Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

j.karel - asi bych se měl jít léčit
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Mám se jít léčit?
Nemá význam, to bude neléčitelné...
93%
 93%  [ 30 ]
Možná by to pomohlo.
0%
 0%  [ 0 ]
Měl bych se na to zvysoka a začít se zabývat něčím rozumným!
6%
 6%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 32

Autor Zpráva
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 10:07 pm    Předmět: j.karel - asi bych se měl jít léčit Citovat

Usoudil jsem, že je na čase se tu taky trochu představit co vlastně jsem za magora.

Takže - narodil jsme se roku 1987 v Jilemnici, 8,5 kilometru od brány Automobilových závodů Vrchlabí. Jak do porodnice tak z ní jela matka sanitou 1203M, což na mě zanechalo trvalé následky.
Ty se začaly projevovat u rybářů, kde jsme měli zelený valník 1203M. Jezdili jsme v 10 lidech na korbě a co si na něj nejvíc pamatuju (bylo mi 13) je, jak sedím na sedadle spolujezdce, ležím oprený o víko motoru a nezustále otírám mlžicí se sklo před řidičem. Valník byl nahrazen 1203M - COM sice s motorem 1500 ale v katastrofálním stavu, takže jí po dalších dvou letech vystřídala moje osudná zelená 1203COM, kterou jsem pak od rybářů odkoupil jako vyřazenou.
Nejela, nestarotvala, do kopce na 2. to byl zázrak. Papírově 1977, vyvařená karoserie na TAZ-Š1203, 2x měněný motor, první majitel JZD družba Jenišovice. Následovala návštěva u jednoho pána co je kdysi dělal, výměna karburátoru, cívky, celkové seřízení, nová baterie, technická...
Přes léto s ní normálně o výkendech jezdím co je potřeba po horách.




Mým snem byla pohřební 1203, model 1970, kliky ven, lišty, redukce... všechny ty sračičky. Dlouho jsem na nic nenarazil, až jsem se s Předsedou začali přetahovat o tu, co prodával Alvis (tenkrát jsem se s předsedou ještě neznal). Nakonec zkončila u mě a splnil semi částečně sen - model 1970 bych asi nesehnal, takže přebastlit něco trochu novějšího. Většinu dílů k předělání na starší model mám už nasyslených. Má to původni karoserii i motor, vyrobeno 1978 ve Vrchlabí, původně vojenská sanita, odhadem začátkem 80. let přestavěná na pohřebák. Karoserie v docela slušném stavu, motor potřebuje překroužkovat, je to ale úchvatnej olezlej MORM a mám ho moc a moc rád:



No, a dnes jsem se stal asi totálním magorem. S Burákovou pomocí jsem dotáhl todlecto:



Škoda 1203, model 997, rok 1973, tyrkysová (na fotkách vypadá modrá). Kliky ven, znak na čumáku, původní spínačka a palubka, trochu odřená ale jinak slušná. Ještě ani nevím co s ní udělám, původně to je hasičský speciál, ale je to vybrakované. Zatím je domluven motor a dál se uvidí...


Opravdu bych se asi měl jít léčit. Sice mám ještě na normální ježdění Formana '93 (těsně před rozpadem) a obstojného Favorita '92, ale 1203 je zatím srdcovka. Časem bych se chtěl dopracovat k nějakému americkému pohřebáku z 50.-60. let, uvidíme jak dopadnu.. tímhle stylem asi špatně.

Kromě aut mám i trochu literatury:




Jsem Troskař tělem i duší, sice se toho musím ještě spoustu učit, ale nemoc se u mě rozvinula do pravděpodobně neléčitelné podoby...

Takže 1203 ZDAR!
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...


Naposledy upravil j.karel dne po únor 18, 2013 9:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 10:20 pm    Předmět: Citovat

A bohužel je to nakažlivý, mě taky nakazili Inou, už jsem se byl na jednu sanitku i podívat, ale byla na záchytným parkovišti a "majitel" nebyl schopen ji odtamtud vyndat. A to bylo dobře, muj "miláček" je na tom podstatně lépe. Smile
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 10:21 pm    Předmět: Citovat

Nejsi troskař. Ty už jseš trosečník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 10:22 pm    Předmět: Citovat

Spíš ztroskotanec....
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 10:26 pm    Předmět: Citovat

Teď mi to docvaklo, když to byla hasičská, tak do ní doufám vrazíš nějakej nadupanej PS-12kovej motor. Laughing
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EdyEdward



Založen: 3.4.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 2:09 pm    Předmět: Citovat

Tiše závidim, prostě krása a jen tak dál Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ritchie
adept na RCG


Založen: 6.5.2009
Příspěvky: 273
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 3:02 pm    Předmět: Citovat

Karle ty jsi taky dobrej pacient. Ale jo,tak to má být. U mě dobrý. 1+.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 4:34 pm    Předmět: Citovat

EdyEdward napsal:
Tiše závidim

Obávám se, že závidět není co, možná jen některý ty prospekty a knížky...

EdyEdward napsal:
jen tak dál Wink

To snad raději ani ne... už ta třetí je na mě příliš...

Ale co.. no... tak jsem pacient, závislák... nemůžu bez toho být... i na koleji mám na monitorech Abrexovou pohřební 1203.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Koudelka



Založen: 5.4.2009
Příspěvky: 366
Bydliště: Holomóc

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 6:39 pm    Předmět: Citovat

Já bych to tak dramaticky neviděl , někdo sbírá známky no a někdo vergle, taky sem měl nejprve jeden ... apak druhej teď mám čtyry a ještě proložený motorkama,a lhal bych kdybych tvrdil že je to konečný stav.(Tím ujišťuji pouze drahou polovic,ale asi mi stejně nevěří Laughing )
_________________
Já neříkám nic,ale na moje slova dojde!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 2:04 pm    Předmět: Citovat

No vidíš, mi do limitu 14, co mi dala žena jedno chybí a jedno pujde do šrotu...
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan Skalický



Založen: 25.1.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Láz u Příbrami

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:02 pm    Předmět: Citovat

Ty bláho Buráku, máš setsakra tolerantního ministra pro místní rozvoj. Já mám limit tak 1,4 a ten tak tak stíhám se stejšnem a půl a jednou píííííp. PVV,RCG a ANNAH. Laughing Laughing Laughing
_________________
1202 stw, ČZ 250/471, BURAN 640 A a další halda harampádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan Skalický



Založen: 25.1.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Láz u Příbrami

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

Apropo teď tak dumám jak jí zhnětnout abych mohl vdechnout docela malinkatej 1203 valník. Rolling Eyes
_________________
1202 stw, ČZ 250/471, BURAN 640 A a další halda harampádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:09 pm    Předmět: Citovat

No... můj názor je takový, že se nic nemá oznamovat předem, nikoho na nic nepřipravovat, prostě to přitáhnout a hrdě oznámit: MÁM POHŘEBÁK!!!
Pak nezbude nic jiného než to skousnout a jde se dál.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jan Skalický



Založen: 25.1.2009
Příspěvky: 193
Bydliště: Láz u Příbrami

PříspěvekZaslal: st prosinec 02, 2009 9:14 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing
_________________
1202 stw, ČZ 250/471, BURAN 640 A a další halda harampádí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 12:54 am    Předmět: Citovat

Ale chlapci, ještě se musíte hóóódně učit... To se prostě koupí vergl, přijede se s ním na zahradu a řekne se "JEDEN KÁMOŠ si tady nechá u nás vergla - vyhodili ho z garáže. Bude to tady stát NEJVEJŠ tejden"...

Mimochodem, s tím ministrem pro místní rozvoj - On to Burák vyřešil trošku jinak. Bohužel totiž limitu 14ti kusů dosáhl nečekaně brzo a tak jednoho krásného dne najednou stál před dilematem, ba přímo ultimátem - "Tak a dost milej Honzíku. Něco musí z domu. Rozhodni se. Buď já, nebo patnáctej vergl !"

Už si teď ani nevzpomínám, jak to tenkrát vlastně dopadlo. Ale určitě se zachoval jako chlap... Twisted Evil
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Představení pilotů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 15, 16, 17  Další
Strana 1 z 17

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com