Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nezná někdo ?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:09 pm    Předmět: Nezná někdo ? Citovat

Nevím kam to zařadit, ale zkusím sem...

Nezná někdo náhodou solidního hodinářa ? Jakože třebas nákýho sběratela, co se tím doma baví. Potřebuju opravit elektrický (mechanický) hodiny do vergla. Z "normálního" hodinářství mě asi baba za pultem, zvyklá přijímat do opravy vybitý baterie a přetržený pásky náramkovejch hodinek, pošle do hnětací tetele, či to bude putovat rok po dílně a pak mi to vrátí rozkomrdanější než to bylo s tím, že to nejde spravit a ať vysunu tři kila za "diagnostiku závady" Evil or Very Mad
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.


Naposledy upravil LeDocteur dne st duben 06, 2011 10:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:13 pm    Předmět: Citovat

Znám, ale je z Tábora, každopádně pokud jde o mechaniku tak je to pro něj vždy výzva a přímo se v tom vyžívá ( mamka sbírá starohodiny a vyráběl do nich i kolečko, které nesehnal ). Borec, otázka zní, jestli Ti vadí časová prodleva či vzdálenost.
V blízké době se chystám za Tebou, takže bych to mohl vzít ssebou a nazpět by jsme se domluvili, tak Ti můžu pomoci já.
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 10:26 pm    Předmět: Citovat

Mě na tem sere, že sem je celý rozebral, promazal a vony teď dou. Jenomže řečíno verglařsky, jen přes rychlost. Prostě když připojíš napájení, tak se samy nerozběhnou. Je potřeba šťouchnout prstem do setrvačníku a ony se ochotně rozběhnou a už běžíjou furt. Do tý doby, než odpojíš napětí. Což není moc šikovné. Poklep zvenku nestačí, prostě potřebujou prvotní iniciační otočení setrvákem, pak už si pohyb převezme elektromagnet a jedou. A při každém odpojení akumulátoru rozdělávat palubku, rozlisovávat hodinky a šťouchat do setrváku, to není úplně moc pohodlné. Nákej tleten mistr Hanuš na to možná mrkne, tu píchne, tu šroubečkne, tu adjustne - a stroječek bude jak nový. Ale já se svejma prackama a vočima a šikovností se takové mikrochirurgie bojím a ne-u-mím...

Však víte jak, kdyby to nešlo vůbec, tak na to hnětu. Ale tenhle polostav, to je nevydržitelný. To se prostě musí rozchodit, nirva.

Tábor není problém - borec okoukne, dá vědět čijo čine a já si udělám vejlet, však je to za rohem.

Takže ještě někdo náká nabídka v okolí ? Cool
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 11:21 pm    Předmět: Citovat

Já teda tak trochu off-topic, ale jen selským rozumem - když to nejde bez pošťouchnutí, musí tam být něco, co ty hodiny rozbíhá, a co je slabý. Nejspíš nějaká cívka? Nemělo by být tak složitý přijít na to, co je špatně, ný? Ale jenom teoretizuju, vim kroďo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 6:21 am    Předmět: Citovat

ja se obavam, ze je to spis nevhodnym volejem, kerej pouzil pro promazani.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 11:12 am    Předmět: Citovat

nene, volejíček hodinářskej speciální. Před vyčištěním a promazáním to nešlo vůbec. Jde to úplně zlehoučka, ale je třeba pošťouchnutí. Je tam v podstatě přerušovač, kterej odpojuje elektromagnýtek, natáčející nepokoj, což se cyklicky opakuje. A zřejmě záleží na najustování toho rozpínacího kontaktu, kterej je navíc jemně opálenej, páč tam ani není žádnej odrušovák, koďan atd. (dřív asi byl, ale někdo už v tom kutal). Prostě je to jemná mechanika a nechcuk to domršit víc, než to je. Tudíž raděj vysunu nákou tu stokorunáčku někomu, kdo se v tem vyzná...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 11:17 am    Předmět: Citovat

No tak to bych to do toho tábora poslal. Bratranec mojí mámy je sice taky hodinář, ale ten dělá akurát tak pendlovky apod., navíc jsem ho 20 let neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sestra 4



Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 13, 2011 11:38 pm    Předmět: Citovat

Ti teda nevim, ale mam verglohodiny a ty se rozbíhaj zatahánim za camfrňous seřizovací, dokud nezataháš, tak nebijou - stejně jako ty tvoje. Takže rozbíhací rozborka možná neni nutná. Pokud nejsou ve stavu mých, kdy zataháním za camfrňous, ti dotyčný zostane v pazůře... Ale když zadaří co se dařit má, tak sice v pazůře zostane, ale hodiny dělaj jen dvě kalorie a svěží dech...

Proto dotaz zní - nemůže tam bejt stejnorozběhosystem?
_________________
Š 1200 (zatím držící pohromadě)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 6:57 am    Předmět: Citovat

Nevím, neřekl bych - byla to jedna z věcí, co jsem zkoušel a nějak to moc nic nedělalo - možná ale záleží při této chronometrážní masturbaci na způsobu pohonění, schválně dnes budu camfrňous dráždit a uvidíme. Tady je ale vlastně jenom ozubeným převodem připojenej k hřídelíku rafiček a nepřipadá mi, že by dokázal nějakým tlakem přinutit nepokoj aby se znepokojil.

Však vono víte jak - vo krysu de. Stejně mám na všech verglech odpojovače a při skladování odpojuju baterky, tudíž bych ty hodiny stejně musel pokaždý znova a znova štelovat, navíc s nějakou dlouhodobou přesností to taky jistě nebude bůhvíjaký, ale znáte to - když máte něco co by fungovat mohlo a dle všech teoretických přepokladů fungovat i mělo, avšak fungovati nechce, tak se vám blbě spí.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel V.



Založen: 22.12.2006
Příspěvky: 143
Bydliště: Roudnice nad Labem

PříspěvekZaslal: čt duben 14, 2011 7:02 am    Předmět: Citovat


_________________
Dílenská příručka na Š 1203
http://www.rapid-skoda.wz.cz/1203-prirucka.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com