Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AZDéčka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Co se jinam nevešlo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hicotech



Založen: 11.12.2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 9:26 am    Předmět: Citovat

nebol si to ty, kto si tu daval odkaz na policajnu historicku spolocnost? Very Happy

http://www.phsos.cz/sekce/sekce-dopravniho-znaceni-a-legislativy/provoz-historickych-sluzebnich-vozidel/

Máte-li o některé krycí návleky také zájem, neváhejte nás obratem kontaktovat. Dosud byly sériově vyráběny níže uvedené typy krytů:
1) návlek na světelné návěstí STOP žárovkového provedení, červená barva
2) návlek na AZD 500, spodní část černá, vrchlík modré barvy
3) návlek na AZD 500, spodní část černá, vrchlík červené barvy
4) návlek na LB3, modrá barva

Aby návleky nepůsobily na vozidlech příliš rušivě, jsou vyráběny v barevných kombinacích odpovídajících barvám VRZ, které zakrývají.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 10:08 am    Předmět: Citovat

To je náhodou moc pěkný!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 1:00 pm    Předmět: Citovat

Návleky Policejní historické společnosti jsou nejelegantnější řešení.

Já aktuálně jezdím s autem na kterým je majáková rampa ADZ530 a mám jí překrytou světlým hadrem dole staženým gumou a přivázaným k úchytu. Pokud jste tu stránku někdo četl, tak je vhodné to i odpojit (já mám odpojen kabel z obládací skříňky, byl k němu nejlepší přístup).
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 10:10 pm    Předmět: Citovat

Viděl jsem na vlastní oko. Kolik to cca stojí se ví?

Je to spolu s odpojením opravdu bezva řešení.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 10:55 pm    Předmět: Citovat

hicotech: jj, to jsem byl presne ja Smile ...dokonce je to hned sousedni clanek...
Ale o tyhle strance vim teprve ode dneska, shodou okolnosti jsem odkaz na ni dostal i od cloveka, od kteryho jsem si majak koupil.

Sice ho hodlam trvalejs nainstalovat az tak za rok a pul nejdriv,
do ty doby pujde na auto max. 2x, vzdycky na 1 den,
ale kdyz uz jsem to rozestoural, tak napisu policejnim historikum dotaz na cenu, a jak se neco dozvim, tak sem dam vedet.
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hicotech



Založen: 11.12.2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 12:30 am    Předmět: Citovat

tak studovat, studovat Very Happy Very Happy ja som tomu venujem, takze som vedel kde hladat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 3:42 pm    Předmět: Citovat

Tak uz jsem dostal odpoved od policejnich historiku.

napsal:

Dobrý den,

kryty májáků byly dosud vyrobeny pouze v provedeních, které jsou na našich stránkách uvedeny. Momentálně máme volně k dispozici dva kusy krytu na AZD 500
provedení "modrý" v ceně 750,- Kč. Kryt na maják bez zvukovodu jsme zatím neměli potřebu vyvzorovat.
Kryt na LB3 stál posledně tuším 350-400,- Kč. Cena mimo jiné závisí na počtu kusů, ceně materiálu, který je k dispozici atd. Pokud máte zájem o větší množství krytů, bude lépe se domluvit přímo s výrobcem, dnes je potřeba našich členů již jen kusovou záležitostí, neboť vozidel nám meziročně přibude velmi málo.

Pkud budete mít další konkrétní dotazy, směle se na mne obraťte.



Pro me je zajimavy jedine oranzovy AZD bez zvukovodu, na ktery kryt neexistuje, takze se o tyhle dva dostupny modry se zvukovodem libovolne porvete... Pripadnym zajemcum kdyztak muzu do SZ hodit konkretni eml.adresu na toho cloveka, co mi odpovedel, pac kdyz se pise na info@... , tak by si to tam asi zbytecne museli predavat.
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mykesh
adept na RCG


Založen: 13.7.2007
Příspěvky: 488
Bydliště: Praha/Teplice

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 3:46 pm    Předmět: Citovat

IMHO na oranzovej majak kryt nepotrebujes...
_________________
"Tigr" TAZ 1500 - r.v.: 1995 = R.I.P. (RUST IN PEACE)
Sanita S1203 - r.v.:1984 reinkarnovana do Ocelota r.v.:2000
DVS12-S1203 - r.v.:1972
--------------------------------------------------
*"Mluvici kocourek z Hrusic"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 4:07 pm    Předmět: Citovat

no ja nevim, ale v poslednich letech mam za to, ze i oranzovej majak musi bejt v TP,
a on taky dava urcity pravomoce - nemuzes sice porusovat rychlost a jet na cervenou, ale muzes znacne omezovat dopravu - typicky: nadmerny naklad jede doleva na kruhaci, tak dve auta s oranzovejma majakama vlitnou do kruhace, zablokujou ho, a nadmer to rizne protismerem... a podobny pripady (nemluvim o tom, kdyz soukroma bezpecnostni firma jezdi s oranzovejma majakama jako by byly modry, to je zas jina kapitola...)

