Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tažné zařízení za kombajna
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomáš Matyska



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 94
Bydliště: Líně

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 9:14 am    Předmět: Tažné zařízení za kombajna Citovat

Zdarec.Nevíte náhodou někdo,co bych musel udělat,abych legálně dostal na oktávku combi tažný zařízení?Myslím jako včetně zápisu do TP.
Ale asi mam spíš smolíka pacholíka,co?
_________________
Škoda Octavia combi,r.v.1967.
36 asfalt trhajících kiloWattů pohánějících zadní nápravu.Řeknete si: "levná kopie BMW M3" ,ale ve skutečnosti je em trojka drahou kopií Octavie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomáš Matyska



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 94
Bydliště: Líně

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

Ups,až teď mi došlo,jakou kravinu jsem napsal do názvu topicu Embarassed
_________________
Škoda Octavia combi,r.v.1967.
36 asfalt trhajících kiloWattů pohánějících zadní nápravu.Řeknete si: "levná kopie BMW M3" ,ale ve skutečnosti je em trojka drahou kopií Octavie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 11:02 am    Předmět: Citovat

Já myslim že pokud to někdo prodává a otypuje Ti to ( jsou takové firmy které na to mají oprávnění ), tak tam. Jednodušší a hlavně asi i levnější je to když seženeš někoho kdo to má na autě a už to nechce, takže Ti to prodá ( fyzicky ) a s oběma papírama se dojde na ouřad, tam potvrdí že jsou to stejný auta a proto schválí otypování na Tvém autě. Předchozímu majiteli ho odtud pro změnu vyškrtnou.
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 11:04 am    Předmět: Citovat

No, musel by sis ho koupit, nechat odborně namontovat, potvrdit typový list a zajít na DI.

Předpokládám, že další otázka bude znít "Kde se dá koupit" ? Odpovídat na ni ovšem já nebudu, bo vulgarismy předseda nemá rád. Twisted Evil
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš Matyska



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 94
Bydliště: Líně

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Díky,pánové.Vypadá to,že všecku práci bude muset oddřít fáčko.To chcípne Cool .
Ten,kdo to na oktávce má,tak jen těžko pustí.
Le Docteur: No to mi je jasný,že to asi v Auto Kelly neseženu Very Happy .
No nic,uvidíme,co se dá dělat.
_________________
Škoda Octavia combi,r.v.1967.
36 asfalt trhajících kiloWattů pohánějících zadní nápravu.Řeknete si: "levná kopie BMW M3" ,ale ve skutečnosti je em trojka drahou kopií Octavie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 6:05 pm    Předmět: Citovat

Nepochopils mě - to co platilo dřív už pár let neplatí. Dřív ti přepsali tažný jednoduše třeba ze starýho zrušenýho techničáku jinýho auta. Dneska už ne. Musíš mít typovej list a potvrzení o odborné montáži. Sehnat fyzicky samotný tažný na oktávku problém není - sám jich pár posledních ještě někde mám. Problém je s těma papírama.

Třeba Sportjacht ti ho vyrobí na zakázku. Ale cena je dost vysoká.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš Matyska



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 94
Bydliště: Líně

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 6:12 pm    Předmět: Citovat

A jó Embarassed No právě kvůli těm papírovejm věcem sem se ptal,páč to mě je cizí.
Asi to necham plavat a uvidíme co Favorit vydrží Twisted Evil
_________________
Škoda Octavia combi,r.v.1967.
36 asfalt trhajících kiloWattů pohánějících zadní nápravu.Řeknete si: "levná kopie BMW M3" ,ale ve skutečnosti je em trojka drahou kopií Octavie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 7:52 pm    Předmět: Citovat

Normalne ho tam namontuj a pred technickou ho sundej ne? Policajti takovyhle kraviny obvykle nekontrolujou, teda me se to este nikdy nestalo.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš Matyska



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 94
Bydliště: Líně

PříspěvekZaslal: so duben 26, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

No já s četníkama zatim moc zkušeností nemam,ale možná to tak udělam,pokud nepojedu 50 kilometrů Confused Dík za radu Wink
_________________
Škoda Octavia combi,r.v.1967.
36 asfalt trhajících kiloWattů pohánějících zadní nápravu.Řeknete si: "levná kopie BMW M3" ,ale ve skutečnosti je em trojka drahou kopií Octavie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Audin



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: ne duben 27, 2008 8:46 am    Předmět: Citovat

Já měl hajtru rok 74 s tažným, noty byly ofiko přetstavba 1201 rok 59 a když ten cirgus zastavili Kryšoti, tak jediný co je vždycky zajímalo, bylo jestli to má TK a pojistku. Na to, že v notách je jinej typ a auto má tažný nikdy nepřišli, dokonce mi to prošlo i na TK. Takže srát na to namontovat a jezdit, kdyžtak dělat blbýho Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 9:11 am    Předmět: Citovat

Audin napsal:
Já měl hajtru rok 74 s tažným, noty byly ofiko přetstavba 1201 rok 59 a když ten cirgus zastavili Kryšoti, tak jediný co je vždycky zajímalo, bylo jestli to má TK a pojistku. Na to, že v notách je jinej typ a auto má tažný nikdy nepřišli, dokonce mi to prošlo i na TK. Takže srát na to namontovat a jezdit, kdyžtak dělat blbýho Rolling Eyes

