Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ozvučení vozu Škoda 1202 STW

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: čt březen 03, 2011 8:15 pm    Předmět: Ozvučení vozu Škoda 1202 STW Citovat

Opět jedna variace na moje oblíbené autorádioaktivní téma. Tento projekt byl pravda trochu dlouhodobější, ale kupodivu jsem ho nakonec dotáhl do konce...

Více zde : http://hicos.cz/srs/reader.php?id=25

Pokud by někoho napadlo nějaký vylepšení, námět či rada, budu rád za cokoliv- idálně to napište v uvedeném odkazu (klidně anonymně) do komentářů. Nemyslím tím samozřejmě nějaký plácání po ramenou, ani vulgární hodnocení úrovně a provední. Prostě spíš postřehy pro "produkční sérii" Smile
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: so březen 05, 2011 11:14 pm    Předmět: Citovat

vypadá to dost dobře a myslíš, že bys pro nás méně eletricky zasažené mohls uvést trochu víc?Co je to za přehrávač a zesilovač?Pokud není schématko tajné, tož by taky nevadilo.Zajisté, ale i chápu, pokud nic z toho uveřejnit nechceš, ze mě jen mluví to, že se snažím vše na autech dělat sám, ale tohle bez více info zatím sám nezvládnu.
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 7:20 am    Předmět: Citovat

No tajné ta jaksi asi není - když to rvu na net Smile Schémátko...no ona je to jedna krabička, ze které vedou drátky do druhé krabičky. Obě krabičky jsou v podstatě libovolné - jakýkoliv "tuningový" zesilovaček do auta na 12V, číňan toho lisuje víc než dětskejch dudlíků a stejně tak MP3 Player. Ten použiješ v podstatě úplně libovolnej, akorát je šikovný když má napájení taky 12V (což moc nemívají, ale jeden stabilizátor to vyřeší), nemusí mít displej a podobný věci. Pak to celý zadrátuješ dokupy a je to... Těžko dělat nějakej ultrapřesnej popis s rozměrama vyráběnejch částí atd. bys to stejně stavěl z mírně odlišnejch komponentů. Jesli do něčoho takovýho máš chuť, sežeň si zesilovač a přehrávač (ideálně E-Bay) a co nebudeš vědět, rád poradím. Příkladně by tam šlo kompletně překomutat autorádio typu http://aukro.cz/nove-mp3-autoradio-v-retro-designu-za-699kc-zaruka-i1488380366.html - který je sice úplně k hovnu a jako autorádio je výrazně nekvalitní, nicméně přehrávač i zesilovač v něm je, ale zatím jsem takovouhle mrchu neviděl rozdělanou, myslím že to bude jedna destička SMD a zbytek vobalenej vzduch.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 1:08 pm    Předmět: Citovat

No vlastně máš pravdu, mě šlo spíše o tu mp3, která má vstup USB, protože to nevypadá jako běžná mp3, ale spíše na zástavbu do něčeho, ale když nad tím tak přemýšlím, tak on by stačila i nějaká obyč mp3 se slotem na paměťové karty, třebas i tahle http://elektro.aukro.cz/mp3-prehravac-super-i1487626527.html , kde bych si někam ven přes patici vyvedl ten slot na kartu a tím to živil, i když by se mi i hodil aux vstup pro připojení mobilu, myslíš, že ten zesilovač by stačil nějakej takovaj http://logicky.cz/hifi-stereo-zesilovac-2x10w-s-tda-2009a-ucc8-28v-stavebnice-g039-p1016861/ ?No když se na něho dívám, tak se mi nezdá až tak složitej a stejně je to stavebnice, tož možná bych i uvažoval, podle návodu nějakýho si ho komplet poskládat ze součástek, tak tam hodit nějakej ten Graetzův můstek, vhodně zregulovat napětí a je to, takhle to vypadá i celkem jednoduše Smile , mno mám tam v celkem dost špatným stavu Orlíka, tož asi něco postavím.
O celé zástavbě nějakého toho radia jsem taky uvažoval, kastle ať Luxuse či Orlíka je dost velká, takže když bych tam nemusel mít reprák, tak by tam to radio šlo nacpat celý a ovládat tím ovladačem, ale chvály na tyhle radia se mezi lidem moc nepěje, takže při použití nějaké ucházející mp3 by asi kvalita a životnost radia podle toho tvého návodu by byla jistě lepší, no je čas rozšířit část vybavení dilny po stránce elektro o víc než trafopájka z minulého režimu Wink
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 6:04 pm    Předmět: Citovat

