Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

[neurčeno] Vodní pumpa
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Starej



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Třemošnice (přes týden Brno)

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 9:57 pm    Předmět: [neurčeno] Vodní pumpa Citovat

Zdravím všechny,
chci vás požádat o radu. Rozhodl jsem se přetěsnit domeček pro ložiska vodní pumpy, tj. vyměnit papír za tmel. Voda už mizela v množství větším než malém. Podle návodu sundání lopatek vrtule a řemenice bez problémů. Potom dle návodu odšroubovat 4 matky a po lehkém poklepu dřevěnou paličkou měl domeček odpadnout. Po lehkém ani těžkém dopadu paličkou nic. Ani lehce kladivo - nic. Nechci do toho řezat, přece jen je to hliník. Proto se ptám: neni tam ještě nějaká zrada, nebo je to jen jednoduše pekelně zatuhlý?? Pokud je to zatuhlý, jak to z toho kua dostat? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 11:16 pm    Předmět: Citovat

Di do toho krutě, jináč to nende !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne duben 01, 2007 11:26 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak, ohledy v tomto případě nejsou na místě Twisted Evil

Je možný i znova namontovat řemenici a za ni se to pokusit odervat. Rozhodně není moc chytrý postup snažit se to oddělit šroubovákem použitým jako dlátem a kladívkem - zbytečně si mršíš dosedací plochy.

JE divný, že to TUDYMA teče, když to tak pěkně drží, ne ? Smile Nechčije to spíš klasicky na hřídeli ?

Nahradit papír tmelem ? Co takhle zkusit obojí ?

P.S. Vodní kámen, to je prevít. Ten vám rozbil pumpu !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 5:32 am    Předmět: Citovat

Jestli jsem to pochopil, tak pumpa je dole z auta a litinový domeček se drží hliníkového tělesa jak hovno košile.
Na jedné pumpě jsem to musel řešit tak, že jsem úmyslně promáčkl mrazovou zátku, vyndal ji a tím získal prostor pro bušení přes dřevo do Ložiskova obydlí z té správné strany.
Zátka po vytepání zpět je použitelná.
BACHA! Dbej na vhodné podložení! Než jsem si toho všimnul, že mám opřenej jeden ze šteftů o svěrák, taxem ho zamormil dovnitř Sad
Ale domeček jsem vyhrál.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Starej



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Třemošnice (přes týden Brno)

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 7:23 am    Předmět: Citovat

Tak tedy dobrá, snad hrubá síla zvítězí. S tou řemenicí to zkusim. Je fakt blbý, že to chčije zrovinka tudma, kde to tak pěkně drží, ale oveřil jsem si to důkladně. Člověk je přeci jen tvor pohodlný a nerad dělá zbytečnou práci Wink no a kolem hřídele to teče samozřejmě taky. Páčení přes plochy jsem si odbyl už ve "fichtlvěku" Smile A zkusit papír v kooperaci s tmelem...to zní zajímavě. Díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krokous



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 8:47 am    Předmět: pumpa Citovat

ono to nedží za přírubu, ale za osazení u lopatkového kola. Jak pral Pedy, vodní kámen.

Chce to střídavě klwepat gumovu paličkou ze stran a pomalu ji jakoby vytáhnout.

Až uvidíš, co tam je za 40 let šutru, tak to pochopíš.

Neboj se do toho praštit.

KR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokous



Založen: 26.2.2007
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 8:47 am    Předmět: Citovat

sakra já jsem snad ožralej. Když tak po sobě čtu ten předchozí příspěvek ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
spdy



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 47
Bydliště: Vrchlabí

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 11:40 am    Předmět: Citovat

Otázka: co narvat do vodního systému by se to takle nezmormilo ??
_________________
.. a je to !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 12:01 pm    Předmět: Citovat

Calgon. Doporučujou to přední výrobci stejšnů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 02, 2007 1:40 pm    Předmět: Citovat

Po letech provozu, zas jenom to, na co to jezdilo dovčil. Jinak to je moc riskantní, že se ta sračka uvolní a máš ji všude.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kadlátko



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 373
Bydliště: Libušín u Kladna

PříspěvekZaslal: st duben 04, 2007 7:42 pm    Předmět: Citovat

naštěstí tam bez problemů pasuje celá pumpa ze 440-1203 ale u staršich kusů se ještě okolo 1975 se v zimě jezdilo tak že denně voda z bojleru teplá dovnitř ježdění přes den a pak vypuštění a ráno zase znova též jsm asi tři podobné kusy nerozebral ani zátka nepomohla proště GO motoru jo ale dokud pumpa netekla tak se do ní nehrabalo pak to celý železný rezne a jak to někdo popsal zakousnese to na lemu do hliníku šroubky to už nadržej prostě je to kulatý nakulatý Evil or Very Mad Sad Exclamation
_________________
brrrrhhhh a brhhhhhh ,ííííííííííííííí a stojim vo kus dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt duben 05, 2007 10:02 pm    Předmět: Citovat

Proště alkohol ?????
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 8:20 pm    Předmět: K teploměru . . . Citovat

Nevíte někdo, jak na utěsnění teploměru ve skříni pumpy? Dělal jsem to v minulosti 2x v pohodě a mám pocit, že vždyckym to tam šlo zasunout jen po čidlo na který už pak tlačila ta převlečená matice. Teď to mám tak, že tam kromě toho čípku zaleze ještě asi 4cm "vedení" v ochraný hadici a tím pádem se se mi to nedaří moc dobře utěstnit - voda se dostane mezi tu hadici a kapilární trubičku. Můžu tam sice dát kudel ap., ale je mi divný proč to tam tak hluboko zalejzá Question Má být uvnitř nějaká zarážka Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2007 8:50 pm    Předmět: Citovat

Protoze ti prohnil ten mezikus, ten nema bejt normalne pruchozi, jinymi slovy z toho voda netece ani kdyz tam neni teplomer.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2007 6:02 am    Předmět: Citovat

Mezikus - to znamená taková ta vložka, která je tam zašroubovaná a nejde jen tak povolit.. Nevěděl jsem, jestli to má mít jen zarážku nebo plný dno - který mi teda uhnilo. Tak snad je ještě k dostání.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com