Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poplatky za převod verglů a sankce aneb zákonná pojistka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dvoutakt



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 4:42 pm    Předmět: Citovat

A pokud budeš chtít eko zlikvidovat auto, které nemá zaplacen poplatek při první registraci - přeregistraci, tak se bude platit? Nebo bude likvidace zdarma?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:31 pm    Předmět: Citovat

Zdarma? V tomhle státě něco zdarma? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dvoutakt



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
Zdarma? V tomhle státě něco zdarma? Shocked


Zatím je zdarma nebo některé vrakoviště dokonce vryky vykupovaly Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Audin



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

Pač se tady šíří trochu fámy, tak uvedu na pravou míru.

Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků- tak se ten canc bejkáren jmenuje vyšel v zákoně č.383/2008Sb. a doplnil tak zákon č.158/2001Sb. o odpadech- to jen pro ty, co si to chtěj přečíst celý. Jinaáč polatky se platí následovně:

Euro nic- 10.litrů
Euro 1- 5litrů
Euro 2- 3 litry

Vergly, který plní Euro 3 a vejš,MOTOCYKLY neplatí nic.

Samozřejmě je to kravina na tahání love z lidí, tak se za to taky postavte. My tady zkusili petici, kterou jsme poslali na patřičná místa. Samozřejmě je to výkřik do tmy, ale furt lepší něž sedět a brečet. Crying or Very sad Ať mocipaní vědí, že je něco do bekendu. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dvoutakt



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Audin napsal:
Pač se tady šíří trochu fámy, tak uvedu na pravou míru.

Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků- tak se ten canc bejkáren jmenuje vyšel v zákoně č.383/2008Sb. a doplnil tak zákon č.158/2001Sb. o odpadech- to jen pro ty, co si to chtěj přečíst celý. Jinaáč polatky se platí následovně:

Euro nic- 10.litrů
Euro 1- 5litrů
Euro 2- 3 litry

Vergly, který plní Euro 3 a vejš,MOTOCYKLY neplatí nic.

Samozřejmě je to kravina na tahání love z lidí, tak se za to taky postavte. My tady zkusili petici, kterou jsme poslali na patřičná místa. Samozřejmě je to výkřik do tmy, ale furt lepší něž sedět a brečet. Crying or Very sad Ať mocipaní vědí, že je něco do bekendu. Twisted Evil


To že neplatí motocykly je napsáno kde? Píšou na likvidaci autovraků, ale dále jen "vozidlo" Confused

Poplatky na podporu sběru, zpracování, využití
a odstranění vybraných autovraků

(1) Žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních vozidel podle zvláštního právního předpisu31f) je povinen zaplatit poplatek na podporu sběru, zpracování, využití a odstranění vybraných autovraků. Poplatek se platí při první registraci použitého vybraného vozidla v České republice. Pokud je již vozidlo v České republice registrováno, platí se poplatek při první přeregistraci vozidla.

(2) Poplatek podle odstavce 1 je stanoven podle plnění mezních hodnot emisí ve výfukových plynech v souladu s právními předpisy Evropských společenství31g) ve výši


a)
3 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 2,


b)
5 000 Kč v případě splnění mezních hodnot emisí EURO 1,


c)
10 000 Kč v případě nesplnění mezních hodnot emisí podle písmene a) nebo b).


Poplatek se neplatí u vozidel, která splňují minimálně mezní hodnoty emisí EURO 3.

(3) Stupeň plnění příslušné emisní úrovně se pro účely stanovení poplatku podle odstavce 2 prokazuje zápisem v osvědčení o registraci vozidla.

(4) Poplatek podle odstavce 2 platí žadatel o registraci použitého vybraného vozidla do registru silničních motorových vozidel na příslušném obecním úřadu obce s rozšířenou působností. Obecní úřad obce s rozšířenou působností provádějící registraci vystaví po zaplacení žadateli doklad osvědčující, že poplatek byl zaplacen. Na dokladu musí být uvedeno identifikační číslo vozidla (VIN) nebo číslo karosérie, případně podvozku.

(5) Poplatky jsou příjmem Státního fondu životního prostředí. Vybrané poplatky převádí příslušný obecní úřad obce s rozšířenou působností vždy k poslednímu dni následujícího kalendářního měsíce ode dne jejich vybrání Státnímu fondu životního prostředí České republiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kadlátko



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 373
Bydliště: Libušín u Kladna

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 5:07 pm    Předmět: Citovat

tak už je návod jak to ošulit podmínka je pouze že musíš jezdit v jednom tipu auta, koupíš auto původní majitel dá značky do depozita, ty mezi svim ojetym starim a novim prohodíš imatrikulaci a to starý s vin od toho koupenýho dáš na likvidačku a původní majitel to s potvrzením odhlásí ouplně Cool ideál je favorit Sad toho mam taky Evil or Very Mad a u trosky to de jak by smet. Vím malá outěcha, ale jak zpíval Karel Kryl "zas dete jako vovce" morm Nalitej .
_________________
brrrrhhhh a brhhhhhh ,ííííííííííííííí a stojim vo kus dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 25, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

Dvoutakte, to si musíš najít v tom původním zákoně tu definici zvláštního vozidla. Tam to je, že jde jen o M1 a N1.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dvoutakt



Založen: 24.9.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st listopad 26, 2008 8:35 am    Předmět: Citovat

Rancher napsal:
Dvoutakte, to si musíš najít v tom původním zákoně tu definici zvláštního vozidla. Tam to je, že jde jen o M1 a N1.


