Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Honza ( pakousek ) štějšna de luxe
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pakousek



Založen: 11.9.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Jan Chaloupecký, U kulturního domu 593, Sedlčany - 26401

PříspěvekZaslal: po září 12, 2011 8:39 pm    Předmět: Honza ( pakousek ) štějšna de luxe Citovat

Zdravím přátele okřídleného šípu Wink

jmenuji se Honza Chaloupecký, je mi 30 let a jsem ze Sedlčan, vlastním štejšnu de lux o které Vám rád povyprávím... Rád bych přidal pár foto, ale nejde mi to, fota mám nafocené digitálem a uložené na svém PC, tak kdyžtak poraďte...

Od útlého dětství mě zajímaly staré věci, při pouštění draků na poli jsem objevil kus starého železa a hledal v něm něco záhadného, zapomenutého... Moji oba dva rodiče jsou sběratelé různých antikvií, tak to krásné ''postižení'' jsem podědil... Very Happy Od školního věku mě zajímala převážně technická historická část... Nejříve jsem shromažďoval ( do 15 let na jízdním kole ) po vesnicíh různé harampádí na tzv. šrotištích, které bývaly ( dnes již převážně díky nařízení EU ) na konci každé vesnice... Později na učňáku autolektrikáře, jsem je objížděl na Stadionu, tehdy koupeném za 750kč. Laughing ... Uběhlo řadu let, vyšel jsem školu, nastoupil zaměstnání a již nějaký čas jsem snil o nějakém veteránu... Bylo mi cirka tak 24 let, šel jsem u nás městem a najednou u chodníku... stojí auto jako hrom... Very Happy byla to stejšna, první kterou jsem viděl, zvědavě jsem nahlížel okýnkem dovnitř, řazení na volantu jak na nějaké americe, veliká celistvá sedačka vpředu a ty kola... vážení... ta obluda mě tak uchvátila.. že já letěl domu pro kus papíru s nápisem KOUPIM! Bohužel při mém návratu byla již pryč... Sad Pak uběhl asi rok, během kterého jsem se seznámil s kamarádkou která bydlela na vesnici nedaleko Sedlčan, jednoho večera u ní, pročítaje si anonci s rubrikou 'veteráni', jsemsi posteskl, jak moc bych toužil po tomto vozu... Ona mi povídá a co ti brání?? Povídám, bydlím v bytovce, garáž není, dílna není... Povídá mi, ale tady ve stodole je místa dost... Tak jsem se z jejich slov rozzářil, že jsem hned následující den začal schánět, ani mi nijak nevadilo, že je listopad... Very Happy Za pár dní jsem se měl jet podívat do Berouna na stejšnu, prý předělaná sanita na osobák... V té době jsem byl tak poblázněný, že bych jí asi vzal, ikdyž by vypadala jakkoliv... Nicméně večer jsem brouzdal netem, když tu vidím, jak blesk z čistého nebe inzerát přímo pro mě, cituji: Prodám škodu 1202 stw deluxe, první majitelé od zakoupení vozu, s ještě na 1 rok platná STK + náhradní díly.. Cena 15000kč., ta z Berouna stála 10, a já víc něměl, půjčila mi moje zlatá maminka, které jsem ( bože odpusť mi ) lhavě namluvil, že koupě vozu je jen dočasná, a že ho co nejdříve prodám dál... Samořejmě s úmyslem si ho nechat... Paní jsem volal ve středu, kdy jsem inzerát objevil, říkala, v sobotu, se má na stejšinu někdo přijet podívat a pravděpodobně koupit, prý ten kdo přijede, toho bude... honem jsem si vyměnil směnu z odpolední na raní, sehnal kamaráda se silným ( ačkoliv dle nářízení o táhnutí vozidla na vleku naprosto nepoužitelným ) vozidlem citroen xsara s koulí, půjčil se vlek a v pátek odpoledne vyrážíme ze Sedlčan směr Bno, konkrétně Mikulovice, kde se auto nacházelo... Dorazily sme do Mikulovic, stejšna byla krásná a moc jsem se nerozmýšlel, možná i tím, že již bylo šero a neviděl jsem tak ty schované záplaty děr, aby stejšna prošla posledním STk... Cituji: Váha stejšny 1060kg. + cca 400kg. náhradních dílů ( nepřeháním, jejich syn shodou okolností pracoval léta v mototechně, a a tak nosil domů nejen vymontované věci z jiných vozů, co se mu zdály dobré, neb při konci výroby i převážně věci nové a to i s čísly ze