Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Právě jsem se vrátil z hradu...
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 8:34 pm    Předmět: Právě jsem se vrátil z hradu... Citovat

Anóbrž ze schůze VCC ČR. Co se týče "ekopoplatku" - dřív jak v polovině roku prováděcí vyhláška nebude a já osobně nevěřím ani tomu.

Člověk na ministerstvu, který za těch pár let co tam byl už trochu porozuměl problematice a potřebám veteránistů - jistý Ing. Pokorný, už ve firmě nedělá. Nevím, co tím nový pan ministr sledoval (to opravdu není žádný jinotaj Cool ), ale výše uvedeného pána v rámci novokošťometství odešel. Takže přijde asi novej, kterej se nezakecá a kterej se bude rok seznamovat s problematikou, přičemž si přinese svoje názory, svoje vize, svoje náměty...A pak budou volby a přijde novej ministr... Fuj.

Ovšem co je již na 99% jasné - pro odpuštění ekopoplatku bude fungovat opravdu dvoustupňový systém. Tedy klubová a následně krajská testace. Tedy pro mnoho verglů vis major. Mě osobně smysl uniká - krajská testace je garantem technického stavu vozidla, což u bílých čísel jaksi není potřeba, neb podmínkou jejich provozu na pozemních komunikacích je platná STK - ale bohužel můj názor je důležitý asi tak jako Pitotova trubice ve stejšně.

No, takže prostě nic moc veselého.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so leden 29, 2011 9:15 pm    Předmět: Citovat

No, já jim prostě tu desítku za přihlášení nedám, i kdyby se na hlavu stavěli a budu dál jezdit na karvinských značkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StaraPakna



Založen: 22.8.2008
Příspěvky: 64
Bydliště: Loucká u Velvar

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 10:59 am    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
No, já jim prostě tu desítku za přihlášení nedám, i kdyby se na hlavu stavěli a budu dál jezdit na karvinských značkách.

No Cecedo tak musíš dávat majzla ať si alespoň v polopřevodu... Neb v okamžiku úhynu původního majitele verglu máš peška.
_________________
Hladám něco kam se vejdou Čtyři děti a čtyři psi....

Našel jsem STW tak dál uvidíme, vidim je malej..... Trosky vítězí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 1:10 pm    Předmět: Citovat

Ano dělat krajskou testaci je skutečně nesmyslné, za tímto nestojí jen ministerstvo dopravy, tohle vymyslelo ministerstvo životního prostředí, které převzalo právě jen podmínky pro testování historických vozidel, ale nespíš to nikdo nečetl, co má za úkol klubová a krajská komise a na té schůzi také zaznělo, že aby to mohla dělat jen klubová komise, tak se musela udělat nová vyhláška, což ostatně na za tu dobu, co se to řeší již mohla byt, ale to by na ministerstvu museli dělat něco navíc.
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 1:30 pm    Předmět: Citovat

StaraPakna napsal:

No Cecedo tak musíš dávat majzla ať si alespoň v polopřevodu... Neb v okamžiku úhynu původního majitele verglu máš peška.


To já vim no. To je jediný riziko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
StaraPakna



Založen: 22.8.2008
Příspěvky: 64
Bydliště: Loucká u Velvar

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 3:03 pm    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
StaraPakna napsal:

No Cecedo tak musíš dávat majzla ať si alespoň v polopřevodu... Neb v okamžiku úhynu původního majitele verglu máš peška.


To já vim no. To je jediný riziko.


ó bohorovný zapochyboval jsem trestej!
_________________
Hladám něco kam se vejdou Čtyři děti a čtyři psi....

Našel jsem STW tak dál uvidíme, vidim je malej..... Trosky vítězí Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 3:32 pm    Předmět: Citovat

Určitě tu někdo napíše traktát na dvě obrazovky, že nemám pravdu. ale polopřevod na mých autech vždy znamená, že se do OTP zakousnou kleštičky a jest tak omezena jeho platnost.
Takže sice není sankce na to, že nebylo dopřehlášeno, ale setkání s PČR mne předminulý týden stálo docela nervy a výmluvnost: "já to vezu jen tady 17 km na chalupu a tam to budu dělat. Vždyť tady vidíte, že technickou to má ještě platnou a i jinak to dělá všechno, co má..."
No byli hodní a nakonec "to neřešili".
A to jsem si vezl auto, které už jsem v polopřevodu koupil!
Mohl jsem jim ukázat velkej, že malej mám někde, ale vůbec mne to nenapadlo, že to může být problém.
Daleko radši řeším provoz (zatím) stylem "předseda" a mám auto na starého majitele, platím bručení a v kupní smlouvě je snad vše, co by rozumného vyřizovatele pozůstalosti ukecalo, že bych mohl nějak to auto mít dál.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 4:15 pm    Předmět: Citovat

