Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zadní pera 1202

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Buni



Založen: 25.4.2017
Příspěvky: 5
Bydliště: Žirovnice

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 11:04 am    Předmět: Zadní pera 1202 Citovat

Ahoj všichni.
Složil jsem podvozek 1202, ale trápí mě velké podražení zadních kol. Péra byly vyhamrovány u kováře, který vypadal, že ví co dělá, protože říkal, že je vezme opravdu jenom trošku, že stačí fakt jen málo.
Na posouzení přikládám fotky. [img] http://buni86.rajce.idnes.cz/1202/#IMG_20161211_161900.jpg [/img]
[img] http://buni86.rajce.idnes.cz/1202/#IMG_20161211_160855.jpg [/img]

Když si na to stoupnu ve svými 100kg a ještě se zapřu o ten strop, vůbec to nepropruží. Ještě jsem se tu dočet že se mají péra montovat napružený pomocí přípravku. To jsem samozřejmě nedodržel.
Má otázka tedy zní. Je to takto v pořádku? Sedne si to nějak? Nebo to mám nějak řešit? (zpátky ke kováři, nová péra) Nebo třeba pár listů odendat? (Auto bude jako veterán a nepočítá se s nějakým velkým zatěžováním)
Děkuji všem za rady a postřehy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 3:21 pm    Předmět: Citovat

Já bych to neřešil, myslím si že až na to dáš kastly a ujedeš nějaký kilometry, tak si to sedne. Jinak dobrá práce, můžu se zeptat co tam máš za pneumatiky? Kdybys cokoli potřeboval , tak dej vědět mám na tyhle auta plno věcí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kadlátko



Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 373
Bydliště: Libušín u Kladna

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 5:16 pm    Předmět: Citovat

Má zkušenost je spíš opačná. Na prvního stejšna jsem po všech peripetiiích dal zadní péro ze sedana 1201 teprve potom se s tim dalo normálně jezdit a při lidskim zatížení 2+2děti a 50kg bagáže byly zadní kola kolmo k silnici. Všechny originál péra s perspektivou zatížení 650kg se rovnali až při 450kg a 1202jka vypadá prázdná nakolech 6-16 jak koza. Chápu že je to originál, ale z hlediska ojíždění gum a podivné stabilitě spíš trauma alá TATRA148. Jezdil jsem s tim šest let jako rodinym autem ročně na LPG 16000km Kozy Kozy Kozy morm
_________________
brrrrhhhh a brhhhhhh ,ííííííííííííííí a stojim vo kus dál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 7:02 pm    Předmět: Citovat

Podle tý fotky si myslím , že máš pera nastříkaný barvou jako podvozek, jestli jo, tak to je špatně. Pera musejí po sobě pěkně klouzat. Je třeba je do hladka obrousit a pořádně namazat grafitovou vazelínou. Takhle ti ta barva na perech bude dělat při provozu obroušením cucky a nebude to správně fungovat. Kdyby jsi se rozhodnul pera měnit , tak ti můžu za mrzký peníz nechat celou nápravu sundanou z auta, které stálo pěkně rovně na kolech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buni



Založen: 25.4.2017
Příspěvky: 5
Bydliště: Žirovnice

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 7:51 pm    Předmět: Citovat

Díky za reakce chlapi. Péra mám stříknutý jenom zvenku, jinak jsou zbroušený a namazaný jsou grafitovou vazelínou. Ale je pravda, že když propružej a narovnaj se, tak se asi nějaká ta barva na koncích listů sedře. To doufám nebude tolik vadit.
Co jsme kdysi měli stejšnu, tak si vzpomínám, že prázdná to byla strašná koza a ten zadek byl strašně tvrdej, dokud se nanaložila, nebo nesedli dozadu lidi. Tomu bych se právě rád vyhnul. Slyšel jsem že to někteří řešili odendáním několika horních listů per. To by taky bylo asi nejsnažší řešení, jen nevím, jestli správný. Proto bych rád slyšel názory místních fundovaných lidí Wink

bobi-h > díky za nabídku. Jestli se rozhodnu jít do nový nápravy, tak bych se ozval. Ty gumy jsou koupený funglofky nějaký ruský vyrobený v Číně. Do ČR to tahá firma JPD Group. V případě zájmu sem dám číslo na člověka z tý firmy od kterýho jsem je objednával.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 10:32 pm    Předmět: Citovat

Ten kontakt na ty gumy bych uvítal. Ještě napiš jestli to není tajný za kolik se dají sehnat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 7:15 am    Předmět: Citovat

Na tý druhý fotce je to podepřený pařezem pod diferákem, to se nedivim že to visí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bobi-h



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 449
Bydliště: Kaplice

PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 9:37 am    Předmět: Citovat

Taky ti to visí když jsi opřený o pařez Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Buni



Založen: 25.4.2017
Příspěvky: 5
Bydliště: Žirovnice

PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 5:20 pm    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
Na tý druhý fotce je to podepřený pařezem pod diferákem, to se nedivim že to visí Smile


Blbý je, že když to z těch špalků skopnu, tak je to furt stejný. Laughing Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Buni



Založen: 25.4.2017
Příspěvky: 5
Bydliště: Žirovnice

PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 5:22 pm    Předmět: Citovat

bobi-h napsal:
Ten kontakt na ty gumy bych uvítal. Ještě napiš jestli to není tajný za kolik se dají sehnat?


Vojtěch Ryba
Obchod a Marketing
J.P.D. GROUP, s.r.o.

mobil: +420 731 197 235
v.ryba@jpdgroup.cz

jedna guma vyšla na 2100 včetně duše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st duben 26, 2017 9:15 pm    Předmět: Citovat

2100 Kč jedno kolo - tak možná proto píšeš "trápí mě velké podražení zadních kol". Za komunistů bejvaly levnější...

Hele, todle je šasí vytáhlý z nikdy neopravovaný oktávky po třicetiletým provozu. Zdaj se ti ty kola rovnoběžný ? Když si stoupneš vzadu na ten nosník, tak se to nák radikálně nezmění. Ono se to nezdá, ale kastle (kór štejsnová), sedadla, nádrž, rezerva, vokna, lidi... to všechno dokupy váží o dost víc, než samotnej metrákovej renovátor v montérkách.

Normálně na to posaď kastli a uvidíš, že to bude v pohodě.

Navíc úžasnost hajtry je právě v tom, jak se chová naprosto neřiditelně. Tak proč se snažit jízdní vlastnosti zlepšovat ? Smile



_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com