K tomuhle bych se připojil Smile

@LeDocteur : Musím oponovat, v Táboře to normálně dělají - doneseš papíry z jinýho auta co má čubu, doneseš ze svýho auta který nemá, protokol o odborné montáži samozřejmě seženeš klidně i v tom jachtklubu ( je i spousta jiných míst kde to jde ) a přepíšou to odtud tam. No problemo.
Toto cca před rokem prošel kamarád z PAVíkem na motorku a tam to dokonce bral i z TP s ustřiženým rohem...bez jediné připomínky. ( pravda, tam to bylo odproštěno o lahůdku s odbornou montáží ).
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš Matyska



Založen: 20.2.2007
Příspěvky: 94
Bydliště: Líně

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

Výborně,světlé zítřky se rýsují.Asi mam dárce,tak uvidim,jestli se mi podaří přechcat ouřady Cool
Díky za rady Wink
_________________
Škoda Octavia combi,r.v.1967.
36 asfalt trhajících kiloWattů pohánějících zadní nápravu.Řeknete si: "levná kopie BMW M3" ,ale ve skutečnosti je em trojka drahou kopií Octavie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 7:14 pm    Předmět: Citovat

No jo, v Táboře na dvoře, pošel panskej vůl Smile Jinej kraj, jinej mrav. Ale ani tak tomu moc nevěřím - a dokud to neabsolvuješ Ty sám, ani věřit nebudu. PAV je samozřejmě naprosto něco jiného - tam se vůbec nejedná o tažné, ale o zápis samotného vozíku do TP (vozík je pak součástí motocyklu). Legislativa hovoří jasně - pro zápis TZ musíš mít protokol o odborné montáži a TYPOVÝ LIST - oboje potvrzené. A tohle zfalšovat si žádná montážní firma nelajzne, to ti garantuju. V žádném případě ti to na DI nepřepíšou na základě "papírů z jinýho auta" - zvláště, když je to auto doposud v provozu. I dřív ten techničák musel bejt pochopitelně zrušenej. Takže podle mě i pokud by přišel do Tábora na magistrát Žižka, že by se mu hodilo do jednoho verglu z vozové hradby přidělat tažný, tak to bez těch dvou dokladů nedostane - ani kdyby byl úředník ortodoxní protestant...

Plné znění legislativy je např. na http://www.opava-city.cz/scripts/detail.php?id=14698

To co píše Audin je pravda. Ale platí to obvykle jen při silniční kontrole, když jede samotný auto, tehdy to cajty nezajímá. Jakmile ale jedeš s vozejkem, policajti v 99% začnou zkoumat, jestli váha vozíku odpovídá zapsané maximální hmotnosti na kouli - a tehdy si pochopitelně všimnou absence TZ v ORV a hned je problém...

Ale nikoho od toho nezrazuju - jen jsem odpověděl na dotaz Cool
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 9:49 pm    Předmět: Citovat

Ok, tak jinak...psalo se to do papírů kamaráda, ale prošel jsem si to osobně s ním.
Pávík není součástí TP. Možná kdysi bývala stejná značka jako na motorce, dnes ale Pav dostane svou vlastní a jednoznačně se tam jednalo o tažné na motorku.
Jinak v Táboře na úřad nemusí Žižka, stačí když si tam doneseš TP auta s platným tažným, samozřejmě že typovým listem který máš u onoho přihlášeného TZ a oni to přepíšou. Jak je to s montáží je v tom případě docela bezpředmětné, protože papír ( legální ) si seženeš kdekoli. Ten peníz specializované firmě klidně už dáš, bo nebudeš platit tu pálku za otypování, ale jenom za čistě mechanickou montáž. Zbytek už udělal někdo v minulosti a vše dostupné máš. Tak to prostě funguje...jiný kraj, jiný mrav, ale musí to fungovat takhle všude.
Jo a v bodě A.b. máš zkušební stanice = na STK Ti za 50Kč napíšou papír, že je to namontované ok.

Takže shrnuto podtrženo - díky tomu že seženeš dárce čuby včetně typového listu ( pokud není, tak ani na tom dárci není TZ legálně ), není problém vše přepsat a legalizovat.
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977


Naposledy upravil Kounect dne po duben 28, 2008 9:56 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2008 9:56 pm    Předmět: Citovat

Kounect napsal:
Ok, tak jinak...psalo se to do papírů kamaráda, ale prošel jsem si to osobně s ním.
Pávík není součástí TP. Možná kdysi bývala stejná značka jako na motorce, dnes ale Pav dostane svou vlastní a jednoznačně se tam jednalo o tažné na motorku.
Jinak v Táboře na úřad nemusí Žižka, stačí když si tam doneseš TP auta s platným tažným, samozřejmě že typovým listem který máš u onoho přihlášeného TZ a oni to přepíšou. Jak je to s montáží je v tom případě docela bezpředmětné, protože papír ( legální ) si seženeš kdekoli. Ten peníz specializované firmě klidně už dáš, bo nebudeš platit tu pálku za otypování, ale jenom za čistě mechanickou montáž. Zbytek už udělal někdo v minulosti a vše dostupné máš. Tak to prostě funguje...jiný kraj, jiný mrav, ale musí to fungovat takhle všude.
Jo a v bodě A.b. máš zkušební stanice = na STK Ti za 50Kč napíšou papír, že je to namontované ok.

Takže shrnuto podtrženo - díky tomu že seženeš dárce čuby včetně typového listu ( pokud není, tak ani na tom dárci není TZ legálně ), není problém vše přepsat a legalizovat.


Ha a tak mě tak napadá, že to TZ na PAVa, díky tomu že nikdy neměl otypování tak se psal rovnou do TP motorky a proto se to musí přepsat přímo z něj. U auta, díky typovému listu stačí jenom ten = celý bod A
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com