Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zážitek z STK
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 7:48 pm    Předmět: zážitek z STK Citovat

Tak jsem pánové byl na STK s 1203 odtahovkou (jezevčíkem) a na té STK jsem s ní byl poprvé. Nejdřív nevěděli kam to auto vůbec mají zařadit a pak to začlo. Na emisích kontrolovali číslo motoru ikdyž je v TP výmaz a zjistili, že tam je patnácka a přitom s tímhle motorem jsem předchozích snad pět STK prošel normálně. Pak si pán přivolal kolegu a začli řešit, že mám jiné gumy, jiné disky, pětistupňovou převodovku a přibodované číslo karosérie. Nestačil jsem se divit, musel jsem je přesvědčovat, že gumy i kola jsou jako originál, že štítek s číslem takhle přidělali v roce 1975 a o tom že do pětikvaltu jim nic není jsem už nemluvil. Asi byly nějak blbě postavené planety či co, že řešili takové kraviny a já je musel přesvědčovat o opaku a ještě ke všemu ten jeden měl řeči, ža takové auta by se měla povině sešrotovat. No co dodat, pojedu zas tam jako jsem jezdil vždycky a kde to auto znají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: čt říjen 03, 2013 6:41 am    Předmět: Citovat

Jasně, jen počkej 14 dní, aby centrální úředník Evil or Very Mad pochopil, že si za tu dobu dal vše do richtigu.
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so říjen 05, 2013 10:17 pm    Předmět: Citovat

tak to musela bejt radost... jako by nestacilo, ze se po tech autech chce dodrzovani dnesnich zvyklosti, pokud jde o vuli rizeni apod, jako kdyby to auto melo maximalku 180... jenze to stejne nevysvetlis, ze s tim autem umis, jezdis s nim tak, jak snese... za chvili zacnou remcat, ze nefunguje abs...
a nakonec nas zachranej uz jen V na RZ, jenze to zase velka cast nasich aut neprojde, kdyz nejsou jako z fabriky... nakonec si vsichni najmem podvalniky i s ridicema, a budem se kochat krajinou zpoza volantu na podvalu... coz se vlastne taky nesmi, kdyz neni urcenej k preprave osob...
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Chlastík



Založen: 21.6.2012
Příspěvky: 71
Bydliště: Žacléř

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 11:52 am    Předmět: Citovat

martin.adamek napsal:

a nakonec nas zachranej uz jen V na RZ, jenze to zase velka cast nasich aut neprojde, kdyz nejsou jako z fabriky... nakonec si vsichni najmem podvalniky i s ridicema, a budem se kochat krajinou zpoza volantu na podvalu... coz se vlastne taky nesmi, kdyz neni urcenej k preprave osob...

tleskám
nezbývá nic jinýho než si pronajmout areál a budeme jezdit dokolečka jako na pouti Laughing
_________________
Škoda 1203, kolébka má , i hrob můj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 1:46 pm    Předmět: Citovat

No to už se nám jednou stalo, že jsme jezdili dokolečka kolem kravína, na majácích, v noci. Až přijeli policajti. No, dobrej fesťák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Chlastík



Založen: 21.6.2012
Příspěvky: 71
Bydliště: Žacléř

PříspěvekZaslal: po říjen 07, 2013 10:26 pm    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
No to už se nám jednou stalo, že jsme jezdili dokolečka kolem kravína, na majácích, v noci. Až přijeli policajti. No, dobrej fesťák...

a nebylo to v Krkonoších jednoho podzima? Laughing
_________________
Škoda 1203, kolébka má , i hrob můj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 7:15 am    Předmět: Citovat

No bať Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sestra 6
Vážný adept na RCG


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1304
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: út říjen 08, 2013 8:41 am    Předmět: Citovat

To bylo v Troskanzenu? Laughing
_________________
Sedan1201 1957; Wartburg 353 de Luxe 1970; Wartburg 353Tourist 1973, Renault Scenic Grand 1,9 DCi; ZTS 1203Mde Luxe 1991,2 x JAWA 05, Fávo 135lx.
RIP:Sedan 1201, Wartburg 353-1 a W, Oltcit 11R, Škoda 105L, 2xDacia 1310 a plasťáky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dave



