Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

[1203] Opět stávkuje...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luboš



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 8:46 pm    Předmět: [1203] Opět stávkuje... Citovat

Od totální destrukce převodovky uplynulo už pár km (skoro doslova) a je tu další závada, která trosku opět totálně znepohybnila. Tentokrát přestalo fungovat mechanické benzínové čerpadlo a to tak, že zcela a navíc v tu nejnevhodnější dobu. Za svitu kabinového osvětlení nad motorem jsem toho dneska už moc nevymyslel a navíc nemám ani náhradní kus, skvělý... Confused Může mi někdo poradit, jak ten bazmek dostat ven? Stěží se mi podařilo tam vrchem nějak dostat ruku a něco tam nahmatat, ale že bych to samé měl zopakovat s klíčem a něco tam ještě povolit, to už vypadá jako nadlidský výkon. Rolling Eyes V dílenské příručce samozřejmě ani slovo... Co všechno je potřeba demontovat nebo se k tomu dá dostat nějak zespodu?
_________________
Škoda 1203 ROL, 1972
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 10:08 pm    Předmět: Citovat

lepší přístup je zdola , a když najedeš autem kousek výš budu to ještě lepší ,

my tu poüžíváme jako "malou rampu" gumové podstavce dopravních značek , je to sice jen cca 12-15cm ale už se pod auto dá vlézt

no nějakou pumpu , starou , by jsme tu našli

ale ještě mě napadá , nevím jak to má valník , ale škatule mají vzadu kousek hadičky na spojení potrubí a když zpuchří tak pumpa taky nepumpuje , tak jestli to je na valníku taky spojený hadičkou tak to nejdřív zkontroluj
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 10:09 pm    Předmět: Citovat

Já jí měnil tak, že jsem odšrouboval horní držáky chladiče, naklonil ho dopředu a pak se tam dá dostat trochu líp.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: út březen 30, 2010 10:58 pm    Předmět: Citovat

Rozpojil jsem hadičku přímo u motoru a zkusil natáhnout benzín z kelímku, ale nedalo to ani kapku, takže problém je skutečně přímo v pumpě. No nic, jestli bude zítra pěkně, tak to zkusím vytáhnout spodem a pak se uvidí.
_________________
Škoda 1203 ROL, 1972
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 8:15 am    Předmět: Citovat

Bacha, ať ti nevypadne při demontáži trn, co jde od vačky. ZApadne ti do rozvodů a mužeš sundavat vanu a prsa. Čahy má bohaté zkušenosti Laughing
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 4:36 pm    Předmět: Citovat

Ten trn vypadne ak sú prehodené skrutky, ktoré spájajú vrchný diel čerpadla so spodným. Jedna z nich má na konci taký čapík a tá musí byť namontovaná v otvore, ktorý je najbližie k motoru - teda nad tým trnom. Čapík na skrutke nedovolí trnu úplne vyskočiť z čerpadla.
Ja osobne sa tiež k čerpadlu dostávam radšej zdola...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 6:47 pm    Předmět: Citovat

dej tam elektrický a máš po problémech
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 6:53 pm    Předmět: Citovat

Katalog tady v Prahee nemám, ale u 997 by mělo origo být elektrické (jako u bufíku T603). Takže to pomalu upravuj do původního stavu, kolik může být takových krásných valníků "kliky ven"?
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st březen 31, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

A nevisi ti jenom jehla v karburatoru?
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Luboš



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 8:49 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem zůstal v práci do sedmi, ale dneska bylo pěkně, tak jsem se na to vrhnul. Po pár desítkách sprostých slov na adresu konstruktéra jsem to čerpadlo nakonec skutečně vymontoval spodem. Už na první pohled do vstupního otvoru bylo vidět plno nějakého bílého svinstva, něco jako rozleptaný pěnový polysteren nebo nevím, jak to lépe popsat. Šlo to pryč docela snadno, ale jak nebo z čeho se to tam dostalo... Rolling Eyes Nakonec tedy stačilo všechno kompletně rozebrat a omýt v benzínu a už zase funguje! Smile

Benzínové hadice jsem měl všechny ještě originální zelené opředené, tak jsem pro jistotu udělal ještě tlakovou zkoušku a skutečně jedna hadice u nádrže začala už trochu prolínat. Novou zelenou jsem už neměl, tak ji musela nahradila moderní černá a snad už bude po problémech.


Skutečně by mě zajímalo, zda i valníky měly elektrická čerpadla? Na motoru by musela být asi nějaká záslepka, ale kde by mělo být to čerpadlo vlastně umístěno?
_________________
Škoda 1203 ROL, 1972
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 9:17 pm    Předmět: Citovat

Bohužel tu nemám vhodný katalog... v 1968 ještě valník není a pak mám už jen 1974. Posim ale jistě poradí.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
posim
adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 489
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 11:55 pm    Předmět: Citovat

Všeobecne mali prvé ročníky 1203 elektrické palivové čerpadlá hlavne tie, ktoré boli nakreslené v katalógoch ND, ale realita bola iná - aj keď sa našli výnimky, ktoré skutočne týmto čerpadlom osadené boli. V tom prípade bol otvor na kryte rozvodov uzavtretý plechovým vekom.
Valníky na ktoré sa náhodou toto membránové elektrické čerpadlo ušlo ho mali umiestnené na medzistene kabíny pod plechovým krytom priskrutkovaným dvoma skrutkami...
Iná už bola situácia od 10/93 kedy boli elektrickým čerpadlom osadzované všetky nové autá, avšak to už nebolo membránové, ale rotačné a prináleží k nemu iná nádrž a rozvody paliva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com