Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ekodaň, převody, polopřevody,čtvrtpřevody, výpalné a podobné
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 5:26 pm    Předmět: Citovat

No a to bys jako chtěl, aby stát dotoval výrobu speciálu, nebo co ? Smile Jako kdyby o něj zájem byl, tak ho vyrábět budou. To je normální tržní prostředí.

Navíc buď v klidu, týká se to jen Benziny. Čepro (např. EuroOil) ho zatím bude valit dál...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

No, vono je problém. Když ho skoro nikde nemaj, nemužou mít odbyt, žano
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 9:34 pm    Předmět: Citovat

vono asi ho budou mít jen kde to někdo kupuje

jináč konkrétně eurooil tady u nás na severu nevede spešl už nejmíň tři měsíce
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 9:39 pm    Předmět: Re: Benzin Special končí Citovat

JČ29 napsal:
Už před časem strašili, že výroba benzinu Special skončí. Dnes jsem se nas..l při ranním poslechu Radiožurnálu zprávou o tom, že ho vlastně skoro nikdo nekupuje, takže ho přestanou vyrábět. Dále kvákali, že zásoby vydrží pár týdnů. To je dva či co? Veteránisti asi verbež? Ti si budou kupovat dražší Natural a přikupovat aditiva... Nejlépe tohle udělat před létem, kdy můj autopark čítající 2 modré vehikly nejvíce huntuji ježděním. Takže pro jistotu mít v záloze předem zakoupená aditiva a v jakémsi poměru je mixovat s Naturalem obdobně jako žbrundat olej s benzinem do pinďourů.... Co se má lít do nádrže dříve? Aditivum nebo benzin a v jakém poměru? Nemám odvahu si dělat zásobu v nádrži 1200trosky. Takže jen kanystr. Už 3x mi nádrž navštívili tzv. zájemci. Třetí návštěva znamenala jen odcizení víčka u nádrže s bytelně zpevněnými dvířky a bez vycucnutí nádrže. Pro sichr jsem ji vypustil, zda není benzin vylepšen cukrem či jiným neřádstvem. Druhá byla provedena vyšroubování spodního (staršího kónického typu) šroubu s jeho zmizením. A shánět ho jsem musel. Asi zájemci šroub skončil v kyblíku s benzínkem. První byla gentlemanštější, protože po vypáčení tehdy nezpevněných dvířek víčko uložil do dutiny.


od tý doby co tu nejnio super jezdím jen na natural , do ešky jsem aditiva dával na začátku kdy jsem koupil plechovku na 400litrů pak když tyhle velký balení nebyly tak jen občas až jsem se na to vys...

takže podtrženo sečteno : do dvoutaktu je dávat nepotřebuješ , a jináč je dávkování napsané na piksli ve který to koupíš (větší vyjde levněji)
když to občas zapomeneš tak se to neposere , jen to chce malinko přeladit předstih u všeho
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

Tak to jsem zvědavej, kdo 91čku jako bude vyrábět pro ty Čepra a ty jiný naděje, když Česká rafinérská ee. Cool
Aditiva +naturál to jistěj... a nebo hlava upravená na naturál, což se mi podařilo si obstarat.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sestra 4



Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 27, 2010 10:52 pm    Předmět: Citovat

Taky si müslim, že to nebude tak velkej problém. Pač pokud je to do auta na "víkendové" poježďění, tak stačí relativně malá lahvička, která nějakou dobu vydrží. Už si to moc nepamatuju, ale lahvička za cca 100,- vydržela po poměrně dost dlouho (přece jen se to nepajcuje 1:2 ale v ňákym směšnym brindu... toliko vzpomínky na tento problém u zadomotoru...) a krom poměru to na sobě mělo i dáfkovač...
_________________
Š 1200 (zatím držící pohromadě)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá květen 28, 2010 5:45 am    Předmět: Citovat

Tekutý olovo dělá víc firem - klasický takový ty malý lahvinky jsou celkem drahý (cca .50 1Kč na litr), ale třeba Benadit od VIFu, nebo to samý od Cinolu stojí butelka pár korun a za rok to člověk nevyjede ani krysu. Není potřeba to vůbec dávkovat nějak přesně nebo pravidelně, klidně třeba každou druhou nádrž tam něco cvrknout a hotovo. Takže opravdu nevím, proč se rozčilovat.

Navíc - ono to není tak, že by Speciál nějaká ta uváděná česká rafinérská atd. nějak složitě vyráběla (byť to debilní novináři tak píšou) - je to jako se "značkovejma" naftama. Prostě si to míchají sami. Speciál totiž v dnešní podobě není nic jinýho, než N91 smíchanej se zmíněným benaditem atd. Když to přeženu, tak borec vyleze na cisternu a vyleje do ní kyblík draselné soli kyseliny jantarové (zní to exoticky,a le nic jinýho Benadit není) a může točit Speciál. Taky si všimněte, že už se nikde u Speciálu nepíše "olovnatý benzín" ale "benzín s přísadami umožňujícími provoz..."

