Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Povinné ručení
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva




Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2007 10:37 am    Předmět: Povinné ručení Citovat

Nechci dělat reklamu ČPP, ale včera jsem se přesunul s pov. ručením pro Octavií z r. 1959 (1089 cm3) od Kooperativy k ČPP (nabízeno 2496 Kč pro rok 2008 s plným bonusem od 1.1.2000) na pov. ručení SPOROPOV pro rok 2008 s limity 35/35 mil. Kč. Nemám veteránský atest, dodávám. Je to pov. ruč. vhodné pro osoby starší 35 let, auta starší 8 let a pro obce do 10 000 obyvatel. Výpočet nelze pro tento typ pov. ruč. provést na webu ČPP. Tam mají jiné produkty volně spočitatelné. Na přepážce se spočetlo 2750 x 1,4 x 0,25 x 0,6 = 577,5 Kč.
2750 Kč...zákl. sazba pro 1000-1250 cm3, 1,4...trest za bydliště v Praze, 0,25....vůz rok výroby starší než 1970, 0,6....plný bonus bezeškod. provozu od 1.1.2000 (den konce monopolu České pojišťovny v pov. ruč.). Takže na celý rok pouze 577 Kč. Hlavní roli hrál koeficient 0.25 vozu staršího než rok výroby 1970. Pro obyvatele menší obce by cena ještě spadla níž na 412 kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: so listopad 17, 2007 10:35 am    Předmět: Citovat

Tak jsem to zkusil a povedlo se.Takže auto starší roku 1970 a věk majitele nad 35 let, což už do toho delší dobu zapadám, obec s nižším počtem
obyvatel,pojištění i do zahraničí a limit 35 mil.,nemusí mít průkaz hist.vozidla.
Výše pojistky je 435 kč nebo 412 kč bez pojištění do zahraničí.Tak to znamená pro mě žádná testace,žádný průkazy a členství v nějakým klubu.Když beru to, že budu mít všechny auta na normálních SPZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 5:13 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak já mám Áju s testací a bonusem a platím někde kolem 270kč/rok
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 5:26 pm    Předmět: Citovat

To je bomba ! Konečně se to trochu hnulo !

Škoda že se to nedá někde na tem netu spočítat... píšeš stáří 8 let - neví někdo, kolik činí koeficient pro řekněme roky 1980, 1990 ? Jestli je tam taky nějaká znatelnější úleva ? Začly by bejt konečně zajímavý i ty mercedese, citroeny a podobné luxusnější kárky Smile Smile Smile

Jinak pokud bych já osobně měl třeba békáčko z roku 70, tak pochopitelně na nějakou testaci kašlu a nechám si ho pojistit takdle, ale pokavad bych měl třeba Áju, nebo něco takovýho, tak si to stejnak raději pojistím s testací - je tady totiž ještě další nezanedbatelnej aspekt - kdyby to nedej bože do mě někdo nakouřil. Se statutem historického vozidla se případná škoda posuzuje trochu jinak - bez otestování můžete dostat za zrušenej vergl taky třeba deset litrů a můžete bejt rádi a nikoho nezajímá, že jste do něj měsíc před tím nasypali padesát...

Ale rači to nepřivolávat Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky




Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 10:03 am    Předmět: Citovat

Koeficient pro rok výroby 1980? On není. Zkusil jsem, co by dali za sazbu na 1200trosku z roku 1979. Bylo to bez koef. 0,25. Takže dle mého výpočtu výše: 2750 * 1,4 * 0,6 = 2310 Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu




Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 13
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 19, 2007 10:09 am    Předmět: Citovat

Ještě připomínám. Pokud někdo má pov. ručení zahájené k 1.1., tak právě dnešek 19.11.2007 je posledním dnem k donesení výpovědi na přepážku stávající pojišťovny. Šestitýdenní výpovědní lhůta je dle smlouvy či zákona.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
9Tr



