Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Americká recenze na sedana
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 10:21 am    Předmět: Americká recenze na sedana Citovat

Rád bych Vás upozornil na právě publikovaný článek na webu. Je to dobová recenze sedana z roku 1955, ovšem z AMERICKÉHO pohledu. Doufám, že se Vám bude líbit a přestože mi to Rancher dal k překladu už asi před rokem, dostal jsem se k tomu až teď. Takže si to přečtěte a vyjádřit se k tomu můžete tady. Já se docela bavil.

Najdete to tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 10:53 am    Předmět: Citovat

Jo, bezva. I když ty kecy na začátku jsou nesmyslný, zbytek je docela objektivní. Ale nemohu si nevšimnout některých srovnání, kterí se vyskytly nedavno v jiné debatě na tle foru. Tak co Základno, že by soudruzi udělali někde chybu? Rolling Eyes
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:09 am    Předmět: Citovat

Opravdu zajímavé. Také to sice není úplně objektivní (vezměte si, jaká byla v americe té doby atmosféra co se týče "honu na komoušké čarodějnice"), ale jinak celkem asi pravdivé.

Pár nepřesností (Škoda nevyrábí auta od roku 1895 - poněvadž "koupila" Laurinku až ve dvacátých letech - nehledě na to, že Laurin s Klementem vyráběli auta až od roku 1905 a první automobil na našem území - ba co dím, v celém rakousku-uherskobrodsku byl kopřivnický President z roku 1897,že) se dá jistě odpustit a je to nepodstatné.

Ale to s tím motorem, to je prosím myšleno jak ? Jakože ve Francii byl do sedanů montován jinej motor ? To asi těžko, že... A podezřívat komunistické konstruktéry z toho, že opajcovali motor z jakési Arondy - když tento OHV má naprosto zjevný původ o dvacet let dříve (kdy jaksi slavná a progresivní SIMCA nebyla jak se říká ještě ani ve formě spermatu v pytlíku starého Zédela s Donettem) v prvních vrchových populárech, to mi tedy přijde mírně řečeno unfair - jak říkáme my latiníci... Wink

Ale jinak - opakuju - zajímavé čtení, dík !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:28 am    Předmět: Citovat

No, ono je to trochu jinak. Jak motory Simca, tak Škoda vychází více či méně z předválečnýho Fiata, Mimo jiné si jsou dost podobný.
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 12:06 pm    Předmět: Citovat

Mně se tam líbí ten Molotov a taky to, že Plzeň je ve Slezsku Pakarna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 1:29 pm    Předmět: Citovat

No, to s tím fiatem už se tady taky řešilo. V tom případě i motor z Triumpha vychází z Fiata.

A pak že FIAT = MEAT Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 1:33 pm    Předmět: Citovat

Ne ne, to si pleteš: Fiat ==> Seat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

Taky :snehulak:
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
9Tr



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 8:58 pm    Předmět: Citovat

Předsedo, no na americké vzdálenosti je opravdu Plzeň vedle Slezska Cool Laughing
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš, s ňákým anarchistickým bohémem, rudým bolševickým nokem!
Сегодня, завтра, Шкода.Tatra-lid, Škoda-lidi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:18 pm    Předmět: Citovat

Opravdu se k tomu dá dodat jen to, že článek je zajímavý, ale mě se osobně nejvíc líbí MOTOKOV - MOLOTOV. To je blábol jak noha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 2:15 pm    Předmět: Citovat

Mně se nejvíc líbí, jaxem Předsedovi poslal sken v mizerné kvalitě Evil or Very Mad
Takhle je to v kvalitě na zobrazení na webu akorát. Jako text. Stačilo napsat o obrázky zvlášť. Ale sem rád, že je to přeložený. Já se při čtení před tema dvěma(?) rokama bavil. Smile
Původně měl být majitelem kopie i Základna, jenže se nedostavil k Petrům ani osobně ani se slibovanou ruskou příručkou na jedno vozítko, takže to dostal Předseda i svázaný...ne?
BTW: Na rozdíl od Sedana má Spartak o dva roky později v Americe lepší recenze.
Tenkrát mne opravdu dostalo, že jsem našel v článku o Spartaku i jakýsi odkaz na test Sedana, který jsem dostal z Ameriky cca tejden/dva před tím. Smile
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 3:56 pm    Předmět: Citovat

Základna se dostavil a knížku přinesl, zatím sídlí u mi a přemejšlim, jak jí z něj utetat Rolling Eyes Anobrž tvuj prvorozený syn byl tak splašenej, že jsem mu ani nestihl dát, co jsem potřeboval. Laughing
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

Nojo, ale já jsem psal o roce 2004 Confused
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 10:56 pm    Předmět: Citovat

Bu, jsem blázen do Sedanů a nemám takovou tu knihu, kde je vykreslenej rám Spartaka nebo Sedana čico a kdysi tady někdo říkal, že má dvě nebo i víc - to bych rád vyměnil nebo tak něco, dokonce mám pocit ????? že to měl Rancher.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po únor 12, 2007 7:25 am    Předmět: Citovat

Hm,hm,hm. To bohužel asi nevyjde, bo knížka je dědy a já si ji jaksi pujčuju Crying or Very sad Třeba epesní šipečky 445, to by byla jiná...
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com