Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

[1203] Simerink na klice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 10:34 am    Předmět: Citovat

Popisovaný sytém odchytu a následné separace oleje nemá celkem chybu ale já mám udělaný traktůrek s dvanáctkovým motorem a odkap do brázdy na vlastním pozemku není to pravý ořechový. Laughing Tak jsem to vyřešil výměnou za dvanáctkový s guferem, výbrusem kliky a výměnou gufer je to investice ale bylo to i potřeba tlak oleje byl mizernej teď OK. Cool Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
QBone - N-E-V-Ě-S-T-A



Založen: 28.5.2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Tvarožná Lhota

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 10:43 am    Předmět: Citovat

LeDocteur napsal:
třeba žebrování


ok,tak žebrování.... Laughing nešlo by to trochec upřesnit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 10:47 am    Předmět: Citovat

Nejsem si jistej ale i číslo na motoru by to mělo určovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokous



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 12:47 pm    Předmět: gufero Citovat

hoši, že jsem tak smělej, jak narvu gufero na konec kliky u setvačníku, když je tam talíř jako kráva? Prostě by mne zajímalo, jak tam to gufero dáte?

Nebo je tenhle konec hřídele těsněný jinak?

Kr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 1:00 pm    Předmět: Citovat

No uz sem na to koukal, a je potřeba udělat si nový víčko, akorát místo labyrintu tam bude pouzdérko pro gufero. A samo nemusí být víčko dělený. Udělal sem si ho doma za pomoci soustrhu a běžné frézky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

No krokousi, jelikoz je tam talir jako krava, tak je tam i gufero jako krava, kery je vokolo toho talire, co drzi setrvak.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

A zabýval se nekdo tím jiným průměrem na klice? Z toho mam totiž největší obavy Sad Pánve na 1203 se běžne prodávají an různé výbrusy, ale prostě klika 1202 a klika taz 1500 má jinej průměr hlavních ložisek Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 9:21 am    Předmět: Citovat

Ono to zadní gufero má cca 10cm v průměru protože těsní konec kliky který drží setrvák tak i pouzdro pro ně je odpovídající, kolega sice psal že vysoustružil pouzdérko ale víceméně je to zdatný pouzdro. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rampa Mc



Založen: 10.4.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 9:39 am    Předmět: Citovat

S tím zbroušením labyrintu to může vyjít i když je lehce vyběhanej do oválu,pokud se mu dá lehké předpětí směrem ke klice tak při prvních otáčkách motoru si klika lehce hrábne a vysoustruží si novou díru. Wink S záměnou klik nemám boužel zkušenosti. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 10:25 am    Předmět: Citovat

jenomže ty nepotřebuješ "díru" zvětšit, ale zmenšit. To by musel bejt labyrint vymlácenej jen "od shora dolů", což je hovadina.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

no já si taky myslím, že to nebude tak jednochuché. Pokud je jednou pouzdro vymletý, tak s tím nic neuděláš, Na jednom motoru sem to převložkoval, sešrouboval, upnul do soustruhu a udělal nový závit. Už s tím jezdím 3 sezony a zatím ani kapka. Takže to je jediná možnost jak to udělat. Ale hrál sem si s tím skoro celej den. Cool Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Do toho bych se osobně určitě nepouštěl. Vylejt takovej "napiču" materiál kompozicí může doma málokdo, sešroubovat labyrint a hlavně ho upnout znamená udělat si poměrně přesnej přípravek s dírama jako na skříni, k tomu obě půlky přichytit a celý to přes nějaký osazení upnout do sklíčidla. A pak to celý vystředit jen nájezdem "přes kudlu" musí bejt šílená jebačka - jedině snad přes nějakou kalibrovanou kulatinu v koníku, jinak mě nic rozumnýho nenapadá. Musí to totiž bejt pochopitelně posazený nejen na průměr, ale i na kolmou rovinu řezu, protože jakákoliv - i setinová - odchylka ve finále způsobí, že "protiproud" v drážkách labyrintu už pak nebude fungovat. Taky to chce "pořádnej" soustruh, co neumí jen metriku a dobrý, ne úplně běžný nože (i když matriál labyrintu by se dal odvalit snad i kuličkovým pérem).

Nedivím se, že to zabralo celej den - já se svou tomsekovskou zručností bych se s tím jebal minimálně tejden a pak bych to stejně nakonec vyhodil Razz
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 2:10 pm    Předmět: Citovat

No zase tak bych to neprehánel Very Happy
Soustruh mám teda jako porádnej to jo, klasická TOSka S28, žádný prdítka z hobby marketů, to je naprd.
Přípravek potřeba není, upnul sem to do univerzály s nezávisle nastavitelnejma celistma a vyrovnání se dělá hodinkama přímo proti loži. To zabere tak hodku víc ani ťuk. Pak si projedes větší díru, uděláš futro z duralu a zapasujes ( ochladit futýrko a ohřát labyrint).
Mno pak projedeš vnitřní průměr podle kliky ( já sem si kliku ještě obrousil nakulato, aby to všechno bylo v cajku).
Pak nabrousíš kudličku podle drážky v labyrintu a nastavíš stoupání ( je dokonce metrický i když samo toska umí vpodstatě cokoli). Ale je to buřt, protože to děláš znova, tak aspoň aby trochu souhlasil počet závitů. No a vyřežeš na několikrát závit. A labyrint je hotov. Ja to dělal tak od 9 v so do 4 do odpoledne, ale včetně rozmejšlení jak co kam zapasovat a tak. teď by to bylo rychlejší. Každej šikovnej soustružník ti to tak za litr až 1500 udělá.
Vybavená dílna je holt výhoda Smile A to sem stroje kupoval loni, někdo to holt prochlastá a někdo to strčí do dílny no Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokous



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 2:21 pm    Předmět: Alvo, Citovat

to jsem netušil, že osazení na přidělání setrvačníku je na troskový klikovce malý jako průměr hřídele v místě průchodu skříní. Já viděl venku jen klikovku z octávky. Asi si budu muset cvičně rozhodit motor z kombála abych to očíhnul Smile

Kr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Äle ono neni stejný.. je větší. Ale tohle je neco jiného.
Soustružením a vložkováním opravíš labyrint kterej je vydrenej. Na stejnou kliku kteoru is tam měl.
Když ale chceš dát kliku 1203 do motoru 1202 musíš použít gufero místo labyrintu, a musíš upravit, resp, vyrobit nové víčko pro gufero jasné? .)
Ale pořád nevím s těma průměrma hlavních ložisek :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com