No vono tady je blbý místo na až tak odbornou diskusi (i proto jsem dal k "článku" možnost komentářů). Ale proč ne, výše uvedenej zesík se použít dá. Ten přehrávač nevím - zajedno bude strašně titěrně dělanej a zmíněnou trafopájkou rozhodně například nepřipájíš dráty k paralelním tlačítkům. Za druhý bych se bál toho napájení. Má to vestavěnou baterku s předpokládám nijak inteligentním nabíjením a nevím jak se to bude chovat při napájení "nafurt". To už bych ho nechal bokem a připojil ho jako tebou zmiňovanej AUX přes kabel. Sice už to nená taková "frajeřina", jako když si to ovládáš přímo na rádiu, ale účel to splní. Mnou použitej zesilovač nestojí víc jak pětibábu s dopravou a má navíc korekce, regulátor hlasitosti a chladič, což bys tle musel dodat, takže v podstatě budeš na stejnejch penězích.

Co se týče Orlíka, tam je trochu problém - pokud teda chceš zachovat komplet starý šasi - s výrobou knoflíků. Musí se odlejt po jednom, aby to vypadalo věrohodně (sou na nich písmena). Na ty kulatý čudle formu mám (jsou stejný jak u stolního Talismanu), ale na vlnový ne.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2011 6:07 pm    Předmět: Citovat

Jo a ještě akorát k temu MP3 přehrávači - tenhleten by ti v autě určitě vyhazoval pojistky. Píšou totiž že má výkon dvakrát pět megawattů, což je dost a akumulátor s tím má problémy. On s tím má problémy i Temelín, protože to je asi deset procent jeho výkonu Cool
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Veteranista



Založen: 21.5.2008
Příspěvky: 79
Bydliště: Těšnovice

PříspěvekZaslal: po březen 07, 2011 10:27 am    Předmět: Citovat

No ještě mě napadlo jedna možnost, která by mohla jit, co tak použít fm transmitter, ten je na 12 v, má usb i aux, nešlo by jen místo výstupu na nějaký ten "vysílač" napojit na zesilovač?Ale nevím, jestli by to šlo od sebe oddělit. Question
_________________
Mára

Veterán klub Kroměříž - www.ceskyveteran.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2011 9:05 pm    Předmět: Citovat

to už je poněkud velké harakiri, ne ? Smile

Jinak co se tejče zesilovače, s úspěchem se dají taky vykostit bedýnky k PC - náký vyřazený, případně v nejhorším i koupit nejlevnější, co stojí ani ne dvě kila. Je v nich zesilovaček s regulátorem a usměrňovačem, stačí odcvaknout trafíčko a máš hotovo.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2011 9:30 pm    Předmět: Citovat

Ty bedynky k PC, ackoliv sou na nic napsany ruzny hodnoty vykonu, maj tak max 1W sinus a to bych rek, ze Hajtru neprerve.
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Boďa



Založen: 7.3.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út březen 15, 2011 10:00 pm    Předmět: Citovat

Dobřééé!!!

Já mám udělanej akorát krycí deklík na nový. Když někde zaparkuju, hodím tam místo panelu rádia deklík s fotkou... Very Happy Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: so duben 02, 2011 8:25 pm    Předmět: Citovat

Čeče Alvo, dneska sem dodělal jeden kousek "dobovýho" autorádia a tam jsem z nouze použil ten "zesilovač" vybrakovanej z bedýnek GENIUS SP120 za stopadesát korun z alzy. Kupodivu to řve akorát - sám sem se divil, jakej to s větším reprákem (starým dobrým "smetákem" z televizoru, na kterej mnohej bastlíř jistě vzpomene se slzou v oku a kterej se skvěle vejde pod palubku čehokoliv) dělá rachot.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Elektrická soustava Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com