Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motor Škoda 1200 sedan
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milos.vlcek



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 9:46 am    Předmět: Citovat

Cena za kompletní GO motoru je 22600Kč, kdy já dodám snad jen blok, parohy, vodní pumpu nebo můžu dodat i celý starý motor na Tudora, který mám. Hlava už bude samozřejmně novější na bezolovnatý benzín. K tomu je pak cena 6800Kč za všechno nové nebo repasované příslušenství jako je dynymo, startér, karbec, spojka s lamelou a řemenice. Musím říct, že přístup pana Jirouše je velmi vstřícný a dokonce mi je schopen nechat převrtat blok motoru z Tudora na vložky o průměru 72mm. Tím bych měl téměř totožný motor, který patří do Škody 1200. Co na to říkáte?
_________________
víno, ženy, zpěv moc ne, ale hlavně auta a motorky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá říjen 15, 2010 11:11 am    Předmět: Citovat

Tak to máme stejné ceny, vyvažuje doufám kliky?..
Motor na tudora není uplně stejný s 1200, ale rozhodně je to nejlepší řešení, nenajde-li se pravá 1200. Ale hlava je samozřejmně jiná a nepoužitelná, stejně jako vodní pumpa, dynamo, startér, rozdělovač, olejová vana, atd atp... Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milos.vlcek



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 11:49 am    Předmět: Citovat

Poradil by mi ještě někdo s tím, jakou barvu mají mít barvené části motoru na sedana z roku 1955? Víko ventylů, sací a výfukové potrubí, čistič vzduchu, vrtule, kladky atd.. Nějak se mi nedaří nic moc vypátrat. Díky
_________________
víno, ženy, zpěv moc ne, ale hlavně auta a motorky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

Všechno chromovaný. Akorát víčko rozdělovače - to bylo myslím z průhlednýho plexiskla, ale úplně jistej si nejsu.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 12:08 pm    Předmět: Citovat

LeDocteur napsal:
Všechno chromovaný. Akorát víčko rozdělovače - to bylo myslím z průhlednýho plexiskla, ale úplně jistej si nejsu.

To je jen u 1201 v cabriu Twisted Evil

Kozzel bude vědět.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 1:52 pm    Předmět: Citovat

Dle továrny je to RAL 7028, ale odstíny se kus od kusu lišily.
Jirouš prej nevyvažuje kliky, tak si k tomu připočti vyvážení, bez toho to vůbec do motoru necpi, je to vražda ( pokud nechceš jezdit na ždímačce!).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 1:54 pm    Předmět: Citovat

JEště bych rád připomněl, že Jirouš nedělá úpravy hlav na naturál, ae použív modernější hlavy co už mají sedla vložená. na 1089 - tudor je ale hlava úplně jiná a nepůjjde ti použít z 1221. PPokud budeš převrtávat na 1221 pak ano, ale zvenku je trochu odlišná od té původní sedanovské staré. Ale to pozná jen odborník. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 1:56 pm    Předmět: Citovat

a jééště bych doplnil, že samozřejmně převrtaný blok z tudora je možné do sedna apoužít, ale odborník opět pozn, že ten blok je trochu jiný s 1200. Ale rozhodně je to lepší cesta než tam cpát 1201.
pardon za tři příspěvky Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Kozzle existuje takové tlačítko nahoře u příspěvku - upravit Smile

Jiroušovi dělá motory nějaký subodavatel, spodek má od něho poskládaný a jen dodělává hlavu a nastrojuje to.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:23 pm    Předmět: Citovat

tak to já si to dělám sám, kromě protočení hlavních lágrů a broušení kliky. Nkomu v otm nevěřim. Srovnání ojnic, hlava.. prostě mockrát sem dostal do ruky zničenou věc, nebo nějakej průser.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milos.vlcek



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 6:49 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za info. Ta barva vypadá dobře, myslel jsem, že to bylo světlejší. Mám nějaké zbytky barvy na víku ventilů, tak to ještě zkusím porovnat. Ano, ta hlava bude novější s větším logem Škoda, blok bude převrtaný Tudor, což je téměř totožné se sedanem, vodní pumpa sedan, víko ventilů sedan a vanu ještě nevím. Asi klasika plech.
_________________
víno, ženy, zpěv moc ne, ale hlavně auta a motorky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:11 pm    Předmět: Citovat

A pumpu máš 1200?? na té je to vidět hned. Víko ventilů je s víčkem uprostřed, ale to víš. Ta barva je podle papírů ve fabrice, měl sem je přímo v ruce, ale jak řikám, i můj sedan měl asi 3 různé odstíny, vůbec se tím netrap. Ten motor byl nakonec stříknutej celej tou barvou, včetně hadic a všeho otatního - viz fotky z výroby. Blok tudor je podobnej nejvíc tomu 1200 to máš pravdu. Jak to je s tou generálkou, ty ten motor máš nebo to vše jen teprve sháníš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milos.vlcek



Založen: 23.6.2010
Příspěvky: 8
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 10:42 pm    Předmět: Citovat

Mám všechno co jsem už psal. Orig víko ventilů s víčkem uprostřed a se dvěma dírama, dva napůl kompletní motory z Tudora, vodní pumpa je úzká s dírama na teploměr a topení nad sebou, parohy a filtr vzduchu Tudor. Chybí mi akorát karburátor. A pak tedy i ten, kdo to všechno opraví a přivede k životu.
_________________
víno, ženy, zpěv moc ne, ale hlavně auta a motorky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com