Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Chcíplý starter

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 11:40 am    Předmět: Chcíplý starter Citovat

Mrcha závada:
Klasický PAL Magneton.
Starter (samozřejmě v nejméně vhodnou chvíli) náhle a bez varování ani ťuk.
Až po demontáži objevena jemná prasklina v širokém páskovém vodiči, spojujícím kontakt vysouvacího magnetu s vlastním starterem. Tenká příčná prasklina přesně v ohybu pásku (v místě vnitřního pnutí).
U mého kusu (NOS) byl tento spojovací pásek vyroben z mosazi. Nevím, zda ta mosaz byla použita již ve fabrice, či později, během profi dílenské repase. Jednalo se zde o klasickou mezikrystalickou korosi, známou jako "sezonní praskání mosazi".
Tahle věc probíhá zcela skrytě a nenápadně a projeví se, dle Murphyho zákona, až v nejméně vhodnou chvíli tak, aby napáchala pokud možno co největší škodu.

Takže jen upozornění na možné kurvítko Smile
_________________
Tornádo = Š1203M, 1500/5kvalt mikrobus.
Když jsem si pro něj došel, musel prodávající pokácet dva malé stromky, aby s tou bědnou troskou šlo vyjet. A ono to vyjelo...
Už druhé desetiletí Tornádo věrně slouží,
a asi tomu tak bude i v letech příštích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 1:04 pm    Předmět: Citovat

Napsal bych ti "parkuj z kopce", ale je to troska, takže ti to kvůli kvalitám ruční brzdy radši nenapíšu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1250
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 6:05 pm    Předmět: Citovat

Po odstavení zajisti klínem.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 7:01 pm    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
Napsal bych ti "parkuj z kopce", ale je to troska, takže ti to kvůli kvalitám ruční brzdy radši nenapíšu Smile


Ti policajti mne bohužel zastavili na úplné rovině. Hlavně ze zvědavosti, už prej dlouho trosku neviděli. Jakou z toho, že najednou nemůžu nastartovat (klasické "cvak a nic") měli Prdel , si umíte živě představit. Leč byli frajeři, strčili do mě a ještě popřáli šťastnou cestu.
Samozřejmě hned jak jsem dorazil domů, milej starter jsem vyměnil za reservní a tohohle zánovního chcípáka hodil na ponk.
Jaká že je lahůdka měnit v trosce starter, to zasvěceným netřeba popisovat K zblití K zblití K zblití

PS
Ruční brzda brzdit musí, jelikož bydlím v prudce svažité ulici a navíc bez funkční ručky by mne od technické s potěšením vyrazili - leč vskutku není nad pořádný klín (teda to, co se strká pod kola, samozřejmě!).

PPS
Jo, prosímpěkně, nemáte někdo nadbytečné zadní plechové víčko, co kryje uhlíky? Ke všem oboum starterům, co jich jen mám, mám jen jedno víko a musím ho přehazovat. Je to jen ptákovina, ale protivná.
Dík předem!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 7:04 pm    Předmět: Citovat

Mam tu nejaky mrtvy startery, takze plech muzu poskytnout. 777144887.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 8:15 pm    Předmět: Citovat

Zase to zakázaný téma. Já se z toho snad picnu. Jen jsem si udělal vývod na chladničku přímo z toho "zk..nýho, zaje...nýho" vejfukem obtočenýho elektromotoru a měl jsem hubu plnou mormu. palec dolu
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červen 16, 2015 10:28 pm    Předmět: Citovat

sestra 6 napsal:
Zase to zakázaný téma. Já se z toho snad picnu. Jen jsem si udělal vývod na chladničku přímo z toho "zk..nýho, zaje...nýho" vejfukem obtočenýho elektromotoru a měl jsem hubu plnou mormu. palec dolu


velmi populární

http://forum.predseda.com/viewtopic.php?t=728&postdays=0&postorder=asc&start=0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2015 5:57 pm    Předmět: Citovat

No von tam kvuli tomu namontoval novej typ vejfuku, to se pak se starterem laboruje jedna basen.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: st červen 17, 2015 9:52 pm    Předmět: Citovat

Jojo, viděl jsem dneska u Vráti tu redukci z dvouděr na katík a můžu jen tiše závidět. Crying or Very sad A ten prasklý pásek ke statoru"facka" startéru "konec facky" taky. Ale to půjde lehce opravit. Laughing
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: po červen 22, 2015 8:37 pm    Předmět: Citovat

Opraveno, maká jak ďábel.
A má krásnej, očištěnej a nalakovanej deklík Very Happy
Kdyby všechno šlo opravit tak snadno... to by bylo na světě nůďo...

PS
Alvo, ta "mrtvola" se jeví být opravitelná, bude do rezervy. Dík!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr 805



Založen: 15.1.2010
Příspěvky: 25
Bydliště: Meziboří

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 9:48 am    Předmět: Výfukové potrubí Citovat

Zdravim,mám jen dotaz zda jde na klasické sběrné potrubí TAZ 1500 namontovat bez problémů první část potrubí původně z TAZ 1500 KAT.Díky Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tornado



Založen: 30.1.2012
Příspěvky: 77
Bydliště: Praha - Braník

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 10:05 am    Předmět: Citovat

Nevím - já sehnal z firemního vraku, co šel na ekosmrt, téměř nový, úplně kompletní KAT výfuk.
Předtím jsem tam měl dvoutrubku, a tak jsem si toho "ježka v kleci" užil měrou vrchovatou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr 805



Založen: 15.1.2010
Příspěvky: 25
Bydliště: Meziboří

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 11:52 am    Předmět: Citovat

Já jsem taky sehnal zánovní kompletní výfuk z KATu a chtěl bych ho namontovat místo klasiky.Nejsem si ale jist,zda jde bez problémů napasovat na původní sběrné potrubí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Patrik_Novak
adept na RCG


Založen: 14.12.2008
Příspěvky: 1450

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 12:16 pm    Předmět: Citovat

jo pasuje tam , je verze s katem i bez něj > (dvě fotky) http://pvdferdamravenec.rajce.idnes.cz/na_net#P6280041.jpg
_________________
PVDferdamravenec
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 9:36 pm    Předmět: Citovat

Ano, pasuje a dokonce ty nejnovější 1203 měly výfuk přišroubovaný matkami na snad 13-ku klíč a ne na klíč 16 nebo 17. Co jsou, ale parohy na motoru, tak některé mají oválné díry a jiné zas kulaté, zbytek výfuku lze zaměnit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com