Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jak ošetřit spodek?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Karoserie
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
radioelectrum
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt červen 21, 2018 7:19 pm    Předmět: jak ošetřit spodek? Citovat

tak jsme sundal kastli a začal zjištovat stav vozu. Koroze je i zevnitř na podlaze kde je vidět že se ta rezavá základovka kterou byla z výroby natřená celá karoserie (asi v roce 1975 když se měnil jak rám tak karoserie při gelerální opravě)loupe i zevnitř takže pod tím gumoasfaltem kde také je asi nebude držet o čemž jsem se přesvědčil špachtlí. Takže celý spodek oškrabu pryč. Jakou mám použít základovku. každý mi tvrdí něco jiného. jeden tvrdí že musím použít odrezovač, druhý že odrezovač je již dávno překonaný, další že základovku ředitelnou vodou která zreaguje že odstraní rez, jiný že cokoli ředitelné vodou na kov ne. Tak jak to kdo děláte?

balekvaclav.sweb.cz/P1370217.jpg
balekvaclav.sweb.cz/P1370218.jpg
balekvaclav.sweb.cz/P1370222.jpg
balekvaclav.sweb.cz/P1370235.jpg
Návrat nahoru
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne červen 24, 2018 8:29 pm    Předmět: Citovat

Jediny, co funguje na rezaty je surikova barva, neda se uz sehnat, tak si sezen surik (chemikalie Mach) a namichej ho s fermezi. Pri vetsim zredeni je to vhodny i na dutiny.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Andrej1203



Založen: 20.5.2015
Příspěvky: 37
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2018 1:53 pm    Předmět: Citovat

Asi už bude hodne neskoro Smile), ale pozri toto

http://svk-barvy.cz/65-surikove-zakladove-natery
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
radioelectrum
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2018 6:08 pm    Předmět: Citovat

Já tu suříkovou barvu sehnal přes jednoho co dělá do lodí a vozí si suříkovou barvu na ně z Řecka. Zatím jsem natřel pouze část spodku a další pokračování bude až na jaře. Jinak dík za odkaz. třeba se bude hodit i někomu jinému.
Návrat nahoru
Martin Jemelka



Založen: 22.7.2019
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st červenec 21, 2021 9:38 pm    Předmět: Citovat

Doba pokrocila a nevim jestli se jeste neco dozvim, ale zkusime. Kastli 1203 prubezne v chvilkach volna vyvaruji a pokud se zadari necham opiskovat. Nicmene ani piskovani neodstrani ze vsech mist rez, spoje atd. tak se divam co pouzit na nater spodku a nejproblematictejsich mist. Po nekolikerem googleni, a hledani vim, ze surik s fermezi michat nebudu skrz prelakovani atd.
Co jsem nasel tak se vyrabi nejaka surikova barva Marine minio, ale moc zkusenosti jsem s ni nenasel, tzn jak dobre funguje, zda na povrchu dobre drzi, prelakovani atd., nasledne pak nejakou krci gumobarvu kazdopadne toto vidim jako moznost c.1. Moznost c.2 na problematicka mista odrezovac, pak cely spodek dvouslozkovym epoxivovym zakladem, nasledne asi kryci barvou a na to nejakou gumobarvu nejlepe pruhlednou at clovek vidi co se pod tim deje (i kdyz to je asi stejne scifi, protoze az se to zaspini, tak se to znepruhledni a ani umiti nepomuze predpolkadam). Nejaka doporuceni? diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: pá červenec 23, 2021 7:30 am    Předmět: Citovat

Pročti si vlákno
http://forum.predseda.com/viewtopic.php?t=1311
kde je korosní ochrana diskutována dosti hluboce.
Diskutován je tam průmyslový protikorosní přípravek CHELADE a jeho účinnost. Hodně zdaru,
VR
_________________
Tornádo = Š1203M, 1500/5kvalt mikrobus.
Když jsem si pro něj došel, musel prodávající pokácet dva malé stromky, aby s tou bědnou troskou šlo vyjet. A ono to vyjelo...
Už druhé desetiletí Tornádo věrně slouží,
a asi tomu tak bude i v letech příštích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Karoserie Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com