Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LEDnová nová věc
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nechcuk někdo?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 9:47 pm    Předmět: LEDnová nová věc Citovat

Jen pro info trocha nepovolený jakože reklamy zdarma :

Začli sme s partnérem nově dělat a prodávat LEDkový žárovky Ba15s (třeba koncovka Spartaka), kerý příjemně ulevěj dynamu krutě tejranýmu celodenním svítěním.

No a čím sou jiný, než mormilión vzhledově stejnejch žárovek, jimaž přetejká činskej ýbej a za dvojnásobný ceny občas i Aukro ?

Sou jiný tím, že takovýhle u nás nikde - opakuju nikde - nezežinete.

Sou sice taky na 12V, ale pro ukostřenej KLADNEJ pól - takže všechny Spartaky, Oktávky, Feldy, Tatrule 603ky, 805ky atd. s původní nepře Mulimrdka Pindour elektroinstalací. Běžný ledkový žárovky v nich totiž samozřejmě anžto diódy co ? Běžný ledkový žárovky v nich totiž samozřejmě anžto diódy nesvítěj...

Pro plusovou inštalaci máme i kontrolky (či obrysovky) Ba9s, dvojitý Bay15d se chystaj. Suffitky sou samozřejmý.

Pro běžnej ukostřenej mínus pak máme v podstatě všechny.

A taktéž sortiment LEDkovejch žárovek na 6V, což u nás taky nikdo neprodává (tudor, drabant, bochánek, motorky...)


_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Čezeta



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 40
Bydliště: Praha - Chodov

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 1:48 pm    Předmět: Citovat

A maji "žárovky" taky homologaci?

Aby si soudruzi na STK nebo i PaCh při silniční kontrole neměli jak honit triko?

Neřikám že bych toto taky nevyužíval, ale je vhodný o tom vědět, že to nejni úplně košer.
Jako odebrání OTP a flastr za nepovolenou úpravu vozidla nejni z nejlevnějších.

Sorry, ale mám dneska nějak rejpavou náladu. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 2:19 pm    Předmět: Citovat

Náodou je dobře, že se na to ptáš...

Samozřejmě že "homologaci" nemají (což nemají žádné LED žárovky - máš-li na mysli "šestkové éčko" a kupodivu ani většina žárovek vláknových). V krabičce je dokonce napsáno, že slouží pouze jako doplněk historických vozidel a nejsou určené pro běžný provoz. Cool

Ovšem - je vidět že jak říká BESIP, mezi řidiči koluje množství mýtů a polopravd - a jedna oblast jsou tzv. "homologace"...

Na STK bych s LEDkama pochopitelně nejezdil (a vyměnit žárovky kolem dokola auta je myslím práce tak na čtvrt hodinku max.), ale silniční kontrola tě nezajímá, pokud dostatečně svítíš a neoslňuješ.

Odhlédneme-li od předpokladu, že ani ten nejrýpavější a nejvíc ze všech investigativní policajt ti nebude jistě vyndavat třeba kontrolku mazání, tak uvedené typy mít žádnou homologaci nemusí - pouze musí splňovat parametry.

Homologované jsou svítilny jako celek, přičemž správná žárovka musí být prakticky jenom v předních světlometech - kde je samozřejmě přizpůsobená parabole a drážkování skla a která se z LEDek dost dobře nedá prakticky udělat (kvůli charakteristice rozptylu světla).

Nicméně ani přední žárovky obvykle žádnou "homologaci" nemají. Stačí když si někdy prohlídneš krabičku nebo blistr od H4ky - pochybuju, že tam najdeš něco o schválení. Nesmíš oslňovat a musíš mít minimální svítivost - což ti změřej na STK (kam by tě mohl policajt poslat). Pokud by došlo na nějaký soud a policajti by si najali Sokola, tak by tě mohli maximálně dostat na to, že používáš žárovky odlišné od PŘEDEPSANÝCH VÝROBCEM (z hlediska wattáže) - čemuž by se zase dalo protiargumentovat tím, že se nejedná o pevnou součást vozidla, nýbrž spotřební materiál a že by tedy člověk třeba taky musel pouižívat výhradně baterii AKUMA 40 Ah a žádnou jinou... I když mimochodem bych ale tomu právníkovi docela přál, aby si u výrobce zjišťoval, zda může být třeba v Hillmanovi nebo Arondě LEDka nebo ne Smile

Jinak, naše žárovky sou ze žlutých (nebo na přání červených) ledek, takže třeba v zadních světlech ani nepoznáš, že tam není vláknovka (třeba u blinkrů je to samozřejmě vidět na první pohled, díky "rychlému nástupu" světla). Zkrátka není to ta namodralá nebo studeně bílá barva, co má většina "tuningových" LED žárovek.

