Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tažné zařízení za kombajna
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 3:13 am    Předmět: Citovat

Ježišmarja... Kounecte, ty kluku ušatej, promiň, ale máš v tom fakt strašnej hokej !

1. Panečku, to jsou ale novinky... Tak PAV má vlastní techničák a značku, jo ? A u motorky se pak jednalo se o zápis TAŽNÉHO ZAŘÍZENÍ ? To by mě teda zajímala kolonka "typ spojovacího zařízení" kde bývá třeba "ISO 50". To tam úředník napsal co ? "Vohnutá trubka s kloubkem" ? Netvrdím, že teoreticky PAV mít vlastní značku nemůže - legislativně tomu vlastně vůbec nic nebrání, ale je to opravdu velice šikovné už jen z hlediska placení dalšího povinného ručení a dalších kolků při registraci (jako za nové vozidlo) a případném prodeji Wink . V typovém listu PAVa je jednoznačně uvedeno, že svoji reg. značku mít nemusí, neboť se jedná o SOUČÁST MOTOCYKLU.

2. Viděl jsi někdy velkej techničák ? Pokud máš na autě tažný, tak do techničáku dostaneš zápis ohledně hmotností, ale ten typovej list ne. Z techničáku se nedozvíš, jestli máš na autě namontovaný tažný BRINK, nebo SVC atd. Maximálně je tam psané výrobní číslo.

3. Viděl jsi někdy typový list ? V každém typovém listu je uvedeno výrobní číslo konkrétního kusu - a v tom je právě ten fígl, že je každej originál. Kdyby to bylo jak povídáš, tak by stačil jeden pro celou republiku Smile

4. Věta "díky tomu že seženeš dárce čuby včetně typového listu ( pokud není, tak ani na tom dárci není TZ legálně )" - ta je už opravdu zcela mimo. Není na světě tuctovější věci, než DÁRCE čuby (leda snad můj kamoš Zdenál Srstka) včetně typového listu. Já teda čoveče na pár autech kouli legálně mám, ale safra - typovej list ani jeden...

Nemluvím o tom, že třeba u 40 let starý oktávky je opravdu předpoklad, že dědáček dodneška tuto relikvii chová zarámovanou v kuchyni nad kredencem. Mluvím hlavně o tom, žes prostě donesl typovej list na DI, tam si ho vzali, zapsali ti tažné do papírů a ty jsi zase odešel. Bez typového listu, ten zůstal ve složce auta... Cool

5. Tažných zařízení na oktávky bylo několik typů - pro uchycení pod diferák, k příčce, atd. I kdybys náhodou někde sehnal typový list tabula rasa - musel by ještě k tomu odpovídat přesně tvému typu (samozřejmě tažné musí mít štítek).

6. Úřady bohužel nehrajou písničky na přání. Neřídí se tím "jak by to mělo bejt" nebo "jak by se to dalo udělat", ale jenom "jak to máme předepsaný". Můžeš jim tisíckrát vysvětlovat věci znějící zcela logicky a neprůstřelně - ale smůla...

7. Jenom abych to všechno shrnul - já netvrdím, že někdy někde nějakej neznalej či benevolentní úředník nemůže udělat výjimku. Já netvrdím, že je třeba mít tažný namontovaný legálně. Já jen chtěl původnímu tazateli ušetřit případné zklamání (a peníze) pro případ, že to tažné z nějakého vraku nakonec koupí, složitě namontuje, otypuje, zkontroluje, schválí, slavnostně zajde na úřad... a dostane tam leda KFPB... Razz
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 7:24 am    Předmět: Citovat

Téma přesunuto do skupiny Podvozek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
panny



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 118
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2008 1:07 pm    Předmět: Citovat

Nezbvá než s Doctorem souhlasit Razz , kdyby to bylo tak jednoduchý piřdat tažný na starý vergly tak ho už mám všude a nikdo by ani.....
_________________
se mnou přijede zákon
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com