Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Geometrie

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 8:42 pm    Předmět: Geometrie Citovat

Nechával jsem zkontrolovat geometrii v Černošicích http://www.geometrie-kol.cz/ , ale nastavil jen sbíhavost tak na 3mm, zbytek nekomentoval - asi ok.
Předtím mi to táhlo doprava. I když najedu na levou část silnice (většinou nakloněná vlevo), tak by mě to po puštění volantu stejně tak do 20m přivedlo do příkopu.. Teď to dělá taky. Máte někdo zkušenosti co s tím - pomohlo by přehození kol - diagonálně? nebo PP za LP a PZ za LZ? Není to nic tragickýho, dělá mi to už od nepaměti nebo možná od výměny za radiálky 165 (/80) R15 OR34. Diagonály se musely přece pořád korigovat volantem sem tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvk



Založen: 24.12.2006
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 8:53 pm    Předmět: Citovat

Tuším že tahání nastranu by mohlo souviset s odlišným odklonem P\L rejdového čepu, ale tohle by měl v rámci kontroly geošky zkontrolovat taky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 8:57 pm    Předmět: Citovat

To jo, to je součást geometrie. Ale třeba by to mohla dělat i zadní náprava, viděl jsem jí na jedný 1202 pěkně hlou. I když to mělo spíš štafle, to auto bylo čtyřstopý, ale jelo rovně. Nemohlo by ti taky třeba přibržďovat jedno kolo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út říjen 07, 2008 9:33 pm    Předmět: Citovat

Jo, muže to auto bejt rohlík. Když geometrie, tak obou náprav. Resp musí udělat souběžnosta a pak geometrii. Jinak bys to taky měl 4 stopý. Občas pomáhá i dohustit kolo Wink
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 6:49 am    Předmět: Citovat

Zadní kola měřil taky - porovnával je s předníma kolama. Je to starší člověk co měl kdysi taky Octavii a vypadalo to nadějně.. Kola se mi točí stejně lehce, tlaky normální. Měřil to starým žárovkovým Motexem.
No a kam případně jezdíte (byste jeli) na geometrii vy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 7:13 am    Předmět: Citovat

No tak dělaj to v každym servisu, nejblíž máš asi Kasla, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 8:16 am    Předmět: Citovat

Jestli myslíš Kasla na objížďce, tak to je snad jen motorárna. Pak byl ještě snad jeden na náměstí - nemám moc reference.. Ale právě nevím jak se na to ty servisy tvářej. Většinou řeknou že namaj hodnoty a podle toho to pak vypadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 8:46 am    Předmět: Citovat

Hlavně na to většinou kašlou, pokud to nejde povolit, tzn všechno rozhejbat a pak zkoušet.
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 10:15 am    Předmět: Citovat

Drakas napsal:
Jestli myslíš Kasla na objížďce, tak to je snad jen motorárna. Pak byl ještě snad jeden na náměstí - nemám moc reference.. Ale právě nevím jak se na to ty servisy tvářej. Většinou řeknou že namaj hodnoty a podle toho to pak vypadá.


Konkrétně v tom na náměstí mi kdysi dělali sbíhavost na 105ce, ale už je to dloooouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 11:10 am    Předmět: Citovat

Kasl je motorář a naštval mi. Potřeal jsem gumičky na ventily na Simcu 1200 a že prej se to nedělá. Ani se nebyl ochotnej podívat. Jsou stejný jako na DTI Fronteře a stály 2 kila. Mad
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2008 12:08 pm    Předmět: Citovat

To souhlas. Posledně u Kasla taky nebyli 2× ochotný. Hlavy na škodovky atd. dělá Novák z Benátek Příčná 40, tel. někde taky mám. Měl toho tam spousty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drakas



Založen: 5.1.2007
Příspěvky: 28
Bydliště: Řevnice

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 10:18 am    Předmět: Citovat

Po prohození obou L pneu na pravou stranu a naopak, to táhne pro změnu zase na druhou stranu (doleva). Přední pneu jsou skoro jak nový, vzadu je to horší - pochopitelně dost ojetý vnější okraje běhounů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com