Takže to dál bude viset jen na tom, jestli daná čerpačka bude chtít "Speciál" točit a nebo ne. Třeba zmíněné Čepro (za loňskej rok uvádí už jen 0.4% prodaného Speciálu v poměru s prodaným N91/N95) ho má hlavně na vesnickejch pumpách atd. Na dálnici se nesežene nikde - tam by ho vážně asi někdo těžko kupoval.

Rozhodně mě to fakt absolutně nevytáčí. To mě mnohem víc sere včerejší schválení povinného míchání biosraček do benálu a hlavně do nafty. No ale co, aspoň bude mít Bosch u nás v Jihlavě kde dělá čerpadla do komň railů práci zajištěnou.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PeS



Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 111
Bydliště: Bohnice

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 3:57 am    Předmět: Citovat

Když bude problém s palivem, dáme do škodovek 2T tříválce od nejmenované značky a budem moct jezdit na cokoliv, co hoří Laughing Ehm, blbá sranda...

Ale chtěl bych se zeptat, neví někdo, zda je něco nového s placením ekodaně při převodu?
_________________
všichni jsou blázni, jenom já jsem škodovka;-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StaraPakna



Založen: 22.8.2008
Příspěvky: 64
Bydliště: Loucká u Velvar

PříspěvekZaslal: čt červen 03, 2010 7:04 am    Předmět: Citovat

PeS napsal:
Když bude problém s palivem, dáme do škodovek 2T tříválce od nejmenované značky a budem moct jezdit na cokoliv, co hoří Laughing Ehm, blbá sranda...

Ale chtěl bych se zeptat, neví někdo, zda je něco nového s placením ekodaně při převodu?


Nového nic..... Sou místa kde máš li klubovou testaci neplatíš bursíkovné (V Práglu sem slyšel), ale jinde platíš jak mourovatej bo není prováděcí vyhláška a tak se neví co jak stim....
Nejlepčí je nějakem milej hodnej ZTP občan, mající promile jako denní náplň, podchytneš li ho ráno a do vodpůldne s ním volítáš ouřadi seš za vodou. Wink Wink Stálo tě to flašku či dvě, něčeho co místní do sebe lejou haby se jim morm víc líbil Laughing Laughing Laughing
_________________
Hladám něco kam se vejdou Čtyři děti a čtyři psi....

Našel jsem STW tak dál uvidíme, vidim je malej..... Trosky vítězí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: pá červen 04, 2010 2:06 pm    Předmět: greenfascizm Citovat

Když už Zelní táhli do prdele mohli si ty zkurvený ekodaně vzít s sebou!
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
StaraPakna



Založen: 22.8.2008
Příspěvky: 64
Bydliště: Loucká u Velvar

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 4:28 pm    Předmět: Re: greenfascizm Citovat

j.karel napsal:
Když už Zelní táhli do prdele mohli si ty zkurvený ekodaně vzít s sebou!


Zelení odtáhli, ale o zelené tě stáhnou, vždyť oni za to nemohou to ONI!!!
_________________
Hladám něco kam se vejdou Čtyři děti a čtyři psi....

Našel jsem STW tak dál uvidíme, vidim je malej..... Trosky vítězí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 6:59 pm    Předmět: Citovat

no ale oni zelení za "ekodaň" kupodivu zas až tak moc nemohli - stačí jen sledovat celej osud onoho nešťastného zákona...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel V.



Založen: 22.12.2006
Příspěvky: 143
Bydliště: Roudnice nad Labem

PříspěvekZaslal: so červen 05, 2010 8:35 pm    Předmět: Citovat

nicméně důsledek této části zákona je "sčítatelný" a ač je jeho jednotkou pouhá CZK, tak se jej jen tak nevzdají Wink
_________________
Dílenská příručka na Š 1203
http://www.rapid-skoda.wz.cz/1203-prirucka.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 8:14 am    Předmět: Citovat

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210452801081021-cerne-ovce/
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 8:21 am    Předmět: Citovat

ta reportáž je udělaná trochu neštastně a se špatným příkladem. Neřekli tam nic o testaci a ukázali tam volhu. Spousta lidí když to uvidí v bedně tak si řekne: to už by moh dneska bejt veterán každej starej krumpl a je jedině dobře že za něj zaplatěj ekodaň.

Takhle to vypadá jako kdyby nárok na odpuštění mělo automaticky každý starý auto. Možná to nadělá i víc škody než užitku, co se týká veřejnýho mínění.


Naposledy upravil Predseda dne po říjen 25, 2010 6:56 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 16, 17, 18  Další
Strana 4 z 18

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com