Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Motor 1202 x 1203

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2022 7:36 am    Předmět: Motor 1202 x 1203 Citovat

Ahoj, prosím o radu - nečekal jsem tak zásadní rozdíl, tak jestli mě ještě něco čeká :

Mám motor z 1203 a chci ho dát do oktávky.

1) Držák na silentbloky má jiný rozměr, koukám se blbě anebo je fakt třeba sundat víko rozvodů aby se to dalo vyměnit?

2) Je na něm dvoukomorový karburátor, který jsem myslel, že by mohl být v něčem lepší, než starý origo, ale výfuk má jinou přírubu - stojí za to předělávat přírubu, abych zachoval dvoukomorák anebo si mám přehodit staré svody se starým karburátorem?

3) Nic dalšího zásadního jsem nenašel, neví někdo ještě o nějakém "špeku"?
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
T505



Založen: 7.1.2011
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 16, 2022 9:11 pm    Předmět: Citovat

1, víko musí fakt dolu jinak to předělat nejde, nebo navařit na druhou stranu další packy s dírama.

2, za mě je dvoukomorák ideálně v kombinaci s dvojtrubkou výfukem, ale záleží na stylu použití, při kochací jízdě je druhá komora k ničemu. Myslím že jednoduší nechat puvodni svody karbec i výfuk.

3, A ten motor je obtokovej filtr, a nebo plnoprutok, ten druhej se z oktávkou moc nemusí blbě se vymněňuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: út květen 17, 2022 1:39 pm    Předmět: Citovat

Děkuju

1)je to hloupé, holt bude rozebíračka, škoda těsnění.

2) dal bych dvoutrubku, je to pro mě složitostí asi stejně složité, jako sundat sání a svody a nandat staré sání a svody, ale ten přínos je hlavně ve výkonu nebo se s tím nějak lépe jede? Je to třeba pružnější? Vůbec nevím, co od toho čekat, tak to nedokážu porovnat. Jestli je rozdíl v tom, že to pojede 120 anebo 130, tak to mě fakticky nezajímá, to rozumím, jestli tohle byla Tvoje odpověď, nic víc to nedá?

3) motor je stará 1203, takže s filtrem filcovým, na oktávku v pohodě
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
T505



Založen: 7.1.2011
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st květen 18, 2022 9:33 pm    Předmět: Citovat

Dvě dirky je lepší plnění, lepší vyprazdnování, o trochu líp to pojede a o trochu víc to bude žrát. Povol deset matiček nebo kolik jich tam je, přehoď svody a je vystaraný za větší námahu to nestojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kounect



Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 244
Bydliště: Tábor

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2022 12:37 pm    Předmět: Citovat

Oukej, půjdu jednodušší cestou, byť mě to hrozně lákalo zkusit, ale možná jsem měl jenom přehnané očekávání. Děkuju.
_________________
1202 STW 1962
Octavia 1963
Brouk 1977
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com