Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dynymo vs alternátor
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 6:55 pm    Předmět: Citovat

Tak kdyz to vis Very Happy tak vidis Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vítek



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 9:37 am    Předmět: Citovat

Pánové, já elektrice vůbec nerozumím, ale jedno vím jistě: když jsem měl 200W dynamo (dle mého laického názoru funkční), minimálně jednou se mi stalo, že jsem dojel během 200km cesty se zcela vybitou baterií. Uznávám, že to byla extrémní situace (srpen - zima, tma, déšť; takže světla dálková a mlhová, topení, stěrače, rádio). Od té doby mám 300W dynamo z prvních 1000MB, které mimochodem vypadá skoro stejně.
Ale mně to vlastně nikdy pořádně nedobíjelo a nestartovalo, takže nemám co říkat Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 3:25 pm    Předmět: Citovat

No jenze to je právě to, co sem chtěl celou dobu říct, že lidi to maj rozštelovaný, vlastně to, že mají v autě nějaký dynamo zjistěj až když nenastartujou, o regulátoru ani nemluvě. Takže kdyby sis dal do pořádku jak dynamo tak regulaci, nebudeš mít nejmensí problém aniv tak extrémní situaci jakou si popsal. Věř mi Smile
na co 300W dynamo z emba kdyz tam patri 200W které tam soudruzi dali asi proto, že bylo na auto dostačující. havg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 5:40 pm    Předmět: Citovat

kozzel napsal:
na co 300W dynamo z emba kdyz tam patri 200W které tam soudruzi dali asi proto, že bylo na auto dostačující. havg


To si o poloosách mysleli taky Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vítek



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

no, já myslím, že soudruzi nepočítali s halogenovejma žárovkama ani s mlhovkama.
Elektrice fakt nerozumím (dynamo i s regulátorem mi tehdy seřizoval kamarád), ale když sečtu 55+55W dálkové, 35+35+21W mlhové, 5+5W zadní, tak už jsem na 211W, a v tom ještě nemám stěrače, topení a rádio. To mi přijde, že na to to 200W dynamo prostě z principu stačit nemůže. Ale možný je všechno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
To si o poloosách mysleli taky Cool

Co to? Nějak odcházejí? Často? Proč? Silně poddimenzované nebo jenom za nějakých okolností?
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:03 pm    Předmět: Citovat

Vitku, ty tomu vubec nerozumis, Kozzel totiz umi setrojit perpetuum mobile vis? Jo, precedo, co se poloos tejce, tak povetsinou praskaj v tom kuzelu a praskaj proto, ze ten kuzel nesedi presne v naboji a tudiz je tam dost velka namaha, kerou este podpori vostra hrana drazky pro klinek. kdyz je kuzel presne zabrousenej vudci naboji, tak ta pravdepodobnost prasknuti je prakticky minimalni, tu uz je snad pravdepodobnejsi, ze 200W dynamo, kery ma nominalni vykon pri 2000 votackach dava pri 700 votackach 168W.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

Kounect napsal:

Co to? Nějak odcházejí? Často? Proč? Silně poddimenzované nebo jenom za nějakých okolností?


Ano, praskají relativně často, ve srovnání s jiným auty. Ale rámové škodovky s motorem vpředu mají naštěstí oproti těm s motorem vzadu udělané uchycení tak chytře, že když křupne poloosa, auto jenom nejede. U zadomotorových bohužel upadne celé kolo a auto spadne na silnici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirKa



Založen: 20.1.2007
Příspěvky: 45
Bydliště: MB

PříspěvekZaslal: po duben 07, 2008 10:06 pm    Předmět: Citovat

to víte, rámový škodovky jsou ještě poctivě konstruovaný Smile, ale co jsem já slyšel, tak se rád střihá kolík u rozvodovky.
u těch zadomotorů to je problém pozdějších 120tek, kdy se flákalo tepelný zpracování. A taky fušerství při opravách, kdy buben nedosedl na kužel poloosy nebo se blbě vymezila vůle.

300W pro elektropříslušenstvím ověšená auta musí být optimum
_________________
budoucnost patří aluminiu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 6:54 am    Předmět: Citovat

No nedá mi to.
Poloosy mi nepřijdou, že by praskaly nějak často, pokud máš auto v pořádku, nebo tam nemáš 1500

Vítku, podle vyhlášky nemaj rozsvícený mlhovky a dálkový co dělat.

Elektrice ani trochu nerozumim, ale vim, že když je dobře doštělovaný dobíjení, tak je schopný soběstačně fungovat, pokud nejezdíš každej den v -10 hodinu do práce deset kilometrů.

Ale co se mi jako skorobohorovnému moderátorovi tak trochu nelíbí jsou posměšný hlášky tle typu na někoho, kdo oponuje. Řikám, že o tom vim uplný kulový, ale myslim si, že se jakákoli debata tle stylem nevede.
citace:
Vitku, ty tomu vubec nerozumis, Kozzel totiz umi setrojit perpetuum mobile vis?


citace:

Kozzle, a dalsi blbost je si myslet to, ze ja rozumim elektrice, jak te to mohlo proboha napadlout, protoze kdybych elektrice rozumel, tak bych se treba neptal na to, jak se uplatnuje indukcnost vinuti dynama pri zvysenejch votackach treba, protoze bych to preci vedel.

_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 7:34 am    Předmět: Citovat

Ja nevim 55W do auta nepatří, to tam nemá co dělat. pokud se bavíme o originálu a ne nakym šráku předělaným bavíme se o 35 případně 45W.
Hádat se nebudu, já jsem rád, že sem si to seštelovat tak, že dobíjí vpodstatě z jakékoli situace, a komu ne tak at si tam klidně dá dynamo z vejtřasky a předelá si instalaci na 24V. BUdete mít mensí prechodáky a třeba se vám povedou rozsvítít i přídavné 100 plus 100W hledáčky.. já už fakt nevim ty jo.

To je zas debata "hlavně ať napíšu jinej názor než Von.."


... Buráku díkes za přenesení fora do elektriky..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Technická: vejtřaska má instalaci na 12, jenom startér na 24V Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

vidis to sem nevedel. Dik za info Smile
ale stve me ze tady pisu o original instalaci, že to soudruzi navrhli tak, aby to utahlo. A druhej ti tu napise ze s halogenama a mlhovkama to nestaci.. Tak co na to ma clovek napsat ze jo.
Kdyz si tam navesis takovyhle pico... co tam nepatrej pak je to jasny..
To uz tam fakt chybi jen klimoska Valeo a nezavisle topeni Vebasto.. chnapete to? Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

A ještě chlaďák, DVDýčko, vyhřejvaný podušky do sedaček, modrý podprahovky, 200W Booster, ...
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vítek



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 08, 2008 10:26 am    Předmět: Citovat

Mně fakt nejde o jinej názor. Já elektrice nerozumim, jak opakuju potřetí. Ale mlhovky jsou ORIGINÁLNÍ příslušenství, ne? Uznávám, že halogeny tam nemají co dělat, ale kdo jel s vozem 440/1200 někdy někam dále v noci, tak zřejmě pochopí, proč jsem je tam dal. I když si to spočítáš s původníma světlama (potkávačky + mlhovky), POVINNOU zadní mlhovkou a přidáš topení, stěrače a třeba klidně ORIGINÁLNÍ rádio, tak se podle mě do 200W nevejdeš. O nic jiného mi nejde. Takže sorry, ale poznámky o klimošce, nezávislém topení a dalších serepetičkách jsou zcela mimo mísu Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com