Škoda 1200-1201-1202 page Škoda 1101 - 1203 fórum
Masochisti všech zemí, spojte se!
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

[1201] Dálkové řazení

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spdy



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 47
Bydliště: Vrchlabí

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 9:25 pm    Předmět: [1201] Dálkové řazení Citovat

Zdarec

Měl bych dotázek, jaká je asi tak maximální možná vůle tady v tom nesmyslu (viz. obrázek), protože zřejmě kvůli tomu jsem odkrágloval svoji první převodovku a nerad bych tento úspěch znova opakoval. Za prvý to má vůli asi tak 0,5-0,75cm a za druhý ta tyč co z toho vede na převodovku se pohybuje špatně (málo) právě ve směru k převodovce (přitáhnutí řadičky v autě k sobě) - zůstane povytažená a malér je na světě. Ptám se vás co s tim již máte nějaké zkušenosti jak to například nejlépe seřídit v garážových podmínkách. Dikes

_________________
.. a je to !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt únor 22, 2007 10:48 pm    Předmět: Citovat

Většinou je to v těch kloubech vyběhaný. Je to alchymie, na kterou se snažim přijít už 6 let. Jednou jsem si to rozštěloval a od tý doby to stojí za prd. Mám to všechno bez vůlí. Naopak znám auto, co má vůle, sotva to drží pohromadě a řadí jednim prstem. Chce to vymezit ty vůle, popř doladit šroubovánim, ale jak řikám, je to porod!
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ondra



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 4

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 8:08 am    Předmět: Citovat

Já bych v tom žádnou vědu nehledal. Musí se společně vyladit délka táhla (je na něm šroubení nebo se to dá ladit i pootočením celého dekodéru okolo volantové tyče) s polohou řadící páky (povolením třmenu, co drží volantovou tyč pod palubkou, jejím posunutím dopředu nebo dozadu, v tvém případě spíš dopředu a opětovným utažením třmenu). Nic víc s tím dělat nejde... A řadí to i s vůlema, jen je výkyv řadící páky trochu větší, no Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Burák
Moderátor


Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 2529
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 8:46 am    Předmět: Citovat

Fajn Onrdo, dovezu ti Aju, mužeš se seberealizovat Laughing
_________________
Autum nerozumim, jen blbě kecám!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
spdy



Založen: 20.12.2006
Příspěvky: 47
Bydliště: Vrchlabí

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 12:17 pm    Předmět: Citovat

olalala Very Happy
dikes buráku a ondro, chybu jsem udělal, když jsem tam motor dal Crying or Very sad no nic...
K tomu vykyvu radici paky.. opravdu se mi zda, ze smerem ke me je vykyv o poznani mensi, takze zkusim hnout s tou volantovkou.
diky moc
_________________
.. a je to !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlvA



Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 988
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 23, 2007 6:45 pm    Předmět: Citovat

Pootacenim dekoderu bych to nenastavoval, vod toho sou ty zavity na tahlu. Paