Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myslete i na počítačové veterány

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Návrhy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 3:21 am    Předmět: Myslete i na počítačové veterány Citovat

Docela mě mrzí jedna věc - že už se vůbec nepočítá s uživateli starších počítačů. Doma v dílně mám jednu "mrchu", co má starej monitor s rozlišením 800x600 - kteréžto rozlišení je zřejmě dnes už tak historické, že jej toto fórum nepodporuje. Když si pustím úvodní stránku fóra (obsah) - tak datumy nových příspěvků mám až "za rohem" a tudíž musím dělat pohybově (a tím pádemi energeticky) náročné myšoroly sem a tam - i když místo by tam bylo - stačilo by srazit chlívečky s popisem témat (je tam právě akorát tolik prázdného místa, že by to v pohodě vyšlo na jednu 800px šířku). Staré fórum si dělalo šířku automaticky dle šířky okna - tleto neumí, nebo nedá se nastavit ?

V práci má každý minimálně 1024x1200, ale je určitě mraky nás, kteří tu a tam pracují se starším počítačem.


Naposledy upravil LeDocteur dne čt prosinec 21, 2006 3:25 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 3:24 am    Předmět: Citovat

Teď jsem si všiml zajímavé věci. Pokud jsem přihlášen, tak je ten obsah šířkově výrazně užší (už se skoro vejde na 800px), ale pokud tam vběhnu nepřihlášen, je to daleko širší - nevím vůbec proč Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 8:06 am    Předmět: Citovat

No to je zajímavý, kouknu na to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 3:05 pm    Předmět: Citovat

Společnost se sice posuzuje podle vztaku k menšinám, ale když jsem si vyjel dlouhodobé statistiky, kolik návštěvníků na našich stránkách má 800x600, tak to bylo 1,2%.... To je prostě mrtfej formát.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 9:23 pm    Předmět: Citovat

V tom případě se omlouvám...

Snad jen velmi nesměle - dovolil bych si poznamenat, že pokud "dlouhodobé statistiky" pramení z vytěžování GET_HOST parametru _Screen.resolution - a popravdě řečeno si neumím dost dobře představit, z kterého jiného zdroje by podle protokolu HTTP mohly pramenit - tak se jedná o údaj vypovídající o skutečnosti zhruba podobné statistice četnosti migrén kočky sestřenice bratra domovníkovy tety. Uvedená hodnota totiž vrací ZÁSADNĚ tzv. virtual screen resolution, tedy rozlišení zobrazitelné (nikoli zobrazované) - např. typicky u Linuxových, či Cyrixových (a ostatních terminal mode) klientů, internetových herních konzolí atd., které pracují s tzv. virtuálními obrazovkami. Například dnes jsem se na stránky spartaky.cz připojil dvakrát ze svého PDA, které má samo o sobě fyzické rozlišení 320x240 pixelů. Docela by mne zajímalo, jak se to projevilo v dlouhodobé statistice uvedených stránek.

Omlouvám se - ale neodpustím si malou osobní úvahu - myslím si, že když jsem svoji připomínku (nikoli chybové hlášení či výtku - spíše povzdechnutí) ohledně zobrazování stránek v nižším rozlišení zařadil do této rubriky (Návrhy) a ne do vedlejší (Chyby a problémy), tak byla směřována NA ADMINISTRÁTORA vzhledem k zaměření této větve, tudíž je mi zcela nepochopitelná (navíc zavádějící) "protiargumentace" jiného uživatele Razz . Prostě se domnívám, že pokud ADMINISTRÁTOR přijde na to, že úprava jeho stránek i pro majitele starších či méně výkonných monitorů je triviální a spočívá pouze v nějakém jednoduchém nastavení, tak to učiní, i když by to mělo udělat radost jednomu jedinému uživateli... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 8:01 am    Předmět: Citovat

Myslim, že bych Ti mohl darovat jeden CRT 17" monitor, kterej 1024x768 pohodlně zobrazí, utáhne-li to tvá kartína grafíčnaja.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 8:33 am    Předmět: Citovat

No vidíte, že to jde ! Však o nic jiného mi celou dobu nešlo Embarassed !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 9:13 am    Předmět: Citovat

Ahoj Předsedo, já mám problém taky s tím posunováním, rozlišení mám 1024x768 ale mám tam taky sloupec Oblíbené. Pokud ho vyhodím, tak je to OK, pokud tam je, tak se to na šířku nevejde a zrovna jako na potvoru se témata otvírají vpravo, tzn. pro mě v zoně mimo obrazovku. Nešlo by to dát k tématům "otvíráček" více doleva?. Díky a pěkné Vánoce při vylepšování teritoria přeje Sestra 6.
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 9:30 am    Předmět: Citovat

Jsem to teda kvůli vám dvěma upravil, no. Znamenalo to sejmout grafiku nahoře v hlavičce, protože je to fotmátovaný v Table, která je samozřejmě neprogresivní, když jsou v ní obrázky. Místo nich jsou tam teda jenom textový odkazy, aspoň zatim.

Teď už by to mělo být v poho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 10:14 am    Předmět: Citovat

Ale bože, tos neměl...Ten novej monitor by mi bejval vyhovoval líp... Crying or Very sad

(jinak odkaz na aukci je možno pochopitelně už vyhodit - za chvíli končí. Moc díky za pdoporu !)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 1:17 pm    Předmět: Citovat

Díky, funguje to bezvadně. Veselé Vánoce a šťastný Nový rok přeje Sestra 6. Wink
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Návrhy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com