Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sdílení fóra pro nový web
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Návrhy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Nové stránky o Š1203 by měly mít
svoje flastní fórum, zaměřené jen na 1203 a TAZky
21%
 21%  [ 7 ]
společné fórum s Předsedovými 1200-1202
78%
 78%  [ 25 ]
nějaké fórum, je mi šumák jak to vyřešíte
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 32

Autor Zpráva
Luboš



Založen: 25.12.2008
Příspěvky: 101
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: ne listopad 08, 2009 11:41 pm    Předmět: Citovat

Hlasuji pro jednotu!
_________________
Škoda 1203 ROL, 1972
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 7:40 am    Předmět: Citovat

Mykesh napsal:
Miirek6 : Ad nadepsany kazdy vlakno podle typu. Ono by stacilo, aby uzivatel co to vlakno zalozi u toho krapet premyslel a rovnou to tam napsal a bylo by po problemu Wink


S tím souhlasím a taky je úravda, že se to blbě udržuje, protože odběhnout od tématu je tu velice snadné, to by museli moderátoři být naprosto striktní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 8:10 am    Předmět: Citovat

Moderátoři jsou v poho.. To jen my "přispěvovatelé" v tom děláme bordel Wink
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 10:15 am    Předmět: Citovat

Jako to knowhow, co se tu nashromáždilo, to lidstvo, co se tu nashromáždilo a pospojovalo...
Bylo by škoda to odtud někam cele přenášet.

Co já vím, předsedovo fórum je v té betaverzi stránek o troskách viditelné, čitelné a editovatelné v iframu*)... bohužel jedině tímto primitivním způsobem jde zobrazovat. Ono to funguje vcelku bez uživatelského omezení ,ale má to tu "nevýhodu", že po přihlášení se na toto fórum z tech stránek o 1203 to samozřejmě skočí na tento server do nového okna. Což je OK, protože dotyčný se napásl obrázky a písmenky a jde diskutovat "o něčem jiném, co ho zaujalo v předsedově fóru.

Databáze sdílet nejdou. Takže to, co nastínil Předseda v úvodu může být rozumné ku sblížení. Jak ten iframe, tak případné RSS...

Je jasné, že nějaký feedback na tu "vzdělávací a novinkovou část 1203 stránek admini potřebují a stránky pro svůj život taky. Takže fórum (minimálně) jen a jen o publikovaném tam být bude muset... Rolling Eyes Těžko zde na předsedovi bude větev na připomínky ke způsobu zobrazování, funkcím 1203stránek atd.
Když se to uvede v záhlaví tak, že odborné topicy směřujte na předsedu, tak žádnej problém nevidím.
Taky o tom rozhodnou admini. Když se někdo (např. nováček) zeptá na technický problém, tak bude záležet zda mu odpoví, nebo ho pošlou sem.
Je tedy jasné, že budoucnost rozhodne o tom, kam a za čím lidi budou chodit.

Zbude tedy nějaká ta "spolková činnost" troskařů. Je už i tadyk, ale já bych to osobně viděl na fórum troskařských stránek, kvůli případné kontinuitě na zprávy ze strazů a akcí stejně jako případné cestopisy, zážitky atp., které zde nejdou prezentovat jinak, než ozdkazem na případné jné weby.

BTW: To fórum u Matějjky je naštěstí (zatím) o něčem jiném. Razz

Já bysom zatial iba toľko.
_________
*) iframe = vnitřní okno (rámeček) ve stránkách, ve kterém lze zobrazit celé stránky z jiné adresy. Má to samozřejmě nějak definovanou šířku a zelména výšku, ale jinak se to chová , jakoby to bylo "pouze orámované tou hostitelskou stránkou".
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 10:35 am    Předmět: Citovat

Vono je to vlastně jedno. Odpovídejte si tam na co chcete, dělejte si tam, co chcete. Tady je to momentálně 16:3, na stránkách 5:2, ale vy si tam to svý forum prostě chcete naspat. Proč já to jenom čekal. Takže jak vidím, stejně si uděláte, co chcete, tak proč o tom vubec debatovat, že Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad A neřikej, že nerozumim, jaks to myslel. Přesně timhle způsobem se to totiž rozjede do podoby dvou for. Když zodpovíte "jenom něco" co budete vědět, takže tam bude spousta odbornejch rad od lidí, co by si tady ani neškrtli. To je pro dobro věci? Evil or Very Mad Bude to vypadat přesně jak na stánkách VCC Kroměříž. "Určitě asi možná je to takhle, ale pro jistotu se zeptejte na spartaky.cz" Evil or Very Mad Já na takovouhle spolupráci nemám náladu
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 10:51 am    Předmět: Citovat

