Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

[1203] vynechavanie motora
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 1:41 pm    Předmět: [1203] vynechavanie motora Citovat

zdar. uz som nestastny. Stale mi trha razdvatrojka taz1500. Karburator tam mam uz treti.Naposledy som ho cely rozobral,kupil som nove tesnenia ,poskladal,a ziadna zmena.predstih je spravne nastaveny.
Mne sa zda ze na rozdelovaci mam trosku volu.Dá sa s ním otacat do stran.Nemyslim na ten ostredivy regulator.To nie. Da sa s nim otacat cca o 3 až 5 stupnov do strany bez toho aby sa vratilo do povodnej polohy. Moze to mat za nasledok ten rozdelovac ? Popripade indukcna cievka ? kladivko v rozdelovaci nove,kondenzator novy,proste ja uz neviem.Poradte prosim.Kazdy den jazdim na tom aute a uz mi z toho trhania šibe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

Hele a nemáš tam náhodou zelený, nebo černý kabely ke svíčkám?
Ty se rády lámou a vyráběj tenhle efekt ...sem řešil na jednom autě ten samej rébus.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 3:40 pm    Předmět: Citovat

zapalovani mas kontakt nebo bezkontakt?
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 9:30 pm    Předmět: Citovat

Kable vymenene. Zapalovanie este s prerusovacom,cize nie bezkontaktove. Dá sa to prerobit ? co potrebujem okrem rozdelovaca ?a este co ine my to moze robit ? uz fakt neviem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 5:23 pm    Předmět: Citovat

hale zatim to nemen, jenom si zkontroluj, jak vypadaj kontakty kladivka a jakej je vodtrh, taky muze bejt blbej kondik. Ja osobne bych na to sel tak, ze bych dal kladivko novy i kondik, seridil to a kdyz to nepomuze, tak i vymenit civku, ta muze mit zavitak a davat slabsi jiskru a tim padem to pri urcitym pomeru smesi blbe pali. Kdyz vytahnes kabel co vede vod civky do rozdelovace a priblizis ho k necemu ukostrenymu, tak vy to melo davat jiskru minimalne na 1cm, jestli ne, tak je neco spatne.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 3:59 pm    Předmět: Citovat

AlvA napsal:
hale zatim to nemen, jenom si zkontroluj, jak vypadaj kontakty kladivka a jakej je vodtrh, taky muze bejt blbej kondik. Ja osobne bych na to sel tak, ze bych dal kladivko novy i kondik, seridil to a kdyz to nepomuze, tak i vymenit civku, ta muze mit zavitak a davat slabsi jiskru a tim padem to pri urcitym pomeru smesi blbe pali. Kdyz vytahnes kabel co vede vod civky do rozdelovace a priblizis ho k necemu ukostrenymu, tak vy to melo davat jiskru minimalne na 1cm, jestli ne, tak je neco spatne.


Kladivka ok,iskra preskakuje hadam aj 1,5 cm od kostry,odtrh je predpisanych 0,4 mm na kladivku,karburator precisteny,kable nove,aj sviecky nove. Už fakt neviem.Ake su predpisane sviecky ? idu mi tam s dlhším ale menším závitom.či to už naozaj nie je v zlom výbere sviečok.Poradte prosím Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
daelim



Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 46

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

ked chcem jemnucko pridat a len malinko stlacim plynovy pedal,tak to najprv udusi a az potom sa to s trhanim rozbieha.Aby som sa tomuto vyhol,musim sa rozbiehat na plny plyn. Pri udrziavani rchlosti vynechava.

Tak teda,je normalne taketo spravanie ? Vyžšie som napísal všetky vymenene a prekontrolovane dielce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 5:12 pm    Předmět: Citovat

Jestli tam maj bejt svicky dlouhy nebo kratky poznas podle dylky zavitu v hlave, pokud mas original hlavu, tak tam patrej dlouhy, cili L nebo D (ty se vod sebe lisej akorat rozmerem sestihranu. Ja tam mam L15YC. Jestli si uz jak si psal zkousel nekolik karburatoru a vsechny se chovaj stejne, tak zkus zalaborovat se svickama, vic me zatim nenapada.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:36 am    Předmět: Citovat

Těžko radit,co takhle prasklinka na sacím potrubí nebo netěsnost karburátoru a sac.potrubí pokud by to nasávalo falešný vzduch mohlo by se to chovat podobně. Předpokládám že přidávání paliva injektorem chodí a podtlakový reg. v rozdělovači taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:47 am    Předmět: Citovat

Nemáš náhodou jiný celý rozdělovač,aby jsi vyloučil nějaký problém s ním kámoš měl rádoby funkční vše na něm naoko chodilo a chod motoru se velice podobal tomu tvýmu,zkus ho jako poslední verzi vyměnit celý ať máme jistotu že tudy cesta nevede. Jo a ještě jedna maličkost pro bezproblémový provoz,se mi velice osvědčilo zabudování malého pap.filtru mezi ben.pumpu a karburátor divil by ses jaký bordel se drolí z pumpy. Ale to až po té co najdeš závadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 6:49 am    Předmět: Citovat

Taky bych tipoval sání. Mě jednou oktávka dělala něco podobnýho - nedržel volnoběh, dusilo se to, nebo se to zas moc rozbíhalo, prostě hádalo se to jak sviňa. Nakonec byla příčina naprosto prozaická - zapomněl jsem do sacího puntrobí namontovat takovou tu odkapní trubičku (ovšem jesli je u 1203ky, to nevím). Sundal bych parohy, dal nový těsnění jak k motoru tak pod karbec a vidělo by se. Jestli to v otáčkách jede, tak bych to na elektriku neviděl - i když možná mě napadá jedna věc, jestli někde nejde jiskra bokem. To mi zas dělalo u jednoho japonca, že byl blbej kabel od svíčky a při určitejch otáčkách to probíjelo na kostru - ale opravdu kupodivu jen při určitejch otáčkách. Tohle bys nejlíp poznal podle prskavýho zvuku v motorovým prostoru, nebo si nastartuj někde ve tmě a koukej, jesli někde u vysokonapěťovejch káblů náhodou nejdou modravý výboje.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 10:41 am    Předmět: Citovat

JJ...vona ta odkapní trubička má totiž v tom závitovým konci ventilek, takže to nejni jenom kvůli tomu, aby to nekapalo na výfuck.
Čili, je-li tam trubička, může být ten ventilek kouslej v otevřené poloze... ale jak ho vyzkoušet, to nevím. Jedině zkusit nahradit.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: st září 03, 2008 12:04 pm    Předmět: Citovat

Ranchere, to znamená, že když při běhu motoru mi trubička "přicucne" prst, tak že je to špatně?
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 5:58 am    Předmět: Citovat

No jsem rád, že se někdo ozval, protože tu informaci o "ventilku" jsem slyšel od jednoho velmi důvěryhodného pána. Mne samotného překvapila.
Nová trubička mi nejde běžně profouknout, ale je-li to "odkapová trubička", pak z ní něco a NĚJAK musí kapat...takže nevím. Embarassed
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 12:20 pm    Předmět: Citovat

Ještě by se hodilo podívat jestli hladina v karburátoru je stálá i při vytočení motoru naplno,zda palivová pumpa dodává dostatek paliva ale po vyměnění tří karburátorů by jsi si toho určitě všiml že tu něco nesedí. Drží ti to volnoběh? A jak to jde do otáček? Injektor přidává benzín do komory při sešlápnutí plynového pedálu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com