skladu, někdy pošlu fotky že nekecám ), no plná stejšna včetně sklopeného zadního sedadla, + vlek 450kg., celkem tedy 1910kg., nosnost tažného zařízení 750kg. Smile když to viděl kamarád, jak se mu zadní náprava zaryla do země, obracel oči v sloup, nicméně skoro dvoulitrový motor jeho automobilu si s tím poradil, přesto mu za týden od přivezení stejšiny domů odešla převodovka do věčných lovišť... Samozřejmě jsem mu přispíval na opravu... Jen dořeknu ze nás během naší šouravé cesty domů, někde u Kolína zastavila státní policie, povídám kamarádovi - tu pokutu platim já, noční namátková kontrola Very Happy, no ono to moc k smíchu nebylo, jak voj plaťáku tlačila prdel k zemi, bylo to z pohledu tak nějak zlomený, div nebyly přední kola ve vzduchu... Cituji: Pane řidiči, víte že tohle se nesmí?? Povídám že vim... a že jsem vozidlo koupil za 5 minut 12 a že to holt jinak nešlo... Načež vozidlo obešli dokola a ten jeden povídá, tohle auto míval můj táta, ten kdyby ho viděl, tak se zblázní... Smile a dodal... Tak dobře dojeďte.. a vráti l mi doklady... takže celkem šťastný konec, ačkoliv jsem měl nahnáno... neboť je mi známo, že v takovém případě mohou dokonce zamezit automobilu v další cestě... Prostě stejšn to všechno zachránil... Very Happy Stejšna se složila do již zmiňované stodoly a následující jaro začalo seznamování... Upozorňuji, že jsem tento vůz nikdy nevlastnil a vše bylo pro mě úplně nové, nastudoval jsem řazení pod volantem a rozloženou knihou o návodu a používání na sedadle spolujezdce jsem vyrazil na první cestu, k vyřízení dokladů o přihlášení k STK... Takže, řazení to byl horor, točení volantem bylo díky vůli v řízení tak nečekané, že jsem měl s tím tolik práce udržet se ve svém pruhu, natož při neustálém ručkování jsem si nejmíň desetkrát nechtěně zatroubil... Laughing za což mě měli všichni řidiči za úplného blbce a významně si ťukaly na čelo... Načež jsem si po cca 2km. zařval na celé vozidlo, ''bože co sem si to koupil, dyť se v tom nedá jet" Laughing Největší oříšek bylo asi to řízení, v dílech jsem našel kulové čepy, a proběhla generálka řízení, ovšem to že stejšna plave, za to může více aspektů.. Smile nicméně jsem se řadit naučil, a strávil s ní krásné léto... Na podzim jsem jí začal rozebírat, hlavně karosérie byla totálně schnilá, mám fotky, jak to vypadalo, když si na to teď zpětně podívám, nechápu, že jsem se vůbec do něčeho takového pustil, upřesním to, z origo auta zůstala jen střecha, částečně podlaha, dveře a haupna, všechno ostatní bylo buď schnilé, nebo napadené levnym kutilem, ač dobře zamaskované... Cituji: prahy vylité sádrou přesto vyrezly, byla radost to odřezávat... Laughing díry mezi podběhem a schránkou na nářadí zakryté nanýtovaným plechem... Pro prahy jsem přes inzerát do Příbrami, ke klukovi o pět mladším než já, stejšnu měl hotovou tak ze 70 %, ( časem jí prodal neznámo kam... ) ,scháněl jsem boky, podběhy atd. a poradil mi, že bok sehnal od pana Rudy Reháka, kterého jistě někteří dobře znáte, časem jsme se více seznámili, moc mu vděčím za jeho rady a hlavně to, že mi umožnil uvolněním svých dílů se do renovace vůbec pustit... Však jsem za ty leta již také nějaké nasbíral a občas s ním rád nějaké směním, a tak by to mělo být.. Děkuji Rudo! Smile ..Abych nepředbíhal děj, vše u mě velmi postupuje pomalu, stejšna stále není hotová, hlavně asi proto, že se snažím stavět jen z nových dílů, a shánění není jednoduché a často je velmi finančně nákladné, tedy nejsem žádný milionář... Poctivě pracuji rukama a snažím se všechno si dělat sám, mám karosérii před lakem a tuto zimu dodělá komplet podvozek s generálkou motoru... Tedy ''CHCI''! Už budu pomalu končit, chci jen podoktnout že se mi nashromáždily nějaké přebytečné díly, upřednostňuji výměnu, ale nějakou rozumnou cenu lze v nejhorším také vymyslet...

