Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

[1203] přítlačák

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ritchie
adept na RCG


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 273
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 8:37 pm    Předmět: [1203] přítlačák Citovat

Budu muset měnit přitlačák protože když jsem tam dával před měsícem motor viděl jsem že je pár lamel prohnutých,ale říkam si to bude dobrý. No už to dost škube při rozjezdu a já blb jsem si nezměřil průměr tak nevím jestli tam půjde ze š105/120.Mám s centr.pružinou. Neví někdo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 9:36 pm    Předmět: Citovat

já myslím že by měl být stejný páč jsme jeden přivezli z 12 která se sekala a myslel jsem že je na 120 , stejný má i favorit (kroutící moment motoru 136 je 210nm ) takže použitelný
jen malý dodatek , myslím že to bylo na stránkách pragosu , kde na škubání spojky , rozkmitávání motoru při rozjezdu ...... a některém pásmu otáček , může být na vině zadní brzda - její špatné seřízení ,
týkalo se to to tuším oktavie , ale psal že u všech vozidel podobné konstrukce ,
další věc změklé silentbloky
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 9:47 pm    Předmět: Citovat

Ježišikriste, to si děláte srandu, že čerpáte rozumy z Pragosu??? Ano, maj díly, dá s s nima obchodovat, ale to je tak všechno, co umí. Hlavně si nenechte od nich proboha radit. S p. Vaněčkem jsem měl párkrát tu čest. První překvapení jsme mu s Tomsekem zpusobili ohledne Simek (nebudu rozvádět) Podruhý na mi koukal jak z višně, když njsem mu řekl že se vyráběl 1202 Pickup. Hoše, tudy fakt ne Cool Aneb KDo umí umí, kdo neumíi, učí (radí) Very Happy
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 5:19 am    Předmět: Citovat

No jasně - škubání při rozjezdu, to je jednoznačně způsobený zadní brzdou - Vaněček je prostě machr, málo platný.

Naše žaba by vo tem mohla vypravovat. Když má zatáhlou ruční brzdu a rozjede se, tak to obvykle škubne a chcípne. Ještě sem se nedostal k tomu, abych to nák seřídil. Embarassed
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ritchie
adept na RCG


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 273
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 7:09 pm    Předmět: Citovat

Ale ja se jen ptal na průměr a shodu se 105/120,ne na příčinu.Vím jistě že je to přítlačák,bo jsem ho viděl jak uvádím výše.

Jinak brzdy mám komplet po G.O.


Naposledy upravil ritchie dne po únor 08, 2010 6:29 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mirek 6



Založen: 8.12.2008
Příspěvky: 103
Bydliště: stř. Čechy, u Mělníka

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 8:39 pm    Předmět: Citovat

Burák napsal:
KDo umí umí, kdo neumíi, učí Very Happy

No jo, todle už jsem slyšel od spousty pablbů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 10:38 pm    Předmět: Citovat

Už sem sem dlouho nepsal, ale tady s musim Buráka na 100% zastat, Vaněček je prostě špatnej strojař, a škodovkář už vůbec žádnej.
OK potřebuju gumičku, nikde na burze neni nebo na to nemám čas, tak jí tam koupim.
Ale koupit novou! sadu vložek, a pak zjistit že ve 3 válcích jsou písty na 1000MB místo octávkových? to je asi trochu moc ne?
A za cukání jistě můlže zadní brzda.
NEvím, proč sháníš novej přítlačák, ten je věčnej.
Stačí koupit novou lameu, tím novou myslím novou!! ne s starou s novým obložením. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: st září 09, 2009 10:41 pm    Předmět: Citovat

A ještě dodatek, to se nechci hádat,
ale laickým názorem se mi zdá jako úplněj nesmysl, že by favorit 136 měl ze svých 1300ccm 210 Nm krouťák...
To nemá ani nejmodernější benzínovej turbo motor od VW 2.0l...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 5:52 am    Předmět: Citovat

kozzel napsal:
A ještě dodatek, to se nechci hádat,
ale laickým názorem se mi zdá jako úplněj nesmysl, že by favorit 136 měl ze svých 1300ccm 210 Nm krouťák...
To nemá ani nejmodernější benzínovej turbo motor od VW 2.0l...

sry má 100 to číslo 210 už patří jinam
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ondra



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 7:46 am    Předmět: Citovat

Přímo s p. Vaněčkem mám docela dobrou zkušenost, je velice ochotný, jednání s ním je na úrovni a když člověk přesně ví co chce, tak není problém a dá se ním domluvit. To se bohužel o některých jeho zaměstnancích nedá říct... Jako když vám na pozdrav odpoví "Co zase chcete?" a během celé komunikace vám dává nejevo, že ho strašně otravujete, tak tam se zákazník už moc vracet nechce (můj případ). Jiný zaměstnanec zrovna včera nakecal majiteli mojí bývalé Octavie takový nesmysly, že jsem měl chuť s ním do Pragosu znovu zajít a s panem chytrým si osobně promluvit!
Prostě pro začínající renovátory bez potřebných znalostí nepovažuji zrovna Pragos jako dobrou volbu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ritchie
adept na RCG


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 273
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 7:48 pm    Předmět: Citovat

kozzel napsal:
Už sem sem dlouho nepsal, ale tady s musim Buráka na 100% zastat, Vaněček je prostě špatnej strojař, a škodovkář už vůbec žádnej.
OK potřebuju gumičku, nikde na burze neni nebo na to nemám čas, tak jí tam koupim.
Ale koupit novou! sadu vložek, a pak zjistit že ve 3 válcích jsou písty na 1000MB místo octávkových? to je asi trochu moc ne?
A za cukání jistě můlže zadní brzda.
NEvím, proč sháníš novej přítlačák, ten je věčnej.
Stačí koupit novou lameu, tím novou myslím novou!! ne s starou s novým obložením. Rolling Eyes


Brzdy mě necukaj,lamela je O.K.


Naposledy upravil ritchie dne po únor 08, 2010 6:28 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 6:20 am    Předmět: Citovat

Ale no tak chlapci, trochu míň vášní do toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ritchie
adept na RCG


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 273
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 7:03 pm    Předmět: Citovat

Ajo. Třeba už to někdo ví dávno ale jak jsem zjistil vlastní zkušeností na Taz 1.5/ 4g pasuje přítlačák s centr.pružinou ze š105/120 M. Lamela pochopitelně ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 6:34 pm    Předmět: Citovat

Asi se unavily pružiny, možná bude stačit je vyměnit nebo podložit..nemám zkušenosti.
Ale když bych náhodou dával novej přítlačák, měl by se nechat spolu se setrvačníkem vyvážit ? Nebo vyvážit jen samotnej kotouč ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel V.



Založen: 22.12.2006
Příspěvky: 143
Bydliště: Roudnice nad Labem

PříspěvekZaslal: st červenec 06, 2011 9:30 pm    Předmět: Citovat

správně se to má vyvážit jako celek - přítlačák, setrvačník, klika i s ojnicemi a písty, řemenice ...
_________________
Dílenská příručka na Š 1203
http://www.rapid-skoda.wz.cz/1203-prirucka.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com