Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Anténa
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nemá někdo? (Kdo vyrve?)
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 8:46 pm    Předmět: Anténa Citovat

Dlouhodobě toužím po vhodný dobový anténě pro příjem LW rozhlasu na 1203...
hádám, že by se asi hodila ta dlouhatánská, jak bývala i na Š100 a jinejch osobákách, jak se její konec přivazoval ke střešnímu žlábku.

Neměl by náhodou někdo nějakou volnou?
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef1203



Založen: 30.12.2011
Příspěvky: 34
Bydliště: loc. JN79LT Otryby

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 9:34 pm    Předmět: Citovat

Do pytle ještě vloni byla u mě v práci.Snad 20 let byla opřená o skladovák a trčela tam z kopřiv a byla v cajku,ale teď už je zničená.Je na dva kusy a druhej kus je už kdoví kde Evil or Very Mad Velká škoda.
Já si zachránil jen vysílačkovou.Byla k vysílačce VR20.Je to takovej plastovej kužel a z něho nerez drát.Mám i nějaký ty vysílačky tak tam jedna půjde.U nás v práci dřív byly v každym autě,včetně trosek.
_________________
1 hnhnhnhhhhhn 2hhhhhn trojka mi tam nejde! 4hhhhhhhn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 10:03 pm    Předmět: Citovat

To byly Spoje, OVAK, nebo co, že tam byly tyhle vysílačky?

A jak přesně vypadá ta anténa chodná na příjem rozhlasu na 1203? Abych ji správně poznal, kdybych na ni někde narazil (jako že jsem pškně dlouho na žádnou, co by podle mých odhadů odpovídala, nenarazil)
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 9:53 am    Předmět: Citovat

No podle mne potřebuješ normáln...bývá občas na Aukru
Pětiprvková, výsuvná a dá se dost často sehnat ještě nevybalená.
Ta laminátovka je dle mne na trosku blbost. To bylo tak na eRka.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 12:14 pm    Předmět: Citovat

pokud to chces na dlouhy vlny, tak u nich plati cim delsi tim lepsi a zde se jaksi dostavaji do krizku funkcnost a originalita. Podle me je picovina v aute poslouchat neco na dlouhejch vlnach, protoze ucinnost anteny a odolnost proti ruseni je na tomto pasmu dost mizerna a malokomu se povede za jizdy v radia vyloudit pouzitelnej signal. Nejde totiz jenom vo antenu ale o vodruseni zapalovani a dobijeni. Nejde jenom vo samotny rarizeni ale i vo spojeni jednotlivejch dilu karoserie a v nekterejch pripadech se to vodrusit proste neda. Ponejprv by sisi mel vyzkouset, jestli tvoje auto poslech na dlouhejch vubec umozni. Pripoj radio na jakoukolic antenu, kterou tam mas (samozrejme pasivni bez zesilovace) a jeji zaric prodluz co nejvetsim kusem dratu kerej nejakym provizornim zpusobem upevni tak aby byl pokud mozno co nejdal vod kastle a projed se s tim se zaplym radiem. Pak teprve zacni resit antenu. Pokud tit ot rusit nebude, tak doporucuju spiralovou antenu, cili laminatovej prut, co nejvetsi dylky kerej zavit vedle zavitu vomotas tenkym dratem tak 0.1-0.2mm a prevleces smrstovackou.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 1:39 pm    Předmět: Citovat

Rancher:
hm, teleskop se mi tam moc davat nechce, takova tvrda antena si akorat rika o ulomeni nebo ohnuti ...a nelibi se mi Smile

Alva:
No ja tam mam radio uz delsi dobu, a misto anteny mam zlutozelenej PE vodic na celnim skle... funguje to jako akustickej otackomer... z kopce nan neutral se da neco rozumet, jinak je to jen pro stojici auto
ale jednak jsemdo budoucna pocital s odrusenim a jednak to mam primarne jako veterana, takze tam nechci cpat VKV/FM prijimac... anebo jen jako doplnek, skryte... a takovy LW radio pusteny na vystave s otevrenyma okynkama ma taky svy kouzlo, dyk uz to ty dnesni deti neznaj Smile
(sice mi to koliduje s madarskym kazosem s dobovou hudbou, ale to se prostrida...)

tzn bych tam rad mel dobove prijatelnou antenu, radsi dlouhou, kdyz to mam na DV (mam dobovou antenu, ktera ma asi 30 cm, to se mi tam moc nechce davat, to by obzvlast na 1203 vypadalao smesne), prinejmensim na moznost naladit CRo pri parkovani a taky jako estetickej doplnek... a jestli se pak podari auto odrusit, aby to srozumitelne mluvilo i za jizdy, tak budu rad

---

a je fakt, ze vlastne ty dlouhy anteny byly spis na tech stovkach apod, ze na stodvacach, co odpovidaj mymu roku, uz nebyly... ale v tomhle nejsem tak ortodoxni... ty anteny v tu dobu existovaly a byly, a nebyly jeste tak stary, takze povazuju za uveritelny, ze si ji nekdo moh dat na auto i v 80.letech...

