Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

1203 spotřeba

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
1203 1978



Založen: 14.10.2012
Příspěvky: 3
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 8:55 pm    Předmět: 1203 spotřeba Citovat

zdravím všechny příznivce škodovek, nyní zejména trosek.
měl bych následující dotaz: neměl by někdo zkušenost s redukcí relativně vysoké spotřeby u Ś 1203? mám motor 1500, pětikvalt k tomu. zajímám se o možnost výměny karburátoru za typ ze Š120, použití malé hlavy, nebo cokoliv, co by v této věci pomohlo. má někdo osobní zkušenost? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1452

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 9:36 pm    Předmět: Citovat

tohle je , co se jinam nevešlo , a tohle by se vešlo do , motory a převodovky , vše na co se ptáš je tam popsané , bohužel (pro tebe) musí se to pročíst

karb 120 - vyšší spotřeba díry v plynu ...............
málá hlava , neví m co tím myslíš , jestli sníženou tak to pomůže ale není to poznat , jestli myslíš z mot 1221 , tak se spotřeba zvýší - zhorší se plnění

co pomůže : správné náplně , co nejužší gumy , správně seřízení karburátoru , brzd , a hlavně správný ovladač mezi sedačku a pedály
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 15, 2012 8:01 am    Předmět: Citovat

Téma přesunuto.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
1203 1978



Založen: 14.10.2012
Příspěvky: 3
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 2:24 pm    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď. Tomu rozumím. Moje dosavadní zkušenosti byly omezeny na předchozí typy aut, a tam mi fungovalo výhradně to mezi sedačkou a volantem a pedálem, jezdím se staršími typy tak dlouho, že se to stydím napsat. S troskama jsem přišel do styku málo, nebo vždycky jen krátce. Pokud měla ještě starý typ motoru 1221 ccm a jednokomorový karburátor, uměl jsem se dostat k 7 lt/100km. Pravda, jelo to 65 km/hod a do kopce skoro vůbec. Kolega v práci má TAZ 1500 a jezdí za 8 lt/100km. Nečekám podobný zázrak. Koupil jsem kšiltovku již s motorem 1500 a pětikvaltem. Byl jsem zděšen, nijak jsem jí nehonil, vzala si 13lt/100km. Poté jsem ji nechal seřídit (mám šikulu, co dělal ve fabrice, ladí mi ostatní auta) a nezměnilo se nic!
Obecně bych čekal, že motor s vyšším obsahem a převodovkou která mu uleví v otáčkách i něco ušetří. Prostě pod 10 se musím dostat i naloženej byť s lehkou nohou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 3:31 pm    Předmět: Citovat

Hmm... moje tornádo (1500/5q/kat) má prokazatelně (záznamník tankování) dlouhodobou spotřebu 8,4 l / 100Km.

13 l ... tam musí být něco špatně. Jak vypadá u motoru komprese?
Pamatuju si, že u Š120 mého kolegy, kde se zničehonic začala zvyšovat spotřeba byl na vině přívod do karburátoru - železná trubička zalitá do zetalového víka karburátoru se začala viklat a ronit benzin - nakonec se to projevilo vzplanutím Sad
Troska má podobný karburátor. Ten umí ronit, sáknout pod těsněním (křivé víko) a přisávat kolem vyčvachtané osičky plynu, nedovírat sytič... je toho víc.

Každopádně hodně zdaru!
_________________
Tornádo = Š1203M, 1500/5kvalt mikrobus.
Když jsem si pro něj došel, musel prodávající pokácet dva malé stromky, aby s tou bědnou troskou šlo vyjet. A ono to vyjelo...
Už druhé desetiletí Tornádo věrně slouží,
a asi tomu tak bude i v letech příštích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 4:57 pm    Předmět: Citovat

Kdyz ti to ten tvuj kolega serizoval, kouknul se taky, co tam je za trysky a jak vysoko je hladina - vono totiz pri beznym serizovani se krouti jenom s volnobehem a predstihem.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 11:55 pm    Předmět: Citovat

tak ja prazdnej, pri cestovni rychlosti okolo 70 km/h bez mestskych cukacek mam spotrebu okolo 15-16... a to uz pomalu pred kazdou vyjizdkou dofukuju gumy, pac vim, ze obcas po delsi dobe ujdou.... a mam diagonalky, tzn relativne uzky...
a kdyz tady ctu ty hodnoty, tak si rikam, ze by se mi fakt mel nekdo podivat na karburator...
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1452

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2012 5:52 am    Předmět: Citovat

já jezdím přes kopec , tzn sytič rozjezd , sytič dolu , syič nahoru křižovatka rozjezd sytič dolu , nakládačka do kopce 2km , +- rovina , trochu z kopce , a zastavit cca 7km
spotřeba 12l/100 , v zimě 15

jak píše alva , hlavně hladinu (to dělá hodně) trysky vzdušníky
jestli je to správné co tam má být stejně tak jestli je správný karburátor difuzory , tj jestli to není karb na mot 1221 (má to tu samostatné vlákno)
seřídit předstih - zkontrolovat rozdělovač odstranit vůle
palivové potrubí
membránu pumpy
teplotu motoru-termostat
olej
brzdy
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monty



Založen: 22.9.2012
Příspěvky: 62
Bydliště: jihlava

PříspěvekZaslal: so říjen 20, 2012 2:59 pm    Předmět: Citovat

všechny sem měl 1,2-4q.První byla bezkšilt-2místa,zpravidla prázdná(pojízdný spacák Very Happy) dvojka tam nebyla,páč se vypařila Very Happy ,lítala skvěle a jela za 9l/100km;druhá=bezkšilt-minibus,byla děsně líná(tuším kvůli rozdělovači) z průměrem posádky to bylo 11,5l/100km;tu třetí=kšilt- nenažraná,páč to jezdí max. do hosp.či rybník ale,jinak,jak je těžká a slabá maže docela slušně Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luboš



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 9:23 pm    Předmět: Citovat

Můj čtyřicetiletý valník jezdí dlouhodobě kolem 12 l/100 km, je to trošku víc, než tvrdil výrobce, ale zase je fakt, že se s ním jezdí spíše kratší trasy a bývá dost často i plně naložený.

Letos jsem poprvé nasadil plachtu, překvapivě se zvedla maximální rychlost, ale spotřeba šla také o něco nahoru.
_________________
Škoda 1203 ROL, 1972
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
1203 1978



Založen: 14.10.2012
Příspěvky: 3
Bydliště: střední čechy

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2012 6:49 am    Předmět: Citovat

Na situaci se sytičem v zimě se moc netěším, ale nový motor potřebuje zajet a tak mých 30 km do práce denně bude muset stačit. Až naběhá prvních 2 - 3000 km zkusím ještě jednou projít seřizovacím kolečkem. Vzpomněl jsem si i na jednoho šikulu co má přípravky na seřízení karburátorů, nějaký pan Kratochvíl v Praze Ďáblicích. Jinak vše kolem motoru nový: benz. pumpa, termostat, olej..
Takže díky za rady, trochu útěchu - hlavně Patrikovi-, ale na jaře budem jezdit pod 10, nerad bych vám jí tu potom nabízel ke koupi a vracel se k menším holkám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com