Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výfuk TAZ1500 třídílný

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nemá někdo? (Kdo vyrve?)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: so červenec 02, 2016 9:48 am    Předmět: Výfuk TAZ1500 třídílný Citovat

Dosti urgentně sháním kompletní výfuk TAZ 1500 (KAT).
Všechny tři díly. Nebo alespoň druhý a třetí.
Technická kontrola - emise -je to v Mulimrdka
Takže SOS.
Nevíte někdo, kde by se to dalo koupit? Google mi nic použitelného nevyplivnul, Jiroušovy stránky taky nic nenabízí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: so červenec 02, 2016 10:20 am    Předmět: Citovat

http://www.superautodily.cz/index.php?stranka=e-shop&kategorie=178
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: so červenec 02, 2016 2:01 pm    Předmět: Citovat

Dík - zkusím.

Zatím jsem to zatěsnil a zamaskoval sanitárním silikonem - chvíli by mohl vydržet.

Uffffffffffffff.............
_________________
Tornádo = Š1203M, 1500/5kvalt mikrobus.
Když jsem si pro něj došel, musel prodávající pokácet dva malé stromky, aby s tou bědnou troskou šlo vyjet. A ono to vyjelo...
Už druhé desetiletí Tornádo věrně slouží,
a asi tomu tak bude i v letech příštích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: so červenec 02, 2016 10:23 pm    Předmět: Citovat

prohnilá příruba na prvním dílu - vyrobit z plechu

pokud neseženeš nový a máš použitelný trubky tak zadní a střední díl se dá použít z FA/FEL
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne červenec 03, 2016 11:54 am    Předmět: Citovat

Hale, prvni dil na KAT asi mam novej
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne červenec 03, 2016 12:12 pm    Předmět: Citovat

Jestli potřebuješ nový, tak náhradní díly snad ještě prodávají na Mělníku nebo v Turnově, jinak použitý bych mohl taky vyštrachat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne červenec 03, 2016 12:34 pm    Předmět: Citovat

ja mam mozna katovy veci ňovy, pohledam
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: ne červenec 03, 2016 1:52 pm    Předmět: Citovat

Lidi zlatý, děkuji vám strašně moc!
.
Začalo to tak, že mladej, co s Tornádem projížděl jižní Čechy, po návratu konstatoval, že když během jízdy otevře přední okna, tak v kabině smrdí výfuk.
Ukázalo se, že roura středního dílu, přesně v místě napojení na zadní díl (konečník), urezla tak krásně dokulata, jak kdyby jí pilou zubaticí uřízl. Takže výfuk funěl přímo pod auto, plným průřezem, protože obě části vůči sobě uhnuly stranou, a netěsnostmi to smrdělo dovnitř do auta. Ty kusy výfuku neupadly jen proto, že všechny úchyty jsou v dobrém stavu.
Při podrobnější prohlídce jsem navíc zjistil, že v předním čele a dolním švu jsou zřetelně prorezlé, očouzené dirky - neklamný začátek konce.
Takže zadní část, přestože vypadá skoro jak nová, je na výměnu. Střední část má urezlý konec, takže má o 10cm kratší výstupní rouru, A ta první část, katík, je už tak vetchá, že by se při demontáži zarezlých šroubů příruby natuty rozsypala.
A k tomu všemu bych měl jít příští týden na emise, abych pak, možná, mohl být laskavě připuštěn k technické.
.
Kurrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrva! Co teď s tím?
.
Jasně že to chce udělat celý nový... ale to nestihnu ani náhodou.
.
Takže; ten demontovaný konečník na průserových místech očistit, šev na dolní části pidikladívkem zaklepnout, čímž odpadly vnitřní kusy rezu a dírky se krásně zvětšily.
Ten zadní hrnec za provozu nijak moc horký není - a lepkavý bezbarvý sanitární silikon, co se pistolí tlačí z tuby, v pohodě vydrží 200°C.
Tak jsem to tím silikonovým blebelem postupně krásně zapatlal; tak, aby ten silikon nalezl dovnitř a tam se rozplác do šířky a nemohl jen tak vylézt. Navrch jsem ještě udělal půl cenťáku tlustou, souvislou vrstvu, v místě děr ještě boulí zesílenou. Na pohled to vypadá víc než přijatelně.
Teď jak spojit ten střední hrnec se zadním... hlavně když ta trubka je v místě co upadla tenká jak papír.
Našel jsem si teda na mrchovišti zhruba půlmetrovou tenkostěnnou rouru, co akorát pasovala dovnitř výfukového potrubí jako duše. Namatlal jsem jí tlustou vrstvou silikonu a zarazil ji do roury zadního hrnce až na doraz. Když tam zatuhla, namatlal jsem trčící zbytek, zalezl s tím pod auto a celou tu věc vrazil dovnitř do výstupní roury střední části. Namontoval jsem všechny úchyty a nechal to uzrát.
Dneska ráno jsem to nastartoval a konstatoval, že je výfuk těsný, nikde nefouká. Projel jsem se s tím nějakých 8Km, vypadá to, že to furt drží - a ani od pohledu to neuráží.
Takže bude li osud milostiv, mohl bych s tím aspoň těma emisema projít. Pokud je mezitím ještě víc nezpřísní...
.
Ale stále tu opravu beru jako nouzovku, nějak moc dlouho, obávám se, tohle flikování nevydrží. Takže milerád akceptuji vaše laskavé nabídky a zplácám to dohromady z nových dílů. Ale aspoň jsem chytnul oddechový čas.
Dám taky vědět, jak dlouho tohle provisorní zaplácání vydrží.
Krleš!
Toho bohdá nebude, aby Tornádo muselo jít do šrotu jen kvůli nějakýmu blbýmu výfuku!
_________________
Tornádo = Š1203M, 1500/5kvalt mikrobus.
Když jsem si pro něj došel, musel prodávající pokácet dva malé stromky, aby s tou bědnou troskou šlo vyjet. A ono to vyjelo...
Už druhé desetiletí Tornádo věrně slouží,
a asi tomu tak bude i v letech příštích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: ne červenec 03, 2016 4:13 pm    Předmět: Citovat

Burák napsal:
ja mam mozna katovy veci ňovy, pohledam


To by bylo fajn, a navíc Beroun je od Bráníka coby lehkým kanónem dostřelil... pokud najdeš a poskytneš, budu ti na dva uzle gordický zavázán!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
T505



Založen: 7.1.2011
Příspěvky: 151
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne červenec 03, 2016 9:10 pm    Předmět: Citovat

Je to sice u Holomóce ale cena mírná, má i kat za 1200
https://auto.bazos.cz/inzerat/62367559/1203-tlumic-vyfuku.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nemá někdo? (Kdo vyrve?) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com