Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak dostat empé trojky do dvanáctset trojky ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Co se jinam nevešlo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 6:46 pm    Předmět: Citovat

Sestro6, ale tak "dílna"... to je přece jenom hodně silné slovo. To je jenom snaha o využití jednoho z posledních bezprizorních zákoutí v našem rodinném domku na malinkatý trucovní elektrokutlošek - rozlohou tak osminový oproti třeba nádhernému Alvovu podkrovnímu království. Vybudování mě stálo dohromady drakonických zhruba 800 Kč, kdy na podlahu bylo použito vyhozené linoleum z jedné kanceláře, která se předělávala na konferenční místnost, jako pracovní a odkládací stoly vyřazené školní lavice po padesátikoruně, jako pracovní židle polodezolátní koženkové manažerské křeslo sestavené z pěti zceladezolátních koženkových manažerských křesel a místo tapet na stěny plážové rohože z letního Tesco-výprodeje po dvanácti korunách kus, což v přepočtu vycházelo na devět korun za metr čtvereční - nic levnějšího na stěny jsem bohužel nikde nesehnal. Zbytek nákladů tvoří plechovka luxolu (byla přejitá mrazem a tak za ni naštěstí chtěli jen čtyři pětky, což sem se i tak kroutil), světla, jistič a další drobnosti...




_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jelen
Vážný adept na RCG


Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 225
Bydliště: Unhošť

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 7:21 pm    Předmět: Citovat

Alva:
co je to za strašlivý schéma? To bych chtěl vidět v trosce v provozu, to snad není ani možný Shocked . Nějakej ultravysílač a to druhý je bůh ví co, snad nějakej modulační člen (snad podle modulovanýho výstupu), no, člen.. Shocked Laughing to by bylo rádio do půl trosky dozadu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1251
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 7:41 pm    Předmět: Citovat

To Alvovo je vysílač Rádia Bílá Hora...

Dre, ta půda je perfektní!
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 7:54 pm    Předmět: Citovat

Jelen - co je na tom tak moc divnýho ? Viděl jsi někdy třeba schéma obyčejnýho autorádia 2101BV ? Mám ho v oktávce v palubce - a jak je oktávka protiva trosce malá. Uznávám, že příkladně třeba ty EBL21 nejsou zrovna ultraminiaturní, ale zase jich mám celkem zásobu ze starejch Blaníků atd.

J-Karel, to není půda, to je jen šestina půdy. Ono to vypadá velký, ale je to fakt jen mrňavej koutek, tak čtyři metry čtvercové. Zbytek půdy tvoří sklad plechařiny, sklad motorkových věcí, sklad rádií a autorádií (takovejch těch vzácnějších) a největší část je letní židokino.

Mě vždycky na tem vesmíru sralo to, jak se hmota roztahuje. Furt je všude málo místa. Třebas kdysi, když sme topili normálně uhlím, tak sme měli klasickou kotelnu, kde se pokaždý složilo třicet metráků uhlího. Pak se to vyramovalo a dal se malej plynovej kotýlek na zeď. Uhlí zmizlo a byla prázdná místnost. Do měsíce - nechápu jak, byla najednou plná.
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 8:22 pm    Předmět: Citovat

Jelen- a to este neni konecna (predsedova) verze, nebot mam rozdelanej este linearni zesilovac osazenej 2 a pokud sezenu sokly tak 4 ruskejma GK71 a budou to krmit 4 trafa z mikrovlnek, ale to uz asi budu potrebovat tazny, pac se mi do trosky agregat kerej by to utahnul asi nevejde. I kdyz nedavno jsem koukal jak resej zesilovace k CBcku v americe http://www.youtube.com/watch?v=r1tDElOuLCw&feature=related
ja to stejne z auta provozovat nehodlam. Jkarla bych neom poopravil, ze je to jeden z vysilacu RBH, jeste je potreba uvest VKV vysilac a nedavno exhumovanej KV. R 118 nepocitam ta ma vyhorelej zdroj.