tzn podle me oranzovej majak na aute bejt nesmi, pokud neni v TP

edit: a taky jsem se pred asi 2 rokama dozvedel, ze bez zapisu v TP nesmej byt na aute ani pridavny (napr. stresni) blinkry...

a jako dalsi fci toho krytu vidim ochranu pred sluncem - plexi mam silne epesni, tak bych rad, aby takovy zustalo
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 11:20 pm    Předmět: Citovat

Nesměšovat dvě věci - oranžovej maják - aspoň co já vím, může být na vozidle aniž by byl předmětem schválení technické způsobilosti vozidla tehdy, pokud není jeho pevnou součástí. Tudíž je třeba na magnet atd. Je to logický - minimálně každej jezedák co chce přestěhovat fortšrita z pole na pole, by si musel napřed běžet na magistrát nechat zapsat do TP auta, který mu zrovna pojede oranžádu, aby moh zabezpečit doprovod.

Modrý magnetický ani náhodou, ale oranžový folou-mí můžeš mít naprosto legálně. Velkej střešní podle mě ovšem v TP opravdu bejt musí.

Jinak ale používání oranžovejch nemůže bejt samozřejmě jen tak nahodilý - naštěstí pro 1203ky je ve vyhlášce přímo výjimka - původně pro cestáře, traktory, atd. Píše se tam totiž že kromě vozidel doprovázejících nadměrný náklad atd. můžou oranžové majáky používat vozidla, která by svojí činností mohla ohrožovat ostatní silniční provoz. Což splňuje v podstatě každá troska, žeano...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 11:45 pm    Předmět: Citovat

Jakejkoliv oranžovej maják musí bejt v tp, Pokud modrej, ten smí být jen na speciálním vozidle atd
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 1:10 am    Předmět: Citovat

LD: dik, tu definici jsem neznal;
jelikoz s nim do vzdalenejsi budoucnosti pocitam mj. pro pripad stavky vozidla na prilis rusny komunikaci (coz je moralne dost oduvodneny pouziti, ale nejaka uniforma muze mit svuj nazor...), je dobry tohle znat
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 5:40 am    Předmět: Citovat

"dočasná" oranžáda opravdu v TP zapsaná být nemusí - zde např. na internetu nalezený výklad ministerstva dopravy :

"Tyto vozy nepodléhají žádným zvláštním ustanovením z hlediska zápisu. Případný zápis do dokladů od vozidla je obecně jen tehdy, pokud stabilní maják mění některé parametry zapisované do technického průkazu, například změní výšku vozidla. Kontrolou použití oranžových majáků v provozu je ze zákona pověřena Policie ČR."

Jde jen o použití. Pokud s ním blikáš jen tak z prdele, dostaneš pécégéčko. Pokud převážíš nebo doprovázíš nadměrný náklad, označuješ místo nehody, provádíš údržbu vozovky, atd. - máš na to právo a navíc by tě měli pochválit, neb zvyšuješ bezpečnost provozu.

Je to samozřejmě další ze zbytečných akademických debat - pro případ nouze mám na autě výstražný světla. Na sanitce bych maják samozřejmě chtěl, ale funkční by bejt nemusel - taková věc je dobrá pouze pro opilce a exhibicionisty v nočních fázích srazů (POZOR ! Nemyslím tím nikoho konkrétně, jen jako obecnou definici).

Případný spor s orgánem bych vždy řešil v přátelské atmosféře odbornou disputací na téma "a je to vůbec toto, když to vlastně neto ?" - něco jako známá scéna lidového malíře K.Högera ze seriálu Byl jednou jeden dům -"chov domácích zvířat je zakázán !"..."Paní správcová, to není žádný kohout, nýbrž model !". Policajt co dá pěknýmu zachovalýmu originálnímu verglu flastr za (momentálně nikoli v chod uvedený) maják už musí bejt opravdu substandardně menstruační typ a nebo ho musíte nějakým jiným způsobem poměrně silně subjektivně srát - třeba mu připomínáte někoho z dětství, nebo se jmenujete Sekanina, a podobně.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 10:33 am    Předmět: Citovat

Mé zkušenosti jsou jiné.

No a modrý maják. Tam bohužel nefunkční, nebo vykuchanej maják je stále 2500 a 4 body. Blikající 10t a 6b. Většina policajtůse usmějou, max si nechaj zablikat (viz 2 policejní Passaty při návštěvě HK, popř Předsedova zkušenost na SBF). Ale znám i případ, kdy musel řidič Volhy 24 VB maják sundat a přišel na pul roku o noty.
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 6:26 pm    Předmět: Citovat

Souhlas s Doktorem, oranžový maják, pokud je demontovatelný se do TP nepíše. V mojí bývalé práci jsme denně používali auto s oranžovým majákem, který byl na autě přichycenej na hrazdě. Při nákupu nového vozu bylo úřady sděleno, že hrazda lze demontovat (byla na to potřeba asi půlhodina), takže do TP se nic zapisovat nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Co se jinam nevešlo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com