S pozdravem Honza alias pakoušek ( to vymyslela přítelkyně
Very Happy, jsem prý prostě blázen - pako Laughing, ale fandí mi )
_________________
A přece se točí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po září 12, 2011 8:58 pm    Předmět: Citovat

1. Buď rád, žes nekoupil z Berouna. Tam sou lidi, co autům nerozuměj a jen blbě kecaj.
2. Štejsna která neplave a reaguje okamžitě na pohyby volantu, není štejsna, ale podfuk.
3. Rudu Reháka nezná nikdo.
4. Fotky sem dostaneš nejlíp tak, že ty z digitálu necháš vyvolat ve fotolabu a pošleš je doporučeným dopisem předsedovi. On už si s tím poradí.
5. Jinak vítej. Konečně zas někdo pro koho bylo tle fórum původně vytvořený a ne další troskovej ztroskotanec.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.


Naposledy upravil LeDocteur dne po září 12, 2011 8:59 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ritchie
adept na RCG


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 273
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po září 12, 2011 8:59 pm    Předmět: Citovat

Tož vítej. Pěkný příběh a brzy bude i pěkný auto,co?
A pako nejsi sám,to jsme tady všichni.
6. bylo to strašně dlouhý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 10:36 am    Předmět: Citovat

Taky tě vítám a potěšil jsi mě tím co máš za auto po delší době příjemná změna Peddy s bodem 5.plně souhlasím. Very Happy Very Happy Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 10:51 am    Předmět: Citovat

Jojo, Ruda radí. Pořád! Laughing
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 8:12 pm    Předmět: Citovat

Ze sedlcan rikas? No ja tam jezdim skoro kazdej vikend - do Lovcic. Kdybys chtel, tak si tam nekde muzeme dat sraz, ja stejsna mel 8 let a najezdil s nim 60 000km, takze bych se moch podelit vo naky drobny zkusenosti.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pakousek



Založen: 11.9.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Jan Chaloupecký, U kulturního domu 593, Sedlčany - 26401

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 10:24 pm    Předmět: stejšn Citovat

To je náhoda, v Lovčicích mám u Chrenků již několik let základnu, tam je ta stodola, kde parkoval poprvé můj stejšn a ta chalupa, kde vzniknul ten nápad... Navíc ten uřízlej stejšn u té lípy je můj dárce orgánů, nápíši o něm a jeho historii více, až sem dostanu jeho fotku.. Posledních pár let jsem také chodil masopust, takže možná se i známe, jen o tom nevíme Smile Jinak všem moc děkuji za přivítání, udělalo mi to radoost... Sbírám vše co se točí kolem škodovek 1200 - 1201 - 1202, mám nějaké modely ( hračky ), prospekty, fotografie... také černobílé negativy s fotama, neumíte to někdo po staru ručně vyvolat?? zatím mě všude odmítli Crying or Very sad Auto bude snaaad za rok, dělám to sám a přiznám se, že na to nestačím... Sad hlavně často tápu v něvědomosti, s knihou seznam ND často usínám... Tím chci říct, že Vaše foru budu silně využívat... Smile
_________________
A přece se točí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 6:22 am    Předmět: Citovat