Ovšem když se nad tím zamýšlím...docela mě překvapuje, že podobný dotaz na něco "co nejni úplně košér" padl zrovna na tomhle fóru Twisted Evil
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 4:31 pm    Předmět: Citovat

Blinkr okamžitě naskakuje?
To znamená, že tyhle žárovky lze používat s normálním přerušovačem?
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 4:47 pm    Předmět: Citovat

http://retroraj.cz/shop/?zbozi=560
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 5:53 pm    Předmět: Citovat

A má ten Signál taky charakteristickej klapavej zvuk? V Práglu nejni čas sledovat budíky, tam musíš koukat hlavně kolem sebe! Shocked
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Čezeta



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 40
Bydliště: Praha - Chodov

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 6:40 pm    Předmět: Citovat

Však řikám že taky používám.

Dokonce mám i brzdový světlo ledkový. A STK jsem s tim prošel.
Jen jsem si prostě musel rejpnout. Jelikož se nemůžu rejpat v autě tak reju i tímto způsobem. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 8:53 pm    Předmět: Citovat

Klapavej zvuk Signál 2 nemá. Klapavej zvuk má Signál 3 (nekecám Wink)

Náhodou rejpání je v obchodě potřeba. Rejpavý otázky budou mít i zákazníci - takže je dobrý se na ně připravit. Případně výrobek přizpůsobit dle požadavků trhu...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 9:59 pm    Předmět: Citovat

a kdyz uz se poustits do tehlech vod, a vyrabis kdejaky modernosti co vypadaj jako nemodernosti,
nechystas se nahodou na denni svetla, co by vypadaly jako mlhovky?

Obcas me napadne, ze by se dopredu daly dat couvacky (typ podle danyho vozu), ktery taky zerou 2x20W, jako denni svetla... ovsem s tim, ze je tam jina optika, a je jinej rozptyl svetla, coz tak nejak funkcne trochu vadi.
A uz jsem to videl i na jedny oktavce - borec to mel teprve namontovany, jeste nezapojeny... a rikal, ze uvazuje dokonce o 2x5W, ne 2x20, coz jsem se mu pokusil rozmluvit, protoze
1) denni svetla maj mit 2x20
2) 2x5 maj obrysovky (nebo 2x4), tak to rovnou muze jezdit na ne, a nemusi dopredu montovat couvacky...

Takze kdybysis poridil plastovou lisovnu a pustil se do optiky, tak takovy dobovy couvacky (kulaty cernochromovany, stejny jako na aviich, v mym pripade - proste to univezalni svetlo, co se dela svitici bile/cervene/modre)
ktery by mely rozptyl svetla jako denni svetla, by se mohly docela hodit...




i kdyz dalsi vec je, ze by se asi daly koupit led placaty denni svetylka, a schovat je mezi mrizky masky...
ale to by ti snizilo poptavku po led obrysovkach, takze jsem nic nerek



jo, a kdyz tu verejne touzis po rejpani
...na odkazovany nabidce me zaujalo:
citace:
různými předřadnými odpory - což je ale samozřejmě nesmysl, protože se pak celkový odběr proudu nijak nesníží

...podle me se predradnymi odpory odber proudu snizi...
nechtels nahodounapsat, ze ty odpory davaj paralelne k zarovkam? Pak by to davalo smysl - ze prerusovac funguje, ale uspora proudu se nekona.
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1251
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 10:14 pm    Předmět: Citovat

Když ti někdo odporuje tak dá větší práci ho přesvědčit, tedy více vydané energie... Jsem stavař, ať ti to vysvětlí AlvA.

