Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

[1203] Simerink na klice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 2:38 pm    Předmět: Citovat

Upnout bez přípravku ? To se mi nezdá - však přece aby to drželo pohromadě a přitom to bylo v rovině, tak to musí bejt na něčem rovným našroubovaný, ne ?

Já bohužel soustruh doma nemám, musím chodit do školních dílen. Ne že bych na něj neměl fondy - ale jednoduše se mi pořádnej nikam doma nevejde...

Jo...akorát teď koukám...tři sezóny za rok ? Shocked Shocked Shocked
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 3:08 pm    Předmět: Citovat

No upínal jsem plech a na ten sem labyrint prisrouboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Giskard



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 8:41 pm    Předmět: Citovat

No pokud se dělá v univerzále s nezavislýma čelistma je možný upnout skoro všechno. A pokud je soustružník fachman tak jí nepotřebuje...Většinou si to jen vypodloží nebo jednu čelis posune o zub.... Je to rychlejší... A ještě se chci zeptat...Nevydírá dural kliku?? nebo je to nějaký patlavý měkký hliník??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
QBone - N-E-V-Ě-S-T-A



Založen: 28.5.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Tvarožná Lhota

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 10:17 pm    Předmět: Citovat

Shocked že jsem tak smělí....proč z toho mám vcelku velký strach? (a to labyrint jen vyměňuju,tatožtak abych ho zaměňoval na jiný motor,nebo se to tu kutí Confused Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: ne duben 20, 2008 10:31 pm    Předmět: Citovat

Dural nevydírá, originál je taky dural, nepouzivam samo nakej leteckej, ale klasickej na obrábění. Krom toho vsechny hliníkové kovy jsou duraly ve strojařině. Čistý hliník se nikde ve strojařine nepoužívá (skoro) Protože je opravdu moc měkký ( Dá se ukrojit i nožem při troše snahy).
Univerzála s nastavitelnejma čelistma je dobrá, pač podložka mi jednou vylítla a dostal sem do držky tak to už nee..
A proč by ses toho měl bát? Je to strojařská součást, jako každá jiná a když dodržíš tolerance a nějaká základní pravidla prostě to funguje. To bychg nic neměl nikdy hotovýho, kdybych to musel všechnoi schánět Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 6:40 am    Předmět: Citovat

Pro Doktora: pokud si to představíš tak co jsem poisoval, ůprava labyrintu tak to platí pro lehce vychozený né totálku.Navíc pokud ho lehce zbrousíš na dosedacích plochách tak se zmenší průměr i horizontálně a vertikální dotáhneš prohrábnutím kliky.Někdo se tu ptal na rozdíly mot. bloků. Díval jsem se jen tak zběžně na rozdíly mot. bloku mezi blokem 1200 s labyrintem 1200 s guferem, první má hladký blok s vertikálním žebrováním a druhej má navíc i žebrování horizontální tak že to vlastně dělá mřížku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 7:35 am    Předmět: Citovat

To je pytlovina... Prostě to prakticky nepomůže. Vetikální "prohrábnutí kliky" je totální chobotství - když to přeženu, tak po zbroušení bys ty půlky ani nedal k sobě. Tady přece nejde o to, že by byl konec hřídele oválnej, ale o to, že se při otáčení z důvodu nadměrnejch vůlí vychyluje.

Stejně, nějak jsme do toho zabředli. Já abych to shrnul, tak podle mě je zhnětlej labyrint neopravitelnej (za rozumný náklady a čas) a nemá cenu se o to pokoušet. Buď sehnat novej, nebo nahradit simmeringem. Až tuhle náhradu někdo prakticky udělá, ať sem určitě napíše postup a nákresy - jistě se to bude časem plno lidem hodit.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 9:05 am    Předmět: Citovat

Ja jí mám na stwčku. Tak sem neco nakreslim teda no Smile podle me je jednoduší ale opravit starej labyrint, než delat celý nový víko pro gufero.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 21, 2008 3:50 pm    Předmět: Citovat

Teda asi se nechytám, ale na moji kliku (stejná jako 1202!!!!) snad ani gufero nejde navléknout, nebo se mydlím? Embarassed
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 6:48 am    Předmět: Citovat

a) Sečteno a potvrzeno ať si každý tady vybere sám čemu věří. A k čemu praktickou zkušeností sám dojde. Bez teorie. Nikomu nic nevnucuju.

b) No to ti asi nepůjde,protože stará klika má šesti šroubové uchycení setrváku a hlavně žádnou hlavu ktereou by gufero těsnilo,novější klika má čtyř šroubové uch. setrváku a hlavu (konec kliky) dostatečně širokou cca 2cm plochu pro gufero. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 9:42 am    Předmět: Citovat

ad b) ... taxem kliden a sbírám dále nové labyrinty. Cool
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

No to asi budeš muset. Wink Kdybych na nějakej narazil tak dám vědět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
QBone - N-E-V-Ě-S-T-A



Založen: 28.5.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Tvarožná Lhota

PříspěvekZaslal: út duben 22, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

Rancher napsal:
ad b) ... taxem kliden a sbírám dále nové labyrinty. Cool


Smile kdyby si měl k nějakému menší osobní vztah než k ostatním ve sbírce,rád bych ho za mírný úplatek odkoupil Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 6:24 am    Předmět: Citovat

Budu se teď teda víc dívat kolem sebe snad se poštěstí.Zkusím nějakou burzu. Už minule jsem tu psal že jsem na nějaké viděl kliku 1500-ku za dva kolíky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 6:31 am    Předmět: Citovat

Právě pro potíže s únikem oleje jsem musel přejít na 1200-kový motory s guferem,pokud jsem stačil zjistit tak střeva z 1200-ky labyrintový jsou až na pár rozdílů totožný s 1200-kou guferovou.Tím pádem mám i dostatek náhradních dílů. Jen jsem si musel opatřit guferovej blok s klikou z 1203-ky a zbytek jsem přeházel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com