Založen: 25.12.2006
Příspěvky: 166
Bydliště: Mladá Boleslav

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 8:36 pm    Předmět: Citovat

Tak mám pokračování, TK už mám, ale nebyla bez problémů. Když jsem přijel na jinou STK a chtěl emise, tak si mě dva pracovníci přehazovali jak horký brambor, jeden se vymlouval, že je už starej, druhej že nemá čas a posílal mne zas k tomu prvnímu a ten vymyslel, že auto se celé nevejde do dílny tak aby mohl zavřít vrata. No jel jsem ještě na třetí STK a tam auto prošlo úplně v pohodě, akorát na konci mi řekli, že TK bude platná jen na rok, protože ve velkém TP je slovíčko "speciální", ale po vysvětlení, že nikdy od roku 75 nebyla TK jen na rok, tak ji udělali teda na dva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt říjen 17, 2013 8:47 am    Předmět: Citovat

No jasne, no. Ono.pod.pojmem specialni se tehdy bralo lecktere uzitkove a dnes se to.bere jako auto slozek izs, autoskoly apod...
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ovocny



Založen: 5.11.2008
Příspěvky: 64
Bydliště: Dálný východ

PříspěvekZaslal: pá říjen 18, 2013 7:52 am    Předmět: Citovat

Pokud jde o kategorii speciální, bývá problém i v tom že registr vozidel byl je a bude nejspíš vždycky v bordelu. Navíc kdysi se to nějak extra neřešilo a občas se něco zapomělo napsat při vystavování TP nebo opsat či přeškrtnout při změnách.
Dokonce i dneska člověk může mít zapsáno "speciální - obytný" pokud má vestavbu v dodávce takže to až tak netypické není a na STK si prostě musí stát za svým že se to tak dělá celou dobu existence auta a pokud chtějí něco jiného, je třeba to zůvonit konkrátním zákonem či předpisem respektive jeho změnou.
_________________
+
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá říjen 18, 2013 10:05 pm    Předmět: Citovat

ovocny napsal:
registr vozidel byl je a bude nejspíš vždycky v bordelu. Navíc kdysi se to nějak extra neřešilo a občas se něco zapomělo napsat při vystavování TP nebo opsat či přeškrtnout při změnách.

To muzu potvrdit... pred par rokama jsem auto prestrikal, a od okamziku nahlaseni novy barvy (jedina zmena, ke ktery doslo) mam jinou maximalni povolenou rychlost. Docela by me zajimalo, jestli ma nekdo podobnou nebo jeste podivnejsi historku/zkusenost.
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Predseda
vedoucí tohodle kolchozu


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 2394
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 19, 2013 5:17 pm    Předmět: Citovat

No a to si představ, kdybys na to nastříkal rychlý pruhy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hicotech



Založen: 11.12.2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so říjen 19, 2013 5:53 pm    Předmět: Citovat

ja napr nemam v technicaku skoro nic.. auto pri prepise nemali v databaze a tak tam vyplnili len to co som im nadiktoval, resp co sme nevedeli tak su pomlcky

Naposledy upravil hicotech dne so říjen 19, 2013 8:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martin.adamek
adept na RCG


Založen: 29.8.2009
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: so říjen 19, 2013 6:16 pm    Předmět: Citovat

Predseda napsal:
No a to si představ, kdybys na to nastříkal rychlý pruhy!

to je asi chyba, ze jsem neudelal... pac mi tu rychlost po nastriku snizili (zas bych moh mit vetsi vuli rizeni, kdyby platily tehdejsi zakony)
Ale jestli se nekdy dostanu k instalaci prednich lhovek, tak jsem v pokuseni dat na ne kříže z izolacky, jako to mely soudoby rallye vozy na hlavnich svetlometech
_________________
Martin Adámek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Život kolem veteránů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com