Denní světla se dělají i v kombinaci s mlhovkami, jednou jsem se po tom sháněl a když jsem zjistil že by to znásobilo cenu vozidla rychle mě to přešlo.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 10:27 pm    Předmět: Citovat

j.karel:
kombinace by pro me nebyla zadouci, protoze zbytecne snizuje pocet svetel na aute:) kdo videl kterykoliv moje auto, chape Smile

Kdyz predradis odpor, odebirany proud musi klesnout. Vyrid si to s panem Ohmem, castecne i Kirchhoffem, ale oni za to taky nemuzou, ty to pravidlo jen formulovali, ne zavedli...



a pro ledoctora:
Kdyz uz tu mas to firemni vlakno... tak me napada, nechces do sortimentui zavyst udrzovaci nabijecku, co by mela na vstupu kablik, co by nebyla rovnou v zastrkovaci zastrcce?
Mam totiz takovou predstavu, ze bych si ji nainstaloval do motorovyho prostoru, a jak bych prijel domu, tak bych z masky vytah dvouvidlicku, a auto by bylo pro dalsi jizdu tuty ready. Na nabijecku by mi neprselo, do auta by mi okynkem kvuli ni stazenym neprselo, nabijecku by mi nikdo neukrad... Prodluzku pouzit nemuzu, ta se asi dvouzilova bez PE polu koupi tezko, a bastlit privodni snuru na to dodavany trafo by byla prasecina.
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 10:40 pm    Předmět: Citovat

Tak hlavně, denní světla musej mít 30W Wink
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 11:06 pm    Předmět: Citovat

Burák napsal:
Tak hlavně, denní světla musej mít 30W Wink

No levý, a k němu polovina pravýho, počítáno dohromady, to snad...
Jinak tam jsou přesně ty samý žárovky, co v blinkrech, zadních mlhovkách, brzdovkách, couvačkách...
nějakejch těch 21 W, nebo kolik to teď dělaj.

30W, to už je ta jediná přední mlhovka na 1202, ne?
Tak nějak tam ta hodnota bývala... víc než dnešní zadní, míň než dnešní přední.
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2013 11:46 pm    Předmět: Citovat

Fuff...

Je to na mě moc věcí najednou.

S odporama máš samozřejmě pravdu - mělo tam bejt "přídavnými". Opravím promptně. Jinak 90% TDI tuzingářů to fakt řeší takhle do paralelna (navíc samozřejmě "jednoúčelovejma" odporama za kilo kus (v ceně koruny dvacet). Protože hlavně modrý ledky ANNAH.

Světla na denní svícení ? Jako doplněk k historickým autům ? Fakt si myslíš, že je to dobrej obchodní plán ? Smile

Světla na denní svícení byly vymyšlený jen proto, aby se na tom prodejci napakovali. Nevím v čem jsou lepší než hlavní světla - krom toho, že mají menší spotřebu. Když vidím zdůvodnění, že se tím ŠETŘÍ žárovky ve světlech...nemám zrovna v trosce vysokonapěťovej jód či xenon za dvacet hadrů, ale normální Hčka, co stojí půl sta a kterejch mám navíc krabici doma.

Vrchol všeho je na jednom webu (bohužel nevím zrovna teď kde to bylo), kde zasvěcenej tuner píše, že se instalací světel na denní svítění sníží spotřeba benzínu, protože altík nemusí vyrábět tolik proudu a neubírá ho motoru (což musí být třeba u 40kW výkonu motoru při úspoře 20W na světlech opravdu minimálně půl litru na sto Twisted Evil )

S tou nabíječkou jsem to ale absolutně nepochopil. Proč ju jako chceš vozit v autě ? Na přání na ně normálně dáváme (zatím si to teda přál jen jeden Wink ) zástrčku do zapalovače. Není jednodušší teda místo toho aby ti někde visela dvoulinka jak psí vocas, nabíjet to přes zapalovač (a když už teda duning, tak si vyvést další zásuvku třeba do tej masky) ? Nabíječku můžeš mít doma v garáži, kde ti ju snad taky nikdo nešlukne a kde na ňu taky neprší.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1452

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 6:40 am    Předmět: Citovat

no a aby ti do zásuvečky nepršelo tak tam pasuje gumová záslepka
nebo v případě autozapalovače koupit malýho špunkvaně nebo takto : http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/FELICIA_KOMBI/#P9190007.jpg
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Nechcuk někdo? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com