Když se podívám na výsledky hlasování, na Předsedů názor a tak různě okolo - vychází mi z toho jasný závěr - jediné fórum. Zbývá dořešit komentáře k článkům na Troskowebu, to půjde bez fóra, a interní fórum bude jen pro redaktory kvůli systémově-organizačním záležitostem. HAWG!!!
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dvk



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 11:02 am    Předmět: Citovat

To né hoši, to né ... jedno rozhádané dělení fóra už jsem si pár týdnů zpět užil a další fakt nechci - je to jen a jen ke škodě, nastává naštvání uživatelů a rozštěpení celé komunity, často vzniká duplicita příspěvků a celkem zmatek. Původní fórum má sklon k degradaci a nové fórum se zase urputně snaží se rozjet a dosáhnout úrovně původního fóra. Nehledě na to jaká byla myšlenka na začátku, mám pocit, že přesně tímhle směrem se to nakonec ubírá ... tak prosím znova ne. Copak je takový problém tohle fórum "oficiálně" začlenit pod ty nově vznikající stránky, do záhlaví fóra o tom dát info a na obsah fóra přidat další položku "Diskuze k webu š 1203" ? :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 11:07 am    Předmět: Citovat

NE, to vubec neni problém a 95% populace to tak chce. Jedinej, kdo to nechápe je VF a Rancher(částečně)
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

Burák napsal:
Vono je to vlastně jedno. Odpovídejte si tam na co chcete, dělejte si tam, co chcete. Tady je to momentálně 16:3, na stránkách 5:2, ale vy si tam to svý forum prostě chcete naspat. Proč já to jenom čekal. Takže jak vidím, stejně si uděláte, co chcete, tak proč o tom vubec debatovat, že Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad A neřikej, že nerozumim, jaks to myslel. Přesně timhle způsobem se to totiž rozjede do podoby dvou for. Když zodpovíte "jenom něco" co budete vědět, takže tam bude spousta odbornejch rad od lidí, co by si tady ani neškrtli. To je pro dobro věci? Evil or Very Mad Bude to vypadat přesně jak na stánkách VCC Kroměříž. "Určitě asi možná je to takhle, ale pro jistotu se zeptejte na spartaky.cz" Evil or Very Mad Já na takovouhle spolupráci nemám náladu

Buráku, nevím proč je tam ten plurál, já jsem jasně napsal moji představu, ale nikoliv jako nějaký admin, kterým nejsem. Tak co blábolíš?

Jedno je nutné si uvědomit. Žádné stránky jsi nedělal, takže opravdu nechápeš, že zpětná vazba tam být nějaká musí. Já jsem pro maximum diskuse zachovat tady. To závisí na provozovateli, jak to ze začátku ukočíruje... Ale...ale to si přečti ještě jednou Confused
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 2:02 pm    Předmět: TECHNICKÁ PRO RANCHERA Citovat

Nevím proč iFrame. phpBB je PHP, tzn je skládané z částí - hlavička, střed, patička. Dá se sekat a linkovat po částech úplně krásně, může fungovat jak samostatně, tak jako část stránky.



Jak si můžeš všimnout, úplně nahoře je frame mé stránky pro ty lidi, kteří sem chodí přímo z mojeho webu a nemají fórum přímo v bookmarku (i když takových už dnes moc není, kdo by se pak vracel na webku bez aktualizací). Frame je to proto, aby i když se scrolluje fórem, zůstávala hlavička stránky na svém místě. Samozřejmě že se ovšem dá záhlaví fóra linknout přes PHP include napevno k jakémukoliv webu. Každopádně technické věci jsem sem tahat vůbec nechtěl, to je věc programovací, ne uživatelská.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

No mám dojem, že to tak není
Forum Ti jede na MySQL databázi, kterou máš na svém serveru a stránky jsou na tomtéž serveru v html.
Naprosto není problém tato dvě prostředí u Tebe smíchat.
Na cizí stránce použiju iframe a na své frame...což jsou interpretačně a parametrama stejné funkce.

