Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Teploměr

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Interiér
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Giskard



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 12
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 4:12 pm    Předmět: Teploměr Citovat

Potřeboval bych radu. Kde opravuji teploměry?? V Motexu už to nedělají. Pán co to dělal zemřel a nikdo jiný to nedělá.Po dotazu mi řekli,že o to byl malý zájem a tak s tímto skončili Nemám ted žádný funkční a nevím kde to ještě opravují
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
panny



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 5:54 pm    Předmět: Citovat

to je divný, ještě v létě to dělali
_________________
se mnou přijede zákon
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 01, 2007 6:42 pm    Předmět: Citovat

Tak tam asi budes muset nabastlit elektrickej a to se mi nesmejte, to jednou ceka vsechny. ja osobne bych to vyresil nasledovne: Vezmu palivomer a teplomer, voba rozeberu, prehodim stupnici, poskladam dohromady. Elektricky se to zapoji tak, ze prostredni vyvod pripojim na 15/54, jeden krajni na elektricky cidlo teplory a druhej krajni pres reostat na zem, hodnoty to chce vylaborovat a uverejnit pro pristi generace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pizzaman



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 8:55 pm    Předmět: Citovat

To "elektrické" řešení bylo v jedné z mých oktávií a byl na to použit teploměr ze Š 120, která byl dokonce nabastlenej do rámečku od původního teploměru. Podle všeho s tím nebyl zásadní problém, ostatně jako s oktávkou obecně, rpotže jsem neslyšel o tom, že by někdo tohle auto uvařil.
Alvovo zapojení neznám, ale myslím, že dokonce není problém aplikovat to čidlo do tělesa vodní pumpy. Zajímavou otázkou bude pak vměstnání toho budíku teploměru do tělesa toho éterového.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so únor 03, 2007 10:13 pm    Předmět: Citovat

Picamane, kdyz si to prectes este jednou, tak se dozvis, ze se do teplomeru nic nebastli, ale do mechanizmu palivomeru, kerej v sobe elektrickej system ma se naimplantuje stupnice z teplomeru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pizzaman



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 88
Bydliště: Děčín

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 6:56 am    Předmět: Citovat

Tak to se omlouvám, skutečně jsem to přehlédl. Embarassed Zřejmě to tedy jde i tímto způsobem. Přesto bych asi preferoval přehození střev ze stodvácovýho teploměru, kterých bude jistě dost.
Na druhou stranu mě zajímá, jak co nejméně destruktivně sejmeš ten hliníkovej ráfek z oktáváckýho budíku. Mě se to vždycky i přes maximální opatrnost moc nepovedlo Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Základna



Založen: 26.12.2006
Příspěvky: 149
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 04, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

To totiž nejde, hliník je měkký a ten rámeček je výměnný. Akorát už není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadlátko



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 373
Bydliště: Libušín u Kladna

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 10:10 am    Předmět: Citovat

Při sundavání máš až dva pokusy snad to vyjde Shocked kouknu jestli nˇákej nemam.
_________________
brrrrhhhh a brhhhhhh ,ííííííííííííííí a stojim vo kus dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po únor 05, 2007 7:48 pm    Předmět: Citovat

No, i kdyz to lehce vozvejkas, tak jakmile se to namontuje do palubni desky, tak je to tam utopeny a nejni to videt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 9:55 pm    Předmět: Citovat

Alvo můžeš to nakreslit názorně? Předělal jsem číselník z teploměru do palivoměru, sedne tam s menší úpravou pro ručku, ale je tam zapojení poměrových cívek a bojím se, že Tvé schéma nebude fungovat. Vždy tam bude maximálně poměr půl nádrže ( minimální hodnota ). Zkus to pls nakreslit a já to klidně zkusím v praxi. Díky.
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 7:41 pm    Předmět: Citovat

Hale vem cidlo teploty, vohrej ho na 80stC a zmer mu vodpor, Tedle vodpor si pak vopatri pevnej, ten pak zapojis na jeden z krajnich vyvodu palivomeru a druhej fous das na kostru, na druhej krajni vyvod das na cidlo, na prostredni pripojis na neukostrernej pol baterky pres klicek, cili ho spojis treba se strednim vyvodem vopravdovyho palivomeru nebo spolecnym polem kontrolek dobijeni a mazani. kdyz ti ten teplomer bude chodit vobracene, tak akorat prehodis krajni vyvody mezi sebou.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 12:29 pm    Předmět: Citovat

Ale taky to lze řešit tak, že ze zátky chladiče vyvedeme hadičku do tlakoměru, kterou pomocí Matematicko fyzikálních tabulek a empirie přecejchujeme na teploměr, případně na palubku vylepíme převodní tabulku Laughing
Ale...

Opravy klasických teploměrů najdete tady:
http://opravyteplomeru.cz/ Cool
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

Nojo, ceny Motexu (ca 200kc) to sice nejsou, ale furt je to lepsi jak RCG.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kozzel



Založen: 3.12.2007
Příspěvky: 200
Bydliště: Plaha

PříspěvekZaslal: út červen 09, 2009 10:17 am    Předmět: Citovat

Ceny v motexu to an nemohou být, protože tam měli staré zásoby všeho.
Dneska se kapilára objednává zo Švajcarska, obal je na zakázku z Německa, a jen náklday na jeden teploměr činí cca 350 kč.. takže tak Smile
Ale jak řikáš pořád lepší než řetězem.,,,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Starej



Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 15
Bydliště: Třemošnice (přes týden Brno)

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2009 7:15 am    Předmět: Citovat

Já jsem přestavbu na elektrický teploměr z palivoměru udělal dle návodu a funguje bezvadně. Jen tam ještě neni ten odpor, aby se stupnice řádně "zkalibrovala". Změřil jste už někdo, jaký se tam má dát? Já bohužel nemám jak změřit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Interiér Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com