Díky, no tu já si nenašel Embarassed Alespoň mám jasno, ještě jednou díky Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: ne listopad 30, 2008 10:24 pm    Předmět: Citovat

Tomu co píše Kadlátko moc zrovna nerozumím. Jestliže se opravdu bude od ledna platit recyklační poplatek, tak by měl někdo rychle něco vymyslet. Docela by mě zajímalo kam se bude psát, že auto má zaplacený recyklační poplatek, že by do techničáku? Zajímalo by mě jestli to budou mít zapsané i na odboru dopravy, pokud ne, tak stačí ztratit TP a nechat si vystavit nový už s recyklačním poplatkem. Opravdu nechápu proč se má platit nějaký recyklační poplatek podle emisní normy, v tomhle případě by vozidla na alternativní pohony mohly mít vyjímku. Vůbec nerozumím tomu jak na takovou kravinu mohl někdo přijít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 7:13 pm    Předmět: Citovat

No voni na to maj uz centralni databazi, proto taky prevody trvaj tak dlouho.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 8:07 am    Předmět: Citovat

Tak jsem koukal dnes do MLADÉ FRONTY a na to, že MF měla reklamu, že v příloze Auto-moto bude jak na poplatky, tak tam je velký kulový. Jen tam je napsáno co kdo bude od ledna platit. Musím říct, že ty magoři ve vládě to fakt pohnojili a vše. Oni berou to, že asi lidi mají stejné platy jako oni a že žijí život v luxusu. Jen si nevybavuju jestli tam je, že za převod zaplatíte ekologickou daň + převod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 1:04 pm    Předmět: Citovat

dave napsal:
Tak jsem koukal dnes do MLADÉ FRONTY a na to, že MF měla reklamu, že v příloze Auto-moto bude jak na poplatky, tak tam je velký kulový. Jen tam je napsáno co kdo bude od ledna platit. Musím říct, že ty magoři ve vládě to fakt pohnojili a vše. Oni berou to, že asi lidi mají stejné platy jako oni a že žijí život v luxusu. Jen si nevybavuju jestli tam je, že za převod zaplatíte ekologickou daň + převod.


Myslim že to není vládní návrh, ale že to vzešlo z poslanecké sněmovny, konkrétně navrhovatelkou je poslankyně za KSČM Kateřina Konečná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2008 9:59 pm    Předmět: Citovat

Jojo, klasika, každej nadává na "Vládu" to je jednodušší Rolling Eyes
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rancher



Založen: 19.12.2006
Příspěvky: 1061
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 10:54 am    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
Myslim že to není vládní návrh, ale že to vzešlo z poslanecké sněmovny, konkrétně navrhovatelkou je poslankyně za KSČM Kateřina Konečná.

Pro objektivnost musím napsat, že komoušskej návrh tyhle debiloviny neobsahoval, on totiž byl o něčem jiném. To, jakto dopadlo dnes je dílo MŽP a jeho doplňku projednaném v příslušném výboru.
Ale výsledek byl schválen "napříč politickým spektrem" a to je bohužel to podstatné. Sad.
Ta Kteřina Konečná v současné době vede velice aktivní lobbing za narovnání tohoto vyznění a není v tom sama.
_________________
www.spartaky.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kadlátko



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 373
Bydliště: Libušín u Kladna

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem něco prodal něco přikoupil, a nemůžu než složit poklonu kladenskýmu registru vozidel, auto které jsem zakoupil mi ihned vzali k dočasnému vyřazení, takže jsem to nemusel pojistit. U jiného dočasně vyřazeného vozidla, které jsem měsíc po dočasném vyřazení prodával mi poradily ať když vozidlo převádím z registru vyjmu, aby kupec nemusel čekat až mu zašlou SPZ do jeho místa registrace v jiném okrese, protože vzhledem k návalu by se mohlo stát, že už by to letos nepřeved, a opět na vyjmutí s převodem nechtěli zák. pojištění a fronty jako kráva a holky Shocked stíhaj cca 30 aut za hodinu byl jsem šedesátej a za dvě hodiny jsem byl hotovej, přihlašoval jsem pro´někoho auto v září v Rokycanech bylo nás tam sedum a čekal jsem 4hodiny holt kdo umí ten umí
_________________
brrrrhhhh a brhhhhhh ,ííííííííííííííí a stojim vo kus dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com