...ale bylo by to SUPER! ... a pokud to někdo dokáže, tak JUPÍ!!!
_________________
www.spartaky.cz


Naposledy upravil Rancher dne po listopad 09, 2009 3:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 09, 2009 3:28 pm    Předmět: Citovat

Možné řešení postnul j.karel na interní admin fórum 1203 webu. Ostatní kdo nevíte, o čem jsme se tu s Rancherem posledních pár příspěvků bavili, dělejte že jste nic neviděli Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 5:59 pm    Předmět: Citovat

Mě se nikdo na nic neptal, ale jak říká BESIP, ohledně internetových stránek existuje mnoho polopravd a omylů. Tudíž jen pár technických -

Předně - jak píše předseda, zobrazení pomocí frame je pochopitelně zcela dostačující a plně funkční, navíc čistější řešení, než iframe. Absolutně to není o tom, kde je target umístěnej, to je hovadina. Při podobné "domácí" tvorbě stránek, o které se tady mluví, má iFrame oproti Frame jedinou podstatnou výhodu - a to, že nemusí bejt řízenej nadřazeným framesetem (tudíž že web má o jednu html stránku míň). Tag Frame sám o sobě je nefunkční (stačí si zkusit napsat nějkou triviální HTML stránku a kus jejího ködu pak uzavřít do tagu FRAME - copak to asi udělá Smile iFrame hodím přímo do kodu a nepřeruší se mi CSS, nastavené fonty, atd. Tudíž tyto dva tagy rozhodně nejsou interpretačně (parametricky už vůbec ne) stejné, ale obsahově ano. To je ale pochopitelně pro tuhle diskusi jedno - to píšu jen jako vysvětlení.

To samý - že se nedají databáze sdílet je kapitální békovina. Jede to pod SQL (a je u hnětele, jesli je to MS SQL, MySQL, nebo třeba Oracle) tabulkama a nikoli jako nějakej filesystem a to je hlavní. Řešení je zcela jednoduchý - buď oba weby hostovaný u jednoho providera, což je nejjednodušší, nebo u takovýho providera, kterej umožňuje vzdálený konektování databáze (prostě něco jako ftp - obvykle maj přístup zamčenej jen pro .localhost kvůli virům, ale když se s adminem domluvíš a máš pevnou IP adresu, můžeš se bez problémů konektovat vzdáleně). Protože databáze phpBB je jen stupidní soubor tabulek v MySQL databázi, dá se na ně naprosto bez problémů přistupovat jako ke každý jiný databázi z libovolnýho počtu zdrojů.

Ovšem to píšu jen proto, abych opravil bludy, který tady byly napsaný. Jinak prakticky je pochopitelně pimpulovina dělat fórum, do kterýho se bude vstupovat ze dvou stran.

Vona je PODLE MÉ vůbec absolutní pimpulovina dělat nový další fórum. K čemu ? K debilním kecům ? K roztříštění debat ? Ke zdvojení debat ?

Pokud jde o ty technický porady a problémy, kterejma se tady furt oháníte, tak přece je úplně nejjednodušší a nejelegantnější způsob ten, že prostě na troskovejch stránkách bude jedna odrážka TECH HELP a tam bude admin "přepisovat" do podoby krátkejch článků rady odsud, který za to opravdu budou stát. A pokud diskuse k nim bude důležitá, vmutne do příslušnýho článku odkaz "DISKUTOVAT MUŽETE TLE" a to pak hodí případnýho zájemce semka. Bude to mnohem přehlednější, oddělí se zrno od plev a pro návštěvníky daleko přínosnější.

Pokud budou dvě fóra se stejným zaměřením, tak to nemůže skončit jinak, než že buď jedno chcípne, nebo budou obě stát za vyliž prdel.

Jinak - ještě jenom rada k tvůrčímu týmu troskových stránek, bohužel při tvorbě nových, bombastických, informacemi nabitých a doposud nevídaných stránek obvykle platí staré přísloví - "Mnoho psů, zajícova smrt". Čím víc adminů, tím víc problémů...

Už jsem kdysi psal jékarlovi, když bude potřeba pomoct a budu umět, stačí béknout s konkrétním úkolem.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 10:39 pm    Předmět: Citovat

Návrh loga - názory a připomínky?


_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 10:50 pm    Předmět: Citovat

Pelucar - "P" jako p....
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Návrhy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com