Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TAZ 1500 - startování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 11:35 pm    Předmět: Citovat

Jo, jednu festovou, přesně mířenou. Ne, prostě praštit a pak jít nastartovat. Esi to pomuže, je to ve starteru. U Formana jsem to vždycky dělal pákou na zamykání volantu.
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 11:43 pm    Předmět: Citovat

V manuálu vejtřasky todle přímo bylo napsaný v troubleshootingu: že neroztočí-li se spouštěč a slyšíme pouze cvakání, poklepeme ho kladívkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 11:45 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Tak jo! Zejtra do toho moc rád fláknu! Very Happy Very Happy Very Happy
Díky za rady, chlapi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 11:59 pm    Předmět: Citovat

Však jak sem psal už na první stránce - já do něj u oktávky jebal zas zahnutým klíčem na kola Razz

To s tím odporem - bez svíček de samozřejmě točit motorem relativně celkem v pohodě. Ale teď sem si to znova čet a ty píšeš, žes točil jen řemenicou - tak to se nedivím, já myslel, žes to aspoň tahal za klíňák Smile-

Kór když je ten motor studenej, tak je volej jak sádlo a rozhodně se to netočí úplně fraj. Jak říkám - už z principu, pokavad po natočení motor běží normálně, tak kunerva asi přidřenej nejni, né ? To by ti pořádně ani na volnoběh neběžel.

A rozhodně se nemáš za co omlouvat. Nejhorší že tady ani nezáleží na zkušenostech nebo době vlastnictví vergla. Některý věci sou zakletý, padesát přizvanejch odborníků nad tím vrtí hlavou a prostě to deset let čeká na nákýho vrátnýho z Jáchyma, kerej pude náhodou kolem a řekne "hale a co tahle hadice - nepatří to třeba sem ?"...

Kdybych ti měl vyprávět jaký já mám trable třeba s motorem u spitfajra (mimochodem v podstatě zcela stejným jako je tleten škodováckej - bodejť by taky ne, když je stejně všechno akorát vokopírovaná simka) a kolikrát už sem ho rozebral a zase složil... Shocked
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.


Naposledy upravil LeDocteur dne ne leden 06, 2013 12:03 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 12:02 am    Předmět: Citovat

jo a taky je dobrý při opravě startéru namazat jádro v cívce vazelínou , pak to má perfektní kompresi , akurát je to k hovnu , páč to jádro nedojede na konec , nevysune pastorek a nesepne proud do startéru
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 12:06 am    Předmět: Citovat

táhnite spát.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2013 12:17 am    Předmět: Citovat

Rozumná řeč. Very Happy Dobrou!
(mimochodem, v garáži mám po tchánovi rozdělanýho Spitfira rv 1965, tak počítám budu potřebovat poradit i s tim) Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 12:05 pm    Předmět: Citovat

Nějak nestíhám, takže k úderu kladivem do starteru se dostanu nejdřív v neděli. Sad Very Happy

Zatím mimo téma: Valník má na zadní nápravě taky torzky, nebo listový odpružení Question Koukal jsem do příručky z r. 1970_něco a uváděli tam všude torzky. Ale teď mi někdo tvrdil, že má jedno velký listový pero přes obě kola.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 12:34 pm    Předmět: Citovat

Mě už tvrdilo lidí, že maj velký péro přes obě kola.

To já se svým dvoucentimetrovým hovadem... Crying or Very sad
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 1:44 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing Ale i s malym kašpárkem se dá zahrát velký divadlo. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 5:45 pm    Předmět: Citovat

Ale což vo to - divadlo to velký je. Ale pořádně si nezapícháš...

off-topic palec dolu Rust in pieces

Apropó - než se vrátíme k Mulimrdka startéru, je tady nějakej smajlík :predseda: ? Sice sem něco našel - Nalitej ale to nevim jesli neznamená spíš :pipos:
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2013 7:19 pm    Předmět: Citovat

Jasně, zkus třeba smajlíka "silly".
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 3:37 am    Předmět: Citovat

Zdar chlapi!
Tak jsem se v neděli konečně dostal pod auto. Starter jsem utáhl na krev, připojil baterku přímo a dělalo to to samý, co dřív. Přemlouvání kladivem občas zabralo, občas ne.
Každopádně, když jsem do toho pak bušil zvrchu železnou tyčí, tak ani vorla. Furt jen cvakal. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Nejspolehlivějc furt zabírá, pootočení rozvodů rukou.

Zkoušel jsem pak ke stávající baterce přes kabely připojit nastartovanýho diesela, ale výsledek furt stejnej.

Když to jen cvakne, tak to na tom taky zůstane.
Když se pohne, tak točí perfektně.

Udělal jsem nějaký videa a nafotil kolo setrvačníku. Jestli pomůžou k diagnostikování problému, rád je sem hodím.

Díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 8:52 am    Předmět: Citovat

Uhlíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2013 2:25 pm    Předmět: Citovat

přijeď s tim sem , nejni nad to zkoušet to na vymontovaným motoru ,

ale jináš je to startér , vyndat opravit
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com