Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TAZ 1500 - startování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po prosinec 31, 2012 7:24 pm    Předmět: Citovat

Určite to záleží kus od kusu - súhlasím, ako všetko na týchto autách. Teda okrem karosérií, medzi nimi nenájde bezvadnú ani Kristus Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 11:19 pm    Předmět: Citovat

sestra 6 napsal:
Asik de taky vo kus vod kusu. Já mám v trosce spouštěč s reduktorem od Kozzla Palec nahoru a ten je naprosto OK. Laughing Jen mi to nechce chytnout při zapnuté lednici do zdířky pod palubkou, takže lednici musim vodpojit, nastartovat a zase připojit. Troska, to je pojízdné hnízdo přechoďáků! Crying or Very sad


A víš, co je zajímavý? Mluvil jsem s člověkem, co mi dělá elektriku na kupé, říkal, že ve 1203 je 12kg Cu, přičemž v nové Octavii je 5kg Cu a to tam těch drátů je 10x tolik. Takže Troska na tom tak zle nebude...
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út leden 01, 2013 11:26 pm    Předmět: Citovat

no tak vona jen ta baterka čtyři metry vod startéru dá minimálně kilo mědi na káblu hnedka Wink
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1452

PříspěvekZaslal: st leden 02, 2013 12:52 am    Předmět: Citovat

kabel od startéru je jedna půlka mědi navíc oproti novým autům a ta druhá je průřez drátů , dneska se dávaj 0,5mm2 pár 1mm a silnější jsou pomalu vzácnost , kdežto když v trosce nemáš lano tak vodpojíš drát vod mlhovky a můžeš se nechat vodtáhnout (no prostě se tou drahou mědí šetří víc než za komančů , kdy byla za drahý devizi )
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2013 11:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak jsem se konečně dostal do garáže a připojil baterku přímo ke starteru, jak radil Posim. Zkusil jsem pak "nastartovat" snad 20x a buď to cvaklo stejně, jako dřív, nebo se motor drobet pootočil a zůstal stát. Měřil jsem pak napětí baterky a dávala 12,8 V. Poslední věc, co mě napadá, že mám nějakej přidřenej motor. To auto hodně dlouho stálo (cca 6 let).

Díky za názory!
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 12:33 am    Předmět: Citovat

kunerva joseffe, leda tvoje bába je přidřená... asi když nastartuje a jede pak normálně - tak jak by asi byl přidřenej ?

Baterka a káble sou teda v pohodě (pokavad si zkoušel i kostru motoru). Já ti říkám, vymontuj ten startér, nahnětej ho do komutače a dej tam co ? Dej tam jinej.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 6:45 pm    Předmět: Citovat

A pak ještě jinej a další, pak ti bude 124 fungovat, pak ještě 5x vyměníš a máš na pul roku klid Razz
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Koudelka



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 366
Bydliště: Holomóc

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 7:33 pm    Předmět: Citovat

Než dávat jinej starter je asi lepčí pokavád temu trochu hovíš startér rozhodiť a 1.zkusit vůli v ložiskách zda se rotor tzv.nekříží 2.očistit komutátor příp.proškrábnout izolaci mezi jednotlivými sběracími onýši,dobře se na mi na to osvědčil ulamovací nožík 3.skontrolovat uhlíky,jejich vůli ve vodítkách a kvalitu spojení.Pokud toto uděláš a celý startér uvnitř vyčistíš,tak si myslím že by to mohlo chodit.Pokud bude spálený vinutí tak to doma asi neodhalíš,ale to nebývá tak často.
_________________
Já neříkám nic,ale na moje slova dojde!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 7:51 pm    Předmět: Citovat

Díky Koudelko! Zkusím to ještě rozebrat a zkontoluju podle návodu. Smile
Dnes jsem tam zkusil dát jiný starter a fungoval úplně stejně, jako ten předešlý. Buď jen cvaknul, nebo motorem drobet pootočil a zůstal stát.
Ve svěráku oba fungovaly v pohodě. (Vše připojeno baterkuo přímo na starter.)