Nicmene - jak by teda mela vypadat vhodna dlouha antena na 1203/1980, kdyz nechci teleskop ?
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Josef1203



Založen: 30.12.2011
Příspěvky: 34
Bydliště: loc. JN79LT Otryby

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 1:40 pm    Předmět: Citovat

martin.adamek:Je to laminátovej prut cca 180cm dlouhej.Dole má průměr asi 7mm a zužuje sa na asi 3mm.Dole měla malou patku na šroubek.Vysílačky nebyly spojařský nýbrž jezedácký.Vysílajdy se používali hlavně o žních a musim říct že se tim ušetřilo nemálo benzínu.Když se vyjelo na kopec tak se nechalo domluvit i na 30km.Já to moc nepamatuju páč mi bylo asi 10 let.
_________________
1 hnhnhnhhhhhn 2hhhhhn trojka mi tam nejde! 4hhhhhhhn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 7:07 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Laughing Wink

Hoši, díky !

citace:
ale jednak jsemdo budoucna pocital s odrusenim a jednak to mam primarne jako veterana, takze tam nechci cpat VKV/FM prijimac... anebo jen jako doplnek, skryte... a takovy LW radio pusteny na vystave s otevrenyma okynkama ma taky svy kouzlo, dyk uz to ty dnesni deti neznaj


Smál jsem se asi pět minut, když jsem si představil, jak stojí troska "na výstavě" s otevřenejma okýnkama, ze ketrejch se line některej z úžasnejch pořadů našeho jediného dlouhovlnného vysílače - např. "O Roma Vakeren", nebo "Stretnutie" a kolem postává nábožně koukající hlouček školáčků s otevřenou pusou a paní učitelka jim se zdviženým prstem povídá - "Tiše děti ! Pokud se nemýlím, tak to jsou dlouhé vlny ! To už dneska jen tak neuslyšíte.

A tady v takovém podobném autě mi v pětasedmdesátém zjara praskla plodová voda !"... Rolling Eyes


Jak píše Alva - Dlouhé vlny na spajdrovi neodrušíš. A odrušíš-li, neuslyšíš. A uslyšíš-li, zhnusen vypneš. Sad To už snad rači teda aspoň střední, který sou přece jenom přátelštější a spajdr je má. Navíc tam hrá aspoň Country - pokud teda už to nezrušili - kolem prahy tuším na megu.

Jinak - i když to nikdo moc nečte, tak do sekce elektro jsem ke svému starému tématu přidal jednu "novinku", pro ozvučení trosky tam, kde nemá bejt rádio, podle mě ideální.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 8:53 am    Předmět: Citovat

Zdravím!
Jako antenu ve svém rekonstruovaném Tornádu používám přední nárazník. Mám ho odizolovaný podložkami a izolačními trubkami na upevňovacích šroubech. Funguje to velice dobře od dlouhých vln až po VKV.
Jako antena je přední nárazník výrazně lepší než původní bičová, se kterou jsem starý Tornádo koupil.
_________________
Tornádo = Š1203M, 1500/5kvalt mikrobus.
Když jsem si pro něj došel, musel prodávající pokácet dva malé stromky, aby s tou bědnou troskou šlo vyjet. A ono to vyjelo...
Už druhé desetiletí Tornádo věrně slouží,
a asi tomu tak bude i v letech příštích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 8:47 pm    Předmět: Citovat

Shocked Ovšem tos hochu zůstal trochu na půl cesty.

Kdybys totiž bejval ty upevňovací šrouby propojil třeba brzdovejma trubkama (tuhle sem koukal dospod co je jich tam zbytečnejch) do kříže se zadním nárazníkem, měl bys HB9CV jedna radost - kam se hrabe tříprvková yagina na Vídeň...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 10:18 pm    Předmět: Citovat

To by neslo, HB9CV je smerova.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 11:10 pm    Předmět: Citovat

Jojo, směrovka... a není vlastně celá trosčí karoserie tak trochu dutinovej rezonátor? Dal by se třeba během jízdy dolaďovat připootevíráním bočních dveří... třeba bych tak něco zajímavýho chytil!
Ale ještě lepší antenou by byla odizolovaná střešní zahrádka. To by bylo něco na způsob dachantenne, co měly radiovozy vérmachtu, a tenhle typ anteny šlapal pro příjem i vysílání docela dobře.
No, nárazník coby antena může vypadat srandovně, ale zkuste si sami; já jsem s tímhle řešením spokojen.
Jo a tu původní antenu ještě někde v garáži mám. Je to takový teleskopicky vysouvací bič s kuličkou na konci, já už to nikam montovat nebudu, je tu u mě volně k mání.
Tož asi tak. Hezký večer!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 2:01 pm    Předmět: Citovat

Směrová, směrová...však v tom je právě ta krása. K čemu si dávat pevné cíle ?

Pravý excentrický milionář v sobotu v létě po ránu sedne do svého luxusního mikrobusu, nastartuje a jede si prostě tam, kde je nejlepší signál. Jako když sme s tím zamlada na dvouchmetru lišku honili.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
krtek



Založen: 7.6.2012
Příspěvky: 7
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 8:44 pm    Předmět: Citovat

Zdar
můžu nabídnout dobovou prutovou anténu
je to podobné provedením té laminátové ale je blbuvzdorná
Laughing
protože jde u některých typů demontovat prut
je buď černá nebo lesklá
cena za novou bude přiměřená době vzniku...
a inflaci Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt červen 07, 2012 9:05 pm    Předmět: Citovat

Jakožto replika?
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nemá někdo? (Kdo vyrve?) Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com