Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Startér
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kutil1973



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st duben 20, 2011 7:53 pm    Předmět: Startér Citovat

Zdravím všechny příznivce škodičů Laughing Mohl by mi někdo pomoci?Mám motor snad na š 1203.Chybý startér,který můžu mít,ale nevím jestli je to on.Na fotu zašlu na mail.Prosím o info jesti někdo neví na co tento startér je.Díky za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 20, 2011 8:29 pm    Předmět: Citovat

Rolling Eyes Myslím že má každej zamálo si od tebe vyžadovat mailový fotky, s takovýmhle přístupem tu moc nepochodíš. Uploadni to někam na fotkovej server zadáčo a dej sem link.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 4:57 am    Předmět: Citovat

Chtěl jsem tě ztetnout podobně a možná ještě tetněji než předseda, ale když mě holota předběh, tak mi to tím mailem vysuň, ale musí to mít aspoň 5 mega, jinak mi to schránka neveme jako obrana proti spamům... Já se na to kdyžtak mrknu. Povídá se tady o mi, že pokavad se týká 1203ek, tak prý se v tem hodně, ale opravdu docela jakože hodně nevyznám.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 11:25 am    Předmět: Citovat

Startér, to je na tomhle fóru sprostý slovo, že Pakarna
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutil1973



Založen: 3.4.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 7:22 pm    Předmět: Re: Startér Citovat

Děkuji Všem za odpovědi,nicméně já za sprosté slovo startér nepovažuji.Nebo snad mám psát spoštěč motoru či elektrická klika na bufa?Možná jsem na tomto Fóru neznalí těch správných termínů(zkusim si opatřit slovník motorových slov).Nic méně když na tomto fóru nemohu přiřadit foto a budu to cpát na nějaký server na fota,tak si myslím že to vyjde nastejno jako na mail.A je to taky (zadáčo).Ale to je můj osobní názor.Každý máme nějaký.Tak ještě jednou všem díky,pozdrav Všem účastníkům tohoto zájezdu Wink Jdu pátrat dál.Tak zatim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 7:32 pm    Předmět: Citovat

Neměníls ho 15 x vjedný a tý samý 1203. Pak bys mluvil jinak Very Happy
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Koudelka



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 366
Bydliště: Holomóc

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 8:19 pm    Předmět: Citovat

Myslím že od toho je fórum fórem aby se jako mohlo mohlo diskutovat Idea ,pokud pošleš foto mejlem jedininému "ůčastníkovi zájezdu"může snadno dojít k omylu,sem nekde slyšel že víc hlav víc ví...
_________________
Já neříkám nic,ale na moje slova dojde!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 8:26 pm    Předmět: Citovat

Kdo někdy měnil startér u Trosky, tak určitě při tom nechválil konstruktéry nějakými lichotkami. Laughing
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt duben 21, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

A nemusíš se hnedle čertit - my se tle takhle ztetáváme celkem běžně. Však sem ti psal ať mi to mailem pošleš - už dávno to mohlo bejt vystavený a tady viditelný...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
001marcus



Založen: 9.1.2012
Příspěvky: 126

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2012 8:57 pm    Předmět: Citovat

sestra 6 napsal:
Kdo někdy měnil startér u Trosky, tak určitě při tom nechválil konstruktéry nějakými lichotkami. Laughing

tak tak,.na starter jedině díru ,..teda pardon,.na spouštěč jedině montážní jámu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2014 10:28 pm    Předmět: Citovat

Ahojte. Viem, že štartér tu je vulgárna nadávka, no potreboval by som poradiť. Totiž jeden z tých mojich začal robiť niečo s čím som sa ešte nestretol. Pri spúšťaní motora za studena na sýtič sa PO nahodení motora ozve pomerne intenzívne škrtanie zubov z pastorka spúšťača. Ak je okolitá teplota nad cca 15°C, tak to nerobí vôbec. Za tepla to takisto nerobí vôbec, dokonca ani ak spúšťam motor s plynom a úmyselne nechám spúšťač v zábere dlhšie. Pastorok do zotrvačníka zaskakuje dobre za všetkých okolností. Jedine pri teplotách nad 30°C, alebo po dlhej jazde po diaľnici aj pri teplotách okolo nad cca 25°C mi to po odstavení neštartuje vôbec (ani jeden z tých malých štartérov čo mám), ale to je údajne pri týchto redukovaných spúšťačoch normálne hlavne u motorov spaľujúcich LPG - spúšťače sa prehrejú od výfuku.
Spúšťač som teraz vybral von - dúfal som, že bude vadná voľnobežka, alebo ložisko. No všetko sa zdá byť úplne OK. Mám totiž ešte jeden zánovný s ktorým som to porovnával. S nadchádzajúcou zimou ma to dosť trápi, pretože by som nerád dodrbal veniec zotrvačníka, ktoré už nie je dostať a tie nové náhrady za veľa nestoja.
Máte s týmto problémom nejaké skúsenosti, alebo nápady? Vopred ďakujem za Vaše podnety;o)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 7:44 am    Předmět: Citovat

ještě můžeš zkusit :
čep zasouvací páky
kotvu elektromagnet spínače - může být namazaná nevhodným tukem
tlačítko / kontakt spínače
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 2:42 pm    Předmět: Citovat

Patriku vďaka za odpoveď. No ide o ten malý spúšťač, tam čap vysúvacej páky nie je vôbec a spínač má zalemované viečko v plechovom puzdre cievky. Ono sa to otvoriť asi dá, lebo som videl na nete viečko v predaji. No tie viečka sú tak krehké, že sa o to radšej nepokúšam - radšej kupujem celý elmag. spínač nový. Iné by bolo, ak by šlo o napr. ventilátor kúrenia. Ale predstava, že sa mi to pri pokuse o štart celé rozletí vo chvíli, keď sa budem ponáhľať napr. do práce ma od takýchto experimentov odradzuje. Mimochodom aj ten spínač z druhovýroby - "Vika" funguje celkom fajn už dosť dlho a spracovanie vyzerá ešte lepšie ako originál.
Mazací tuk používam na báze lítneho mydla - Madit LTA, alebo Mogul LA, čo sú obdoby niekdajšieho vynikajúceho sovietskeho tuku Litol 21. Tieto mazivá minimálne oxidujú, odolávajú vode a z hľadiska teplotného použitia sú širokorozsahové.
Dosť na tom, že som dnes rozobral reduktor, vytiahol som z neho pastorok, no všetko vyzeralo byť v poriadku, premazané - ľahko sa pohybovalo. Tak jediné čo mi napadlo bolo zmenšiť predpätie vratnej pružiny pastorka jej skrátením z pôvodných cca 33 na 28 mm. Táto pružina sa spolupodieľa na zasúvaní pastorka do štartéra spolu so závitovkou. Zmontoval som to späť a pri teplote cca 13°C som opakovane skúsil motor nahodiť a bolo to OK. Uvidíme dokedy...


Naposledy upravil posim dne so říjen 04, 2014 8:13 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 8:23 pm    Předmět: Citovat

Hale, me se este nestalo ze by mi rychlobeznej starter po zahrati na LPG nechtel startovat.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: so září 27, 2014 11:12 pm    Předmět: Citovat

Ja viem - už sme to spolu rozoberali... Preto som tam nepísal, že to robí všetkým Wink Na druhej strane - niekomu sa zas prehrieva i na benzíne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com