Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koroze 1203 - kritická místa rámu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Karoserie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jelen
Vážný adept na RCG


Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 225
Bydliště: Unhošť

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:45 am    Předmět: Citovat

To je jasný, to ani nemůžu chtít, myslel jsem, že k tomu můžeš ve velkým. Ale kdybys to dokázal sehnat, měl bych zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 11:20 am    Předmět: Citovat

Pro Vaši informaci.
Ta sranda CHELADE se prodává jen po balení 12 litrovek v kartonu.
Provedl jsem telefonickou pátrací akci.

Ten jeden litr je nějak kolem 1000 Kč + DPH, obchodní zístupce pro Prahu byl odchycen na horách (obávám se, podle signálu, že ve Francii Smile ), takže neměl v bundě ceník.

Je naprosto schůdné, pokud se nás dá dohhromady 12 zájemců, abychom se k této chemikálii dostali.

Takže co fčil?

Je schopen např. Burák nějak blíže specifikovat zkušenosti-vlastnosti-spotřebu?

Já zájem mám! Takže kdyby se dalších jedenáct našlo... Question
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 1:57 pm    Předmět: Citovat

Spotřeba neni tak strašná a je velkej rozdíl v tom, jak je rez hloubková. KDyž je to vybroušené na čiso je s takovými těmi černými fleky, tak je minimální. Neobroušená rez saje nepopsatelně víc. to je třeba 1/2dcl/m2

Zkušenosti? Natřel jsem s tim Inu a rok to stálo na dešti bez jakékoli další úpravy. Poroce omývání bylo vidět, že by to asi chtělo obnovit.

ad 2 Natřeli jsme s tim opískovanou K'á'tu. Do toho surového povrchu se to zařere tak, že to nejde obrousit. Pak to lze omývat vodou a beze změny.
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 3:53 pm    Předmět: Citovat

Ano, souhlasím, moje zkušenosti jsou stejné.

Ještě drobnosti k používání:

Chelade vypadá jako bílý mlíko. Když si odleju trochu do mističky a něco s tím patlám, musim odolat šetřivému pudu a jak to bylo dýl na vzduchu tak už nevracet zpátky do kanystru. Rozhodně ne, jak to na hladině začne chytat takový opalizující štych. Raději s tím napatlat něco jiného.

Taky bacha na ruce. Špatně se to z nich umejvá a dělá to ekzémy. Jak je jedovatý při požití, to jsem naštěstí nevyzkoušel.

Když je s tím ošetřené rezatější místo, tak to na něm zčerná. Tahle čerň má tendenci pronikat zkrz barvu, hlavně na světlých odstínech prokvétá. Chce to pak víc vrstev a každou nechat důkladně vytvrdnout, pak je to dobrý.

Uskladnění: Chelade jsem nalezl v kontejneru, jak dlouho předtím bylo skladovaný to nevím. Já ho mám přes 10 let a stále je použitelné. Má ale tendenci se usazovat a pak jde špatně rozmíchat ode dna. Takže se vyplatí čas od času nádobu s cheladou protřepat.

Bacha, chelade nesmí zmrznout! Ani se s ním nedá pracovat v moc velký zimě, to je pal reakce se železem líná a nedostatečná. Aspoň 10°C to chce, čím je tepleji, tím je chelada vůči rzi agresivnější a tím důkladnější je její ochranný účinek.
Při skladování je na mráz zhruba stejně choulostivé jako akrylové barvy. Když promrzne, dá se tak akorát vyhodit.

Zrezatělý plech na stříšce nad vchodem natřený cheladou vydržel v pohodě ve vší nepohodě 6 roků a asi by držel i nadále, kdybych ten plech při přestavbě nedal pryč. Jako protikorozní ochrana je fakt víc než dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 10:08 pm    Předmět: Citovat

Rancher napsal:


Já zájem mám! Takže kdyby se dalších jedenáct našlo... Question


Bezútešný stav karosérie môjho posledného vozidla po roku a pol používania ma núti rovnako zainvestovať, takže 2 - 3 balenia by moja peňaženka snáď zvládla. Druhá vec je, že kedy a kde bude možné (resp. nutné) ich vyplatiť...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jelen
Vážný adept na RCG


Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 225
Bydliště: Unhošť

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 4:08 am    Předmět: Citovat

Jeden ten litr by se taky šiknul, na nějaké to domácí žvýkání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Koudelka



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 366
Bydliště: Holomóc

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

Anžto vlastním tři trosky myslím že litřík toho zázraku se u mi taky stratí,když je to tak dobré.Tímto se hlásím do skupiny co by to jako chcuk.
_________________
Já neříkám nic,ale na moje slova dojde!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 7:15 pm    Předmět: Citovat

Takže 6 litrů se zatím sešlo... hodím echo na spartaky.cz
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 11:56 pm    Předmět: Citovat

Mozna by se nekmu hodilo todleto: http://eshop.mach-chemikalie.cz/product_info.php?products_id=126 ja sem to namichal do volejovy zakladovky a loni na jare s tim osetril spodek kerej se naprosto silenym zpusobem po minuly zime voloupal. Na podzim sem na to nakydal UBSku a dneska sem pod to lez a je to netknuty.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 8:52 am    Předmět: Citovat

Je teda fakt, že tohle bylo na Aukru
http://aukro.cz/polymerni-konventor-rzi-5l-i2092033249.html - 5 litrů CHELADE za 1790kč a neprodal se ! Shocked
A mně výrobce řekne takovou cenu... To jsem radši napsal tomu aukristovi.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 9:32 am    Předmět: Citovat

Proč mu psát, však prodává další 5l kanistry, nebo chceš jen 1l? http://aukro.cz/listing/user.php?us_id=10271636
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 9:56 am    Předmět: Citovat

No a díky tomu, že jsem napsal, taxem se to taky dozvěděl, neb na klíčové slkovo CHELADE jsem nenarazil.
Mám koupeno na základě upozornění z místa bydliště, jaxe dříve psávalo, tedy na upozornění od veteranisty, jsem právě koupil 5 litránků za necelé 2000 i s dopravou do PRAHY. Takže bude k mání pro první přihlášené. Prodejce jest vybaven větším množstvím, taxe mu ozvěte přes Aukro, jaxem to udělal já.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jelen
Vážný adept na RCG


Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 225
Bydliště: Unhošť

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 12:00 pm    Předmět: Citovat

Tak to bezva. Ty to budeš rozlejvat do flašek?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 12:22 pm    Předmět: Citovat

Do přinesených obalů Smile

Asi nejlíp nějaký plastový, ne?
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jelen
Vážný adept na RCG


Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 225
Bydliště: Unhošť

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 10:02 pm    Předmět: Citovat

Asi jo, ale odkud jsi? v profilu máš Brno, to by u mě donesený obal asi nehrozil. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Karoserie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com