No vidis, me bylo dost divny, ze by nekdo zapocal renovaci STW tim, ze by uriznul spodek a von je to darce organu. Ja jezdim na kopec vysilat, ty vis asi vo co de. Klidne se stav, jedu tam asi v sobotu odpoledne a budu tam do nedele.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 11:10 am    Předmět: Citovat

No ty negativy už předpokládám vyvolaný sou, spíš bys z nich asi chtěl pozitivy, ne ? Cool
Já sice doma nádobí mám, ale tak deset let už jsem ho nepoužil. Taky proč, v době digitálů. Na negativy mám scaner, je to nejjednodušší cesta a hlavně si v klidu uděláš retuše a maskování až na počítači. Pokavad nemáš scaner s protahem, což asi nemáš, dá se to celkem akceptovatelně nahradit košilkou z kartónu.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pakousek



Založen: 11.9.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Jan Chaloupecký, U kulturního domu 593, Sedlčany - 26401

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 8:53 pm    Předmět: K Alvovi... Citovat

No jasně něco o tom vím, určitě se zastavím... Stejšna co je pod lipou jsem přivez z Radotína již bez motoru a převodovky, býval to služebák, takže totálně dobitej, měl však slušnej plech úložného prostoru a kvůli tomu jsem ho koupil za cenu šrotu, kdysi jsem ten svůj ( plech ) odstranil, páč byl šíleně nabastlenej a domníval jsem se, že ho seženu stejně jako přední blatníky... Laughing ovšem časem jsem zjistil, že je to prakticky nemožné... Crying or Very sad . Kola jsem z něj sundal proto, že už ho dvakrát chtěli přes noc odtáhnout naši snědí spoluobčané... A to ani neříkám jak jsem už o jeden plech nešťastnou náhodou přišel loni v zimě u Rudy Reháka... Vyrazil jsem za ním pro plech, z kterého jsem byl po ročním schánění už dosova něšťastný a který jsem s ním měnil za jiné díly, Rudu z dobré vůle napadlo, že by mi ho ještě nechal opískovat, no a následující noc toho pána kompletně vykradli tzv. zloději kovů... samozřejmě můj plech v trapu, myslel jsem, že si urvu palici... takže takhle no..
_________________
A přece se točí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pakousek



Založen: 11.9.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Jan Chaloupecký, U kulturního domu 593, Sedlčany - 26401

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 9:05 pm    Předmět: K Le Docteur... Citovat

Těm termínům abych pravdu řekl moc nerozumím, mám zkrátka již kdysi vyvolaný film, uschovaný pro další vyvolání... Zajímá mě to opětovné vyvolání.. Scanner s protahem určitě nemám... ale zajímala by mě alespoň ta košilka..- nebylo by prosím nějaké foto?? předem děkuji.. Honza

email; honzik.lucik@seznam.cz
_________________
A přece se točí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 9:09 pm    Předmět: Citovat

Anebo to pískovač hodil do šrotu. Vylitý hovado Surprised
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 9:36 pm    Předmět: Citovat

no prostě máš vyvolaný negativy. Ty bys při klasickém procesu zvětšovákem osvítil na fotopapír a ten následně vyvolal, abys dostal pozitivy - neboli normální fotky.

Zkus to OPATRNĚ nacpat do normálního skeneru, naskenovat a prakticky v jakýmkoliv programu (picasa, Irfan View, Zoner atd.) si dát efekt Inverse nebo Negative. Uvidíš co to udělá. Obvykle je pak potřeba dotáhnout kontrast, jas a tak dál (eliminace zrnitosti materiálu atd. - nebudu vršit další termíny).

Košilka je v podstatě jenom obal - jakási dráha na protahování negativu, pokavad ho máš ve svitku - jinak si ho spolehlivě poškrábeš (zejména pokud je starší)
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pakousek



Založen: 11.9.2011
Příspěvky: 14
Bydliště: Jan Chaloupecký, U kulturního domu 593, Sedlčany - 26401

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2011 8:34 pm    Předmět: fotky Citovat

Aha už chápu... a košilka je mi taky jasná... Smile díky díky..
_________________
A přece se točí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 8:15 am    Předmět: Citovat

co sem ti vsechno slibil, uklizim tedka v garazi, po uklidu uz to logicky nemusim najit.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com