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

nějak jsem se to tu nedočetl, ale pro nás prosté lidi, prostě vše co má r.v 1970 a starší platí 1/4 pov. ruč.+ teda ty jejich příplatky za obec a nehodovost.
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš, s ňákým anarchistickým bohémem, rudým bolševickým nokem!
Сегодня, завтра, Шкода.Tatra-lid, Škoda-lidi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2007 8:24 am    Předmět: Citovat

Aha...A co teda píše Bobi-H v druhým příspěvku odshora Shocked ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
9Tr



Založen: 21.12.2006
Příspěvky: 76
Bydliště: Jihlava

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2007 11:21 am    Předmět: Citovat

on tam má věk majitele nad 35 let (což do tohoto ještě dlouho zapadat nebudu) a může to zavánět, jen pro tyto vyvolené Confused tak jsem jen chtěl podotkonout, že i my, mladší ročníky sem zapadáme-jako ročník majitele Cool
_________________
To máš z toho, s kým se to taháš, s ňákým anarchistickým bohémem, rudým bolševickým nokem!
Сегодня, завтра, Шкода.Tatra-lid, Škoda-lidi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 02, 2007 7:27 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem to byl ještě omrknout já a záleží na stáří vozidla.Věk a bydliště hraje roli jen na částce pojistky.Prostě čím starší pojistník a auto, tím měnší pojistka.Třeba mě to vyšlo na nějaký 402 Kč na pojistku od 1. března do 31. září.A to nemám žádný bonusy.Ty to schodí ještě níž.TAkže pokud chcete platit málo, kupte si starou káru a pojistku napište na nejstarší prababičku co máte.
_________________
Fotky z akcí a našich aut najdete zde: http://tomih.rajce.idnes.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem se byl v Český Pojišťovně ptát na to, když mám u nich pojištěný auto z roku 1974 a dodám jim Průkaz o testaci historického vozidla, jestli mi od tý 1/12, na kterou budu splňovat kritéria, odečtou ještě i 45 procent bonusu, který už na tom autě je při současný pojistce. Že jako třeba místo 300 / rok bych platil řekněme 180 Smile

No nejenže mi tohle nebyly schopný vůbec říct, ale dokonce ani netušily, že existuje něco jako historický vozidlo s normálníma SPZ a mladší roku 1952. Když jsem jim ukazoval jejich vlastní podmínky, NEVĚŘILY MI! Narazil jsem na nějaký totálně zabedněný slepice, skutečně musím říct, že jsem kroutil hlavou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Audin



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 107
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 8:35 pm    Předmět: Citovat

Já dneska platil embase, mám to u ČPP, teď třetím rokem a k 1/12 mám 15% bonus. Celkem tedy na rok 209Korun českých Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pipos
obecní násoska


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st únor 20, 2008 4:08 pm    Předmět: Citovat

Nevim jestli je to až od 1.1.2008 ale u ČPP jsem objevil při on-line sjednání pojištění kolonku Druh použití vozidla : starší vozidlo (vyrobené do roku 1970 včetně) . Spočítalo mi to na litra s bonusem 30% od 515,- do 580,- ročně a u Trambusa dokonce 4169,- ročně a to jsem mladý nezkušený řidič bydlící v Praze. Nevim jestli to mají třeba i ostatní pojišťovny. Jo a není k tomu potřeba splnit žádnou jinou podmínku
_________________
Já mám žízeň že mi to auto už nejede ani do kopce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 7:10 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem poslechnul kolegu výše a platím bez bonusu u ČPP 711Kč ročně. Kolonka r.v. do 1970.

Mají tam ještě druhou, ta už je z přídomkem s klubovou testací, tam by to bylo asi ještě levněji.

Ale jinak paráda a nestěžuju si, díky za navedení, ani by mě to nenapadlo a rovnou bych si to loupnul za trojku ročně.

Edit: Tak jsem to opravil. Ď Buráku Smile
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977


Naposledy upravil Kounect dne čt březen 27, 2008 7:59 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st březen 26, 2008 10:54 pm    Předmět: Citovat

Kristovanoho, TESTACÍ!!! Ne atestací. BuĎ v poho, nejsi jedinej, kdo to takhle komolí a jsou to i lidi, kteří do toho dělaj dýl. To jen pro příště Wink
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com