Vládu a úřady tady přeci nemáme kvůli tomu aby nám dělali život jednodušší a příjemnější, aby fungovali logicky a na základě zdravého rozumu.

Takže já budu jednat podobně a zmasakruju nějakýho člena rodiny aby dostal ZTP kterého budu ho zneužívat k přepisům.

Kam to všechno míří je snad jasný Mulimrdka
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
HonzaV



Založen: 11.1.2007
Příspěvky: 68
Bydliště: Vrchlabí

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 6:17 pm    Předmět: Citovat

No ale úmrtí majitele může být i řešením ekopoplatku neb díky dědickému řízení je další v pořadí tímto již poplatku ušetřen. Toto mi naposled dnes potvrdil člověk, jež takto získal tisícku bez poplatku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 6:26 pm    Předmět: Citovat

dědic neplatí , ale ale to neznamená že je eko vyřízená , platí ji další následující

pokud se tak nestalo byl to omyl ouředníka
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 6:27 pm    Předmět: Citovat

To ano. Ovšem ten někdo může být hypoteticky také třeba vnouček-šikula. A ten řekne - kdepak. Děda vždycky říkal, že až umře, tak to auto bude moje. Tenhle kus papíru pane, to ste si napsal sám. V dokladech je psanej děda a zdědil jsem to já. Jestli chcete, samozřejmě vám to prodám. A nechcu ani moc. Díval sem se na internetu a TAKOVÝHLE se tam prodávaj obvykle kolem ....... tisíc. Cool
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 7:37 pm    Předmět: Citovat

JJ, je to tak, s takovýmhle vědomím taky žiju. Minulý majitel mi to nabídl sám, že to zůstane na něj, a už jsou to dva roky. Když se s ním něco stane, je otázka jestli jeho dědici budou nějaký auto řešit a jestli se o něm vůbec dozvědí. Ručení mít bude a v podstatě to, že bude psané na mrtvého majitele, by nemuselo ničemu vadit. Když to auto papírově zdědí a nějakým způsobem se jim povede ho zrušit, tak pak teprve začne sranda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 8:25 pm    Předmět: Citovat

Patrik Novák napsal:
dědic neplatí , ale ale to neznamená že je eko vyřízená , platí ji další následující

pokud se tak nestalo byl to omyl ouředníka

Takže koupě od dědice, kterej to na sebe nechá přepsat=neplatí, tak taková další koupě je zase zpoplatněna? To mi nesedí k tem řečem "neplatil jsem - koupil jsem od dědice"
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sestra 4



Založen: 6.7.2008
Příspěvky: 106
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 8:38 pm    Předmět: Citovat

Jestli si dobře pamatuju znění toho "úžasnýho" zákona, bylo tam něco v tom smyslu, že EKO se platí při PRVNÍ PŘEREGISTRACI vozidla po 1.1.2009 - tedy byl-li první "majitel" poplatečku zproštěn (ZTP / dědic), tak to vyhlášku splnilo a další majitel má klid (ovšem to sou zas jen moje odhady a chatrná pamnět)
_________________
Š 1200 (zatím držící pohromadě)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: ne leden 30, 2011 9:59 pm    Předmět: Citovat

nejsem si jistý jestli je to ve vláknu ekodaň a ...další Mulimrdka
když si najdete ten zákon tak to tam bude
na dopraváku (u nás) to visí ale jestli do města nepojedu tak to neopíšu

nemíchat ZTP ZTP-P dědic

převod na ZTP se platí , další převody se neplatí (pokud někdo neplatil byla to chyba úředníka že si to dost nenaštudoval)

na ZTP-P se neplatí , další předy se neplatí

na dědice (v dědickém řízení) se neplatí , další převod se platí , pak už se neplatí
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com