Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

vymena podvozku na 450
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zimage



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha-Západ

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 12:02 pm    Předmět: vymena podvozku na 450 Citovat

cau panove, postavil jsem konecne novej podvozek (http://skoda.450.sweb.cz/rekonstrukce_podvozku/) a ted resim jak ho vymenit. Trochu bojim zkrouceni kasle, i kdyz je super vyvarena. Mate s tim nekdo zkusenosti na felicii/450?

Muj plan je nasadit hardtop, at to aspon trochu drzi a nechat zavreny dvere i kapoty, interier uz mam odstrojenej a behem par minut, to zvednout nahoru, vymenit podvozek a zase pustit dolu. Proste nebude to bez ramu dlouho.

dik za radu. Zimage
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 5:16 pm    Předmět: Citovat

Vyndej z toho akorat sedacky, dvere a haupny a normalne to zvednes, aniz by se to zkroutilo, na ten hardtop se vykasli. Uplne nejlepsi by bylo sehnat 4 silaky, kery to bafnou kazdej v jednom roku a ty tam ten podvozek pod to podstrcis. Takle sme delali stejsna, ale ten byl jeste privazanej hupcukem za strechu, protoze ta jeho kastle je podstatne tezsi.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zimage



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha-Západ

PříspěvekZaslal: ne říjen 26, 2008 5:04 pm    Předmět: Citovat

Na hupcuk se vykaslu urcite Smile Mam to naplanovany na pristi tejden, dam vedet jak jsem dopad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

Echhm, tedy, tady je šťoura Základna, jen tak na okraj - neměla by mít 450 - když už si s tím člověk dá tu šílenou práci - bílý budíčky a třeba vepředu i vzadu nárazníky vcelku ????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zimage



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha-Západ

PříspěvekZaslal: so listopad 08, 2008 10:38 pm    Předmět: Citovat

Základna napsal:
Echhm, tedy, tady je šťoura Základna, jen tak na okraj - neměla by mít 450 - když už si s tím člověk dá tu šílenou práci - bílý budíčky a třeba vepředu i vzadu nárazníky vcelku ????


Neboj vsechno bude, zatim to opravuju 8 let a potrebuju, aby mi to jeste chvilku vydrzelo. Smile


Panove, vyfotte mi, prosim, nekdo drzak kladky rucni brzdy, predchozi majitel to prebastlil, kdyz tam daval oktavkovej podvozek a ja to potrebuju vratit na puvodni misto, aby mi lanovod nedrhnul o napravu a ram. Potrebuju vedet hlavne, kde to je na spartaku uchyceny. dik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 8:46 pm    Předmět: Citovat

Sorry, nepřicházím s věcnou informací nýbrž s dotazem, co by se stalo kdyby se na zadní nápravě použilo to druhé oko k uchycení listového pera?

http://skoda.450.sweb.cz/rekonstrukce_podvozku/ipage00021.htm
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dvk



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: út listopad 18, 2008 11:01 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem nad tím už párkrát uvažoval, že se to přece musí prohnout naskrz ... ale kupodivu pokud máš správné tlumiče, funguje to jak má a akorát máš pak zadek drobátko níž. Jestli jsi repasoval (=nakovával či jinak napružil) lisťák, tak by se to do toho nižšího oka mělo dát, ne ? (teda pokud z toho nechceš mít offroad . )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 6:39 am    Předmět: Citovat

Možná mi hlava nebere, o kterém oku je řeč, ale ty třídírové plechové závěsy lisťáku jsou konstruovány tak, aby se daly použít obě díry k nastavení výšky zadku. Není to dávno, co jsem to přenastavoval ...teda furt je možný, že nevím wocogo v tom dotazu.

Je ale možný, že mám dnes v kondiciogramu křížek Smile
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 10:55 pm    Předmět: Citovat

No je to přesně ono...tam kde teď drží listové pero, tak co kdyby se to dalo o díru níž. Co by se stalo? Podle mě by to šlo, ale nějak si nedovedu představit co se bude dít? Kola nebudou tolik do A u prázdného auta, neuveze tolik ale při prázdném autě bude mít lepší chování / nesjíždět tolik pneu po bocích? Nebo co se vlastně stane? Oba odpovídáte správně Wink
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zimage



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha-Západ

PříspěvekZaslal: st listopad 19, 2008 10:56 pm    Předmět: Citovat

Rancher napsal:
Možná mi hlava nebere, o kterém oku je řeč, ale ty třídírové plechové závěsy lisťáku jsou konstruovány tak, aby se daly použít obě díry k nastavení výšky zadku. Není to dávno, co jsem to přenastavoval ...teda furt je možný, že nevím wocogo v tom dotazu.

Je ale možný, že mám dnes v kondiciogramu křížek Smile


Nemas krizek, mas pravdu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dvk



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 4:15 pm    Předmět: Citovat

Kounect: když to dáš do spodní díry (= oko pera blíž oku na poloose), tak
- zadek auta je níž
- kola nezatíženého auta nejsou tak moc do V = lepší jízdní vlastnosti poprázdnu, gumy se sjíždějí rovnoměrněji
- při naložení ale zadek více klesne = menší nosnost (aniž by ti drhly zástěrky . )

Když to dáš do vrchní díry, tak je to naopak - vyšší zadek, kola víc do V, gumy sjeté po bocích, horší jízdní vlastnosti (už si někdy jel na koze nebo řídil motorový člun ? . )) ale zase větší nosnost aniž by auto "drhlo prdelí".

Čiliže se rozhodni podle stavu listového pera (jestli máš staré vyšolichané unavené, dej do vrchní díry) a hlavně plánovaného způsobu využití. Pokud chceš semtam jet na sraz s osádkou dvou až tří lidí bez věcí, vol lepší jízdní vlastnosti (=spodní oko), pokud chceš s autem "stavět barák" nebo jezdit s hodně lidma a věcma, vol vrchní oko a ještě si lisťák nechej napružit/zesílit. Poprázdnu pak budeš sice vypadat jak gazík, ale zase s přehledem uvezeš 7 lidí s věcma : )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 10:07 am    Předmět: Citovat

Diky za odpovedi...davam ram teda na nizsi zatizeni a lepsi ovladatelnost Smile
Jeste otazka ohledne medenych trubek, nevite nekdo kde v Praze sehnat v metrazi? Cca ceny? Prumer 5 (brzdy?) a 8 (palivo). Kolegu zimaga jsem uz oslovil po sz, nicmene vic hlav vic vi, tot se ptam i zde. Diky.
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 10:22 am    Předmět: Citovat

Kolega Zimage taky u mi něco má Wink Teď su ale dva dny v SRN. Tak se ozvi, mám to připravený v autě
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
zimage



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha-Západ

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 1:17 pm    Předmět: Citovat

Burák napsal:
Kolega Zimage taky u mi něco má Wink Teď su ale dva dny v SRN. Tak se ozvi, mám to připravený v autě


Jsem ve smrti Smile Fakt zavolam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 5:57 pm    Předmět: Citovat

ferona Holešovice... nejednoduší řešení, není to na metry ale na kg, ale když řekneš že chceš 10 m, zhruba vědí co to váží. Cenu už si nepamatuju, myslim že na celý auto to bylo něco kolem 500 Kč, ale už je to dlouho, možná šla cena Cu nahoru. Mají průměr 4, 5, 6, 8... atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com