Zkusil jsem pak vymontovat svíčky, povolit klíňák a se sešláplou spojkou rukou zatočit spodní řemenicí. V určitém bodě to šlo tak ztuha, že jsem to rukou skoro nemohl utočit. Pak to šlo kousek hladce a pak šla část ztuha.

Fakt neni možný, že je něco zatuhlýho v motoru a starter to přes ten zatuhlej bot prostě neutáhne???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 7:59 pm    Předmět: Citovat

Nevim, jakou botu taháš, ale pokud jde řemenici utočit rukou, tak je ten motor dost ojetej a starter s nim rozhodně točit mužë. Opravdu byl dobře přišroubovanej? Ono zkoušet to ve svěráku a v autě je dost zásadní rozdíl, nemyslíš?
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 9:31 pm    Předmět: Citovat

Nirva tak vrčí ten motor vlastně, nebo né ? Já měl zato, že to normálně kadlá, akurát občas to nenastartuje ?

Taky třa věnec na setrváku by moh bejt nákej zmutlej... Ale rozhodně jakom - sice tě neznám a tak bych si s tebou asi dopředu páku vo basu piv nedomlouval, ale pochybuju že máš tolik síly, abys přepral dobrej startér. Co utočíš rukou ty (navíc za řemeň - jak píše Bu, motor s pořádnou kompresí by jen tak kolem dokola utáhnout klíňákem jít neměl), to ten starér s necelým koněm dokáže taky Cool
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1452

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 9:47 pm    Předmět: Citovat

když jsi to zkoušel přímo na startéru , tak jsi dal + přímo na startér a
- kam na motor nebo kastli ?
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 11:04 pm    Předmět: Citovat

Burák:
Jo jo, starter jsem dotáhnul nafest.

LeDocteur:
Občas ten starter jen cvakne a motor se ani nehne. Ale stačí trochu ručně potočit řemenicemi a při dalším startu se v pohodě roztočí a chytne. Nebo taky ne a zas jen zacvaká. Pak nezbývá, než opakovat manuální rozhýbání motoru a znovu zkusit, jestli to starter pak roztočí. Když ho roztočí, tak motor v pohodě chytne.
Nechápu, že občas to roztočí i několikrát po sobě. Pak to třeba jen cvakne, nebo motorem trochu pootočí a nic. Pak růčo zahýbu řemenicemi a zase se chytne a roztočí. Nebo taky ne.
Je to takový celý divný. Sad
Na zuby setrvačníku jsem dnes koukal. Buď byly všechny stejně vylámaný, nebo všechny v pohodě. Very Happy
Právě kvůli té kompresi jsem z toho teď vymontoval svíčky. Když jsou svíčky venku, tak je motor bez komprese, ne? A i tak se s tím v nějaké poloze nedá skoro hnout.
Aha, tak já myslel, že startéry zas takovou sílu nemaj. Před měsícem jsem nevěděl, ani jak nějakej starter vypadá, tak ty moje dotazy a diagnózy berte prosím s rezervou. Very Happy

Patrik Novák:
+ byl na spodním šroubu, kde byly připojené kabely od baterky z auta
– jsem dal na dolní šroub kotvící starter k setrvačníku (pokud jsem neudělal žádnou botu, tak by to mělo být přesně, jak radil Posim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 11:17 pm    Předmět: Citovat

Když cvykne, zkus mu uštědřit ránu kladivem a uvidíš, co se stane
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
joseftf



Založen: 29.12.2012
Příspěvky: 24
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so leden 05, 2013 11:33 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Jako fakt? Very Happy
OK, zkusim. Very Happy A nějakou přemlouvací, nebo jen tak lehce klepnout?
A druej dotaz: Držet sepnutej klíč a praštit, nebo, když to cvakne, vypnout zapalování, praštit a pak znovu zkusit nastartovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com