Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Brzdové trubky - jak na ně ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrinza



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2020 7:48 am    Předmět: Brzdové trubky - jak na ně ? Citovat

Rád bych požádal o radu, má-li zde někdo příslušné zkušenosti. V mém případě jde o Octávii, ale v podstatě stejné to bude u čehokoliv jiného. Měnil jsem hlavní brzdový válec a na jedné brzdové trubce jsem nemohl povolit holendr, klíčem jsem odrbal hrany holendru. Nakonec jsem to povolil. Teď se mi nechce měnit celou brzdovou trubku, shodou okolností je to ta nejdelší na celém autě. Chtěl bych flexou odfiknout ten rozpertlovaný konec, stáhnout holendr a nasadit nový. Jenže pak budu muset zase konec trubky nějak na autě rozpertlovat, aby to fungovalo. Dělali jste to někdo ?
Kdysi mi to ukazoval Míla Hakr, ale jednak je to dvacet let a druhak to bylo v garáži na trubce, která byla z auta venku, ale vzpomínám si, že to vypadalo poměrně jednoduše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2020 9:17 am    Předmět: Citovat

Můžu Ti dát na Mílu číslo, tuším má pořád to samý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
petrinza



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červenec 29, 2020 10:22 am    Předmět: Citovat

Ok, prosím pošli -přes SZ nebo mail.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: so srpen 01, 2020 3:25 am    Předmět: Citovat

Pokud je konec alespoň trochu přístupný, rozpertlovat obyč sadou na brzdové trubky. Nové holendry mívají běžně ve starších obchodech s autodíly:

https://www.youtube.com/watch?v=dtdZ8DMy9Bw
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 02, 2020 5:43 pm    Předmět: Citovat

No jestli si nechces nekde rozbit hubu tim, ze to budto blbe zapertlujes nebo diky unave materialu to za holendrem praskne (zvlaste u jenookruhovejch brzd) tak doporucuju todle sverit profesionalum, ja to delam tak, ze si ty trubky zmerim a vobjenam je v Bekasu a pak si je navohybam dle potreby, umej tam pochopitelne i hadice.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrinza



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st srpen 05, 2020 9:18 am    Předmět: Citovat

Nakonec jsem nepertloval, ale vyměnil celou trubku za novou z Pragosu - i když se mi do toho moc nechtělo, bylo to nakonec nejjednodušší a bez dalších rizik. Bohužel jsme dělali na zahradě a při odvzdušňování se spustila mocná nebeská sprcha, tak jsme ještě tak úplně dílo nedokončili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com