Pedy- mezi tim linem a prknama nemas izolaci zadnou?
_________________
Pohrebaky nehnijou, to bys mel vedet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1251
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 8:27 pm    Předmět: Citovat

R118-Božkov?


_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jelen
Vážný adept na RCG


Založen: 8.1.2011
Příspěvky: 225
Bydliště: Unhošť

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 8:35 pm    Předmět: Citovat

Pěkný, moc pěkný Cool elektronika mě vždycky bavila a Božkov Zelená je moje nejoblíbenější pití. Cítím se tu jako doma Very Happy

LeDocteur: není na tom divnýho nic, snad jen, že debata byla o mp3kách v autorádiu a teď takovej vysílač. Samozřejmě, schema nějakýho autorádia může vypadat podobně, schema televize jsme se ve škole učili nazpaměť (sice jen blokový, nebo povrchně i se součástkama, stejně už si nic nepamatuju) právě proto jsem se divil těm elektronkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 8:41 pm    Předmět: Citovat

...
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.


Naposledy upravil LeDocteur dne st leden 19, 2011 8:47 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
j.karel
Moderátor


Založen: 27.4.2009
Příspěvky: 1251
Bydliště: Desná

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 8:43 pm    Předmět: Citovat

Jelen napsal:
Božkov Zelená je moje nejoblíbenější pití

No, tak to si s Alvou a mítním krutovládcem budeš rozumět Nalitej

MP3 ve 1203 - měl jsem to, úchvatného SENCORa co za 2 týdny sežere 40Ah baterii, mašličkou upevněného v přihrádce před spolujezdcem. Muzika být musí - toto řešení bylo dočasné, ale když bude nějaké definitivní, budu nejšpíš volit úpravu vnitřku přihrádky. Ono když i když je popelník na horním dílu, stejně je to rádio uprostřed nedostupné.

Jako další varianta se jeví LeDocteurovo řešení s dobově upraveným rádiem (kam se hrabe Becker Mexico) nezvykle vlevo, což je nepoužitelné pro sanity (přídavné spínače) a novější 1203 které tam mají nádržku s brzdovkou.

Alvovo umístění rádia nad ruční brzdou je vhodné pouze pro Troskaře jeho postavy, mě to tam vadí neb přes koleno nemohu ovládat.
_________________
Až tvé tělo dodýchá,
až dožiješ svých dní,
tak i k tobě přispěchá,
má 1203 pohřební...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
LeDocteur



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 1939
Bydliště: Krysočina

PříspěvekZaslal: st leden 19, 2011 8:48 pm    Předmět: Citovat

Izolace, izolace... K čemu, na Krysočině ? Tady všichni používáme ruskou metodu tzv. samoizolačních střech. To nejni praha - tady když je mráz, tak je totiž aji sníh. A ta vrstva sněhu na střeše to izoluje sama o sobě.

Jenom si nemysli, my vidláci nejsme zase úplně blbí - na nás si nácí ti Bursíci a Biomissky nepřindou. Jo, panečku, to by se jim hodilo. A dopadnem jako s vodou, ne ? Furt řvali, ať šetříme, nezalejváme vokurky a nedáváme si plný vany. Tak sme začli šetřit, spotřeba radikálně klesla a tak vodárna musela co ? Zvednout cenu za kubík na desítinásobek. Začnem izolovat a co chudáci plynaři, he ?

Já uznávám přecedo, že to už nejni úplně vo autorádiu do trosky - ale když se ptal, je přeci slušnost mu odpovědět, ný ?

P.S. Jelen - já nevím, v televizách sem se nikdá nevyznal - ale to LCDčko co máme doma žádný součástky povrchně nemá. Všechno je myslím někde vevnitř. Povrchně je jenom jeden čudlík, červený světýlko a vzádu sou náký zdířky a anténní svod a síťová vidlice.

J-Karel - A co to zkusit pod kolenem ? Třeba levou rukou ?
_________________
Šel dědeček na kopeček, že zařízne Buráka, kudla se mu v ruce smekla, tak zařízl ČERVINKU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Co se jinam nevešlo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com