Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hloupoučkej blond dotaz
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 11:45 am    Předmět: hloupoučkej blond dotaz Citovat

Zdravím vás všechny po delší době...
mám takový hloupoučký dotaz (jak už je u mě typické) Laughing

Mám doma tyto tři motory a protože mám poslední dobou komplikace s množstvím aut, tak mimo jiné prodávám i svou 1203 (jenže se mi do toho popravdě moc nechce, doufám spíš, že se prodá Transporter). K autu přidávám tyto tři motory , protože jeden z nich je zadřený, druhý nikdo neví v jakém je stavu a třetí jsem dokupovala nedávno, abych Babču zas oživila.

Zatím to samozřejmě vypadá, že jí neprodám, nabídky nedosahují mých požadavků a převážně se ozývají lidé pro díly, což by pro mě nebylo uplně rozumné, pokud chci pokračovat.

O motorech jsem doted byla přesvědčená, že jsou 12kové, ale nějak často mi volají právě hasiči a dožadují se koupě prodeje právě toho jednoho (na fotkách ten "červený") s tím, že jsou přesvědčení, že je to 15kový motor. Kód se mi nepodařilo nikde najít, alespon žádný se kterým by byli zájemci spokojení. Takže se chci zeptat odborníků, zda "podle oka" dokážete posoudit, jestli se skutečně muže jednat o 15kový motor? Moc se mi to nezdá, poněvadž jsem jej kupovala právě od hasičů a navíc za poměrně nízkou částku, která podle mě 15kovému motoru nedpovídá...
takže vaše názory?
Díky za názory i případné spekulace Very Happy




_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 12:05 pm    Předmět: Citovat

podle hustoty žeber na bloku , a na hlavě je uprostřed mezi svíčkama TAZ , (u 12 je tam ZTS , nebo slepice)
ale za boha si nevzpomenu na rozteče válců , jestli jsou stejný , pak se to dá určit jedině po sundání hlavy

cena podle stavu , cca 7tis , ale hasičům bych pod 10 nedal
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 12:43 pm    Předmět: Citovat

No praveze ja ho samotny prodat vubec nehodlam. Pokud se neproda cele auto se vsim, tak bych ho rada dala zas do kupy, takze tento motor budu potrebovat.
Mate me to, ze jsem ho koupila z cerstve rozrezaneho auta (za to bych strilela, byla to krasna zdrava kastle) od hasicu a dala jsem za nej 5t. K nemu jsem rovnou pro sichr vzala i prevodovku. Mozna se pletu, ale byt to 15ka tak by ho prodali tak levne? Ja sice vidim vzhledove mezi tema motorama rozdil, ale vic nevim... Pokud je to 15ka, tim spis ho neprodam za babku... Nejsem sice odbornik, ale blazen taky uplne ne Rolling Eyes Laughing


_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 12:59 pm    Předmět: Citovat

ono těch specifikací je víc , bez demontáže se nedá říct co to je ,
ještě k tomu znaku , jsou v něm pozůstatky barvy žlutý , nebo zelený ? (zelená je cennější , sedla , gufera ventilů)

třeba sehnali jinej , ..... , nebo měli auto jen na námětový cvičení , ...
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: so leden 16, 2016 1:07 pm    Předmět: Citovat

To se budu muset jit podivat az trochu rozmrznu. Ale myslim, ze zasna barva, pokud si vzpominam
_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2016 6:41 pm    Předmět: Citovat

Patnáckový motor se dřív prodával za 5 - 7 tis. a dvanáctkový tak 2 - 3 tis.. Patnáckový motor má převážně svíčky s dlouhým závitem a číslo motoru, které je vyraženo na bloku pod výfukovým potrubím, začíná číslem 14....., to má tak 98% patnáckových motorů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2016 7:24 pm    Předmět: Citovat

Cili zrejme je to 12ka? Podle toho cisla? Nebo jsem nasla spatne cislo a mam hledat dal?
_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2016 7:34 pm    Předmět: Citovat

zřejmě spíš 15 , co jsi našla není ono ,
pod tou trubkou co trčí doprava takový to vyšmirglovaný místo ,
šedej flek , > http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/vehement/#P6270002.jpg

u mě to číslo nejde přečíst asi se povedl nějakej "tvrdší" odlitek
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2016 8:13 pm    Předmět: Citovat

Aaaha, tak hned jak se zas dostanu domu za svetla na po zkusim mrknout...vcetne te barvy, co uz se tu zminovala.

Zatim mockrat diky vsem za informace, muzu zas doma machrovat, ze neco vim Laughing
Ozvu se hned jak to okouknu
_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2016 8:50 pm    Předmět: Citovat

ta barva ve znaku > většinou je to zkoumání pozůstatků málokdy je to použitelně viditelný
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 17, 2016 10:20 pm    Předmět: Citovat

Hele, žabo, asi takhle. Pokavad hasiči vykostili neshnilou trosku jen proto, aby z ní prodali motor - tak je určitě něco špatně. To je jako kdybych si koupil vykrmený prase a sádlo vylil do kanálu (to je taková jedna veselá příhoda k táborovejm ohňům).

Do stříkačky se nedávají sedačky, ani volant, ani osvětlení ložné plochy. Do stříkačky se dává troskovej motor.

Tudíž i když zejména u standradního vesnického hasiče nelze čekat nějaký extra einsteinovský intelektuální rozměr, tak přece jenom úplně blbí všichni nejsou. Takže asi věděli, proč se ho zbavujou.

Buď je ten motor dvanáctka a nebo v něm chrápe nákej kostliveTS. Protože při přemrdávce motoru do PSky se mění kdeco, byl by asi ten umrlák takového druhu, že je neodstranitelný. Prohnilej blok, něco vylágrovanýho tak, že už to nejde odlágrovat a jakože tak.

Jen tak se zeptám - pampuch mi netrestej - točí se vůbec ?

Navrhuju dvě možnosti. Buď si ho schovat pod ponk a umožnit vnoučatům, aby jednou při nakládání bordelu do kontejneru mohli říkat "ta bába byla fakt totálně řízlá" - a nebo ho vhnětnout na Aukro "prodám motor TAZ 1500, kompletní, DO POSLEDNÍ CHVÍLE JEZDIL, ale bez záruky - dlouho stál, teď nemám jak vyzkoušet". Vložené náklady se ti MINIMÁLNĚ vrátí.

A jinak jesli můžu radit - na výměnu 12 za 15 se vykašli. Scirocco Dalecco z toho stejně neuděláš, ANNAH.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 8:27 pm    Předmět: Citovat

Pre rozlíšenie motorov je najlepšie vybrať von sviečku - ako písal dave. Sviečka s dlhým závitom (Brisk označuje "L") je vždy pre hlavu 1500, sviečka s krátkym vždy pre 1200. Znak výrobcu odliaty v hlave (škoda, ZTS, TAZ) nie je určujúci - obe hlavy sa vyrábali s rôznymi znakmi. Určiť teda podľa neho možno akurát obdobie v ktorom bola vyrobená - čo nemá v tomto prípade zmysel. Všetky motory 1500 vyrobené vo fabrike mali vyrazené predčíslie 14. Avšak i v starom bloku sa môže ukrývať motor 1500 - mnoho ľudí to prerábalo. A naopak, v bloku z 1500 môže byť pokojne 1200ka - rozstup valcov je totožný.
Môžme tiež písať o číslach rozdeľovačov, karburátorov, druhu spojky, ale ani to nezaručuje obsah motora. Najlepšie je preto pozrieť spomínaný závit sviečky - ak je dlhý, potom napr. zhodiť hlavu (alebo použiť endoskop) a pozrieť, či majú piesty rovné dno (1500), alebo s kruhovým vybraním (1200). Takto to bude 100%-né. Ak by bola hlava dole, možno tiež zistiť, či má zalisované sedlá výfukových ventilov pre použitie bezolovnatého paliva.
Konkrétne tento motor rozhodne nie je v stave ako vyšiel z fabriky, pretože plechové veko hlavy nekorešponduje s touto hlavou a rovnako spojka vyzerá byť ešte s vinutými pružinami (páčková), čo sa k týmto blokom a hlavám nikdy nedávalo. Takisto alternátor je ešte starý typ... A to je len čo vidieť z jednej fotky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 2:01 pm    Předmět: Citovat

No tak uz je to celkem fuk. Novy majitel dorazi v sobotu.
Ale tedy pro doplneni, jsem koukla na motor a opravdu jiny cisla, nez ty, ktery jsou prilozeny na motoru vazne nejsou. Prave v miste, kde mi tu bylo receno jsem koukala znovu a opravdu jen to, co jsem fotila.
Jinak barva mna tom znaku je modra.

...a jen pro doplneni - proč jen proto, ze mam asi tisic let scirocco ma stale nekdo pocit, ze honim nekde vykony pro 1203? Tyhle predsudky, se kterymi se tu v podstate od pocatku setkavam me uz vazne zacinaj stvat. Co kdyz jsem o ten motor stala z obycejnych duvodu, jako kazdy druhy tady? Spotreba, preci jen rozumnejsi jizda apod.? Ja totiz, svete div se, uznavam 1203ky tak, jak jsou, nepotrebuju si na nich lecit jakekoliv komplexy zvysovanim vykonu na sprinty a machrovani u kauflandu
_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 2:03 pm    Předmět: Citovat

... Stejne tak, jako jsem nikdy nic podobnyho neudelala u zadnyho svyho scirocca Wink
_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tweetyna



Založen: 8.10.2010
Příspěvky: 121
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 2:04 pm    Předmět: Citovat

Ale kazdopadne vsem moc diky za informace, rada jsem se dozvedela zas neco vic Palec nahoru troska Wink
_________________
Život je jako louka plná fialek... když se ohneš abys přivoněl, hned tě někdo kopne do prdele...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com