsto,ale stále se zde pohybuje 13 dvanáctsettrojek v běžném provozu a všech provedení různého stáří a vzhledu.Jejich majitelé-teda aspoň ty co znám na ně nedají dopustit a jistě by na nějakýho tranzita či transpika měli.Na ježdění po okolí jim to prostě stačí a firmy pro které s tím jezdí to zjevně neuráží a to jezdí i pro špitál a školky.To jaká je bezpečnost auta pro posádku je věc druhá a čelní náraz bych v tom absolvovat nechtěl Laughing .Když záchranka začla přecházet na wv spousta pacošů si stěžovala že se jim s toho blbě vylejzá a je to hrozně rozhrkaný...Takže můj názor je:Kdo se s timto autkem chce trápit nebo bavit,ať se trápí či baví a nikdo ho nepřesvědčí že není normální páč ho má rád stejně jako já.BUDOUCNOST JE V TROSKÁCH ANNAH! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Já neříkám nic,ale na moje slova dojde!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 11:17 am    Předmět: Citovat

No zaprvé nevím co je na hiluxu špatné, dá se pořdit slušný za 200t, což je splatitelné. Na vesnici asi získávání zakázek vypadá jinak než ve větších městech, tady to moc přes známé nefunguje a hlavně při opravdových stavbách ani fungovat nesmí!!!! něco jako výběrové řízení atd atp...
Zadalší, kvalita vozu ve kterém kdo přijede mi pravděpodobně nemusí říct jak kdo pracuje, ale vzhedlem k tomu, že si na to auto vydělal, tak asi flákač není ( opět sme u toho že převládá názor že kdo má dobré a případně nové auto je zloděj a pere peníze!). Oba moji rodiče jsou inženýři stavaři a opravdu tuším kolik stojí materiál na barák a pod milion se nedostaneš. Leda že by u Vás fungovalo přemisťování materiálu jako za komoušů, což doufám už nefunguje. Kubík betonu stojí 2500 a s tím nci neuděláš ani kdyby ses rozkrájel. Střecha nabarák stojí 250t a stím taky nic neuděláš. Zdivo (ať porotherm nebo ytong) je taky cca 200 - 250t...
kde jsou okna, instalace, omítky, fasáda, elektrika....
Nezlob se, ale moje blbá garáž 10x6m stála 400t a z toho bylo 70práce, protože to dělal soused zedník ( mimochodem velmii dobrej). Nemám rád tyhle řeči, když ani nevíte o čem mluvíte. Blbý vrata do garáže (5m) stojej 55t... Blbý fošny na mezipodlážku 8t, a takhle můžeš pokračovat...
Jinak k méosobě řeknu tolik, že body mám všechny, snažím se jezdit podle předpisů, se 4x4 kangem které je hodně zpřevodované se stejně na dálnici jezdit dá do těch 130. Jde o dynamiku jízdy, případné ředjetí. Ale jako jestli někdo má argumentacim že 1203 stačí, protože se u nás jezdit rychle nedá kvůli silnicím.. tak to už fakt ztrácím řeč.
Znova řikám, nic proti tomu nemám, když jí někdo má jako koníčka, a vyjede si na retro piknik. Ale do normálního provozu je to auto nepoužitelné. Jak píše předseda, tak ty brzdy to je fakt šlágr...Mě to klasické zkoupnutí při brzdění spíš nahání hrůzu při představě potřeby nějakého prudkého manévru.... Rolling Eyes


Naposledy upravil kozzel dne pá červenec 30, 2010 11:20 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 11:19 am    Předmět: Citovat

Jen k tomu materiálu - Alva je eletrikář, on myslel materiál na 3 baráky jako na eletriku...
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 11:21 am    Předmět: Citovat

aha, tak to sem nepochopil. Ok to beru!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 1:40 pm    Předmět: Citovat

Jo na elektriku, nejsem totiz ten typ, co nekam prijde a nez vkroci do dveri, tak natahne dlan pro zalohu, mozna ze sem v tom trochu staromodni, ale nemam na to zaludek chtit penize za neco co sem neudelal. Kozzle byl by s tebe vynikajici novinar bulvarniho tisku, protoze jakou dokazes rozvinout teorii na zaklade nekolika malo chabych indicii, to se vidi malokdy. A tech kB textu, co dokazes behem pracovni doby vygenerovat svedci o Tve naprosto uzasne produktivite, kdyz jeste k tomu stacis vyvijet cinnost. Take si velice vazim Tve tolerantnosti k jinym nazorum a umeni vnaseni pratelske atmosfery na toto forum.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 5:54 pm    Předmět: Citovat

co si tak třeba navzájem rozervat občanky ? A nebo velký techničáky ? A nebo velký techničáky s uvnitř vloženejma občankama ? Fuj
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 6:26 pm    Předmět: Citovat

Ty to nějak prožíváš Alvo Smile Jde vo hovínko víš! Rolling Eyes Já pracovní dobu nemám, makám na živnostňák, a tedy pracovní dobu si tvořím sám. Takže si klidně mužu udělat odpolední siestu. Pak holt pracuji třeba do 11ti do večera, jako posledních 14 dní Smile To je holt podnikání, ale to ty víš, protože podnikáš stejně. Záloha na materiál je naprosto běžná věc, a chrání se tím jak zákazník, tak živnostník. Pokud se jedná o nějakou úpravu hlavy na naturál a celkov go hlavy, tak si taky zálohu neberu, ale při vetších zakázkách rozhodně ano. Teď mám 4 hlavy hotové a mám v tom 16 kolíků, což třeba jsou peníze, kter by mi jinak mohly vydělávat víme?. Každej ať si podniká jak chce. Taky to stejně není fórum o podnikání. Jen sem řikal, že koupit 1203, a nebo nedejbože novou ocelotovou může jen vůl a nebo technický analfabet Very Happy
Že za tu cenu by měl auto jiné kategorie, vším upln jinde. Je to můj názor, ty si myslíš, že je vůl ten, co nechce jezdit naloženej do kopce 60.. proč ne Smile
btw, buď rád, že se tu něco děje, aspoň je nějaká zábava....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 6:37 pm    Předmět: Citovat

Vďaka Kozzlíku. Neviem ktorý z tých dvoch titulov si mám skôr vybrať... Ktorý sa mi hodí viac - prezradíš? Alebo dáme hlasovať?
1. Vůl,
2. Technický analfabet,
3. Vůl + techn. analfabet.
...pre zaujímavosť - nech viem, na čom som....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: pá červenec 30, 2010 6:45 pm    Předmět: Citovat

Ne, na Tebe a Alvu jakož majitele "nových" Ocelotů (ano, ty až za měsíc), se hodí spíše jiné onzačení, které pro vás používá i pan Továrník:

Pacient
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 7 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com