Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stáňa & Lucasbiker

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucasbiker



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Nedaleko Říčan

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 12:49 pm    Předmět: Stáňa & Lucasbiker Citovat

Zdravim, ještě před koupí auta jsem projížděl net a hledal co nejvíc informací o tomto vozidle. Nejvíc mi pomohly tyto stránky. No a teď k věci, chtěl bych Vám všem představit mojí Stáňu, neboli Škodu 1202 STW. Narodila se roku 1963 a je po prvním majiteli. Koupili jsme ji i s obrovskou hromadou NOVÝCH dílů. Zajímavé na ní je vyhřívání zadního skla(asi dodělávané), zadní nárazník má vcelku, a pod ním má tažné zařízení, za které smí být dle TP zapřažen přívěs do hmotnosti 890kg(ovšem na úřadě mi do malého techničáku napsali max. hm. bržděného 980 kg:D , nebržděný pak 400kg). Dále má Stáňa nějaké nestandardní úpravy, jako jiné topení, posilovač brzd(perfektně to brzdí), řazení na podlaze apod. Jinak je auto celkově v zachovalém stavu, akorát prahy potřebují výměnu, či opravu. Po přivezení domu a zjištění že v oleji je voda, jsem to hned rozebral, vyměnil těsnění pod hlavou, při té příležitosti nalakoval víko ventilů, vzduchový filtr, a nějaké drobnosti. Nebudu se už dále rozepisovat, aby vás to nepřestalo bavit číst:) Pokud máte nějaké dotazy, rád odpovím.





Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 12:55 pm    Předmět: Citovat

Gratuluju k nádhernému přírostku Smile

Čím jsi stříkal ten filtr a víko ventilů? Vypadá to perfektně, ale asi Tě zklamu, budeš k tomu muset dodělat i ten zbytek Very Happy Smile Very Happy¨

Takže kilometrům zdar!
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucasbiker



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Nedaleko Říčan

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat

Stříkaný je to kladívkovou barvou(jak to bylo origo), značka Alkyton, filtr Světle zelená, a ventilovej deklik stříbrošedá. Jasně, zbytek by snesl lak taky, ale zatim to nechám tak jak to je, protože veškerý prachy jsem vrazil do auta jako samotnýho. A taky se přiznám že se mi do toho nechce zatim moc šťourat, když všechno funguje, a nevypadá to ještě tak zle. Každopádně kompletní renovace jednoho dne přijde:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 4:35 pm    Předmět: Citovat

Taky gratuluju vypadá docela slušně.To víko a filtr je super.Tedˇsi přihřeju polívčičku a doufám že tě se Stáňou uvidíme v srpnu u nás v Kaplici na srazu škodovek a nebo ještě dřív někde jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 4:36 pm    Předmět: Citovat

Tak to už je druhá Stáňa, ovšem tahle vypadá o poznání líp než ta Maaova.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucasbiker



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Nedaleko Říčan

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

A kruci, myslel jsem že mám jedinou Stáňu, ale co na tom, to je fuk Very Happy Jinak sraz v Kaplici je pro mne dost daleko, uvidíme, ale samozřejmě bych rád. Pravdou je, že jsem chttěl stejnak v létě vyrazit s přítelkyní a Stáňou tak na tejden někam do campu do již. čech, tak proč nezajet do kaplic:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2008 8:12 pm    Předmět: Citovat

Móóóc pěkná, ale vůbec Ti nezávidím a přeji Ti ji, jelikož se říká přej a bude Ti přáno Very Happy , fakt dobrej kup, ke mě se dostala moje Octavia v takovým stavu, že mě i říkali, ať si ju nechám na náhradní díly a koupím jinou, ale na to nemá srdce ji rozebrat něco schovat a hodit do šrotu.
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucasbiker



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Nedaleko Říčan

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2008 11:05 pm    Předmět: Citovat

Tak nakonec musel ze Stáni motor ven Crying or Very sad . Ačkoliv jsem dal nové těsnění pod hlavu, nalil nový olej, novou náplň do chladiče, dal všechny nové hadice, vodní pumpu apod., po dvou krátkých projížďkách v chladiči jen tak půl náplně(navíc ještě s olejem), zbytek se přestěhoval do motoru, kde se vytvořila nechutná hnědá tekutina-vyšlehaný olej s vodou. Takže motor jsme dnes vytáhli ven, a půjde tam prozatím dvanáctka z jednoho vraku oktavie co máme doma na díly. Původní motor chci časem kompletně zgenerálkovat. Kdyby jste někdo doma měl nějaké přebytečné nové díly do motoru(Vložky s písty, vačku...), dejte vědět a určitě se domluvíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2008 9:01 am    Předmět: Citovat

Snadno koupíš na 1203
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucasbiker



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Nedaleko Říčan

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 9:04 pm    Předmět: Citovat

Po odmlce opět zdravim příznivce Š1202 a jim podobných, a opět tak trochu představuju svou Stáňu. Tentokráte už v "nové" podobě, s kompletně zrenovovaným motorovým prostorem a věcí okolo. Rozvrtané a doslova rozmr.ané plechy byli zavařeny, části které chyběli, byli vyřezány z jednoho vraku(Díky pí. Pochová!) a samozřejmě vevařeny(jedná se o výlisek na kterém drží motorek stěračů, a kus plechu s výliskem vedle topení). Topení jsem sehnal také origo, posilovač brzd a další "tuning" jako např. alternátor jsem vyhodil, motorovej prostor olakoval akrylátem, dal jsem nový řízení. Podvozek, spojovačky, nápravu atd. jsem natřel černým alkytonem, a hlavně jsem dal jinej motor, páč původní jak jsem tu už psal byl dost kaput, takže tam pásnula dvanáctka z octavie super, který jsem dal nový rozvody, a samozřejmě jsem musel vyměnit držák motoru. Jinak za odvedenou práci mluví fotka která je přiložená, tak mrkejte. Sic na ní není vše vidět(bohužel), nu ale to hlavní (nové srdce) tam vidět je Very Happy Závěrem bych chtěl jen podotknout že jsem si vše kompletně dělal sám, vč. laku atd. a samozřejmě to ještě není dodělané, což je taky vidět z fotky. Po zpojízdnění je v plánu návštěva veteran srazu v Klánovicích a výměna prahů.


_________________
1202 STW ´63 řečená Stáňa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 9:28 pm    Předmět: Citovat

Tak škoda že nestihneš o víkendu Kachličku. Nicméně v pátek v Říčanech na pumpě bys asi mohl potkat některé z nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucasbiker



Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 45
Bydliště: Nedaleko Říčan

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 9:38 pm    Předmět: Citovat

Kachli bohužel Sad Sraz v říčanech a následný společný odjezd na kachli by mi maximálně vyhovoval, bohužel není hotovo.
_________________
1202 STW ´63 řečená Stáňa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com