Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kňučící převodovka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 8:42 pm    Předmět: Citovat

Me se stalo neco podobnyho - kdyz sem onehda delal byt ve strasnicich a vyndaval veci z auta, tak se u me zastavil dedacek, ze ma na 1203 petikvaltovou prevodovku kera ma najeto 1500km - jakoze ji namotoval do valnika a nez najel onu vzdalenost, tak schnil a ze chce za ni litr, tak sem mu rek, ze az to dodelam, tak se u nej pro ni stavim, jenomze dedackovi se mezitim ten litr nejak rozlezel a zvysil cenu na 1500, ale i to sem mu dal a svete div se, ta prevodovka je fakt uplne dobra - ale to se asi nestava casto, ze.
A k tem kolickum ve 4 kvaltu - je to stejny jako u podvolantovyho razeni u stejsna nebo oktavky, ja to dycky skladal tal, ze ten pulenej vod dvojityho byl na ty strane co ten jednoduchej, ale nevim esi to bylo dobre. Normalne to radilo a nikdy se mi nestalo, ze bych tam narval 2 kvalty najednou.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
monty



Založen: 22.9.2012
Příspěvky: 62
Bydliště: jihlava

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:01 pm    Předmět: Citovat

dikes alvo,asi až na přesrok zjistím jak sem to tam dal Laughing ....a dva kvalty u trosky,alá 2ka z 3kou dokupy,není nic nezvyklého Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marass



Založen: 19.10.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Přerov (Olomoucký kraj)

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2012 7:51 pm    Předmět: Citovat

Zdar chlapy,

tak dnes jsem si hrál na pana doktora,rozdělal a komplet jsem namazal táhla,koupil nový imbus šroubky se samojistícíma matkama do všech spojů, koupil gufero,ložisko a výsledek je takový, že řazení jsem celkem vyřešil(řadí pěkně, kromě 2jky),ale hučení zůstává z vesela dál. Jinak po včerejší 95km dlouhé trase s nákladem mi začla umírat elektryka,už delší dobu to dělalo bordel,startování na po3tí se roztočil startér, blikání všeho jak o Vánocích,tak to jsem taky vyřešil(špatná kostra a totálné zahnojčený očka na drátech co jsou na altíku pod M8 tuším (přívod ze startéru a druhej přívod do pojistkové skříně) ale ta převodovka mě trošku mrzí. Crying or Very sad
_________________
Škoda 1203, drtivá většina lidí se jí posmívá, z toho je 90%, těch co v tom ani neseděli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monty



Založen: 22.9.2012
Příspěvky: 62
Bydliště: jihlava

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2012 9:11 pm    Předmět: Citovat

nazdar pane doktore Laughing ,musel si to ložisko dělat císařem nebo normální cestou Laughing ? a co to koštovalo?...no a hlavně že hučí z vesela,než nijak...tzn. pacoš přežil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2012 7:50 am    Předmět: Citovat

marass: Teď nevím jestli jsem to pochopil, ale spojkové ložisko jsi ještě nevyměnil? Jestli ne, sundej převodovku a pak ložisko vyměň, hluk může taky dělat přítlačák a nebo i spojková lamela, mohlo se už něco uvolnit a tak je to hlučný. Sundání převodovky a namontování pětikvaltu zabere tak hodinu, čtyřkvalt je na tohle jednodušší, je s ním lepší manipulace. Postup demontáže a montáže pětikvaltu snad tady na fóru už někde je. Nic jiného by ten hluk dělat snad nemělo. Jo a to s tou elektrikou, dělá to kostra. Pokud máš v autě odpojovač baterie, tak to může dělat odpojovač a kolikráz zlobí kostra na motoru, u pár aut jsem dal kabel pod šroub, který stahuje převodovku k motoru a přidělal ho k šásku a byl klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2012 6:40 pm    Předmět: Citovat

Ja kdyz sem menil spojkovy lozisko u petikvaltu, tak sem prevodovku sundaval jenom tak, ze sem vodpojil kardanku, nahon tachometru a tahlo razeni, podsprajc motor i prevodovku a vodpojil silentbloky na ni a jenom ji na pojizdnym heveru posunul dozadu a nechal ji lezet natom plechu, co se sroubuje silentblok. Usetri se tim hodne casu a da se to krasne udelat v jednom.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2012 7:53 pm    Předmět: Citovat

Já to teda dělám trošku jinak, hever dám pod příčku převodovky a jakmile je vše odšroubované tak spustím hever a pak ho vytáhnu ("ten hever"). Pod převodovkou provléknu tažné lano a pak z vnitřku auta za pomocí lana převodovku stáhnu na zem. No a zpátky převodovku namontuju opačně (myslím postup, ne že někdo převodovku otočí), za pomocí lana převodovku nasunu do motoru, přišroubuju k motoru a zas zvednu heverem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marass



Založen: 19.10.2011
Příspěvky: 23
Bydliště: Přerov (Olomoucký kraj)

PříspěvekZaslal: út listopad 20, 2012 10:17 am    Předmět: Citovat

Zdar chlapy,

dlouho jsem ted neměl čas (makal jsem na chalupě,zazimování,atd) už je na to zima,další hrabání nechám nejspíš na příští rok, nechce se mi to zase znova sundávat. leda, že by se udělalo ještě o víkendu hezky.kdyžtak dám vědět zatím zdarec.
_________________
Škoda 1203, drtivá většina lidí se jí posmívá, z toho je 90%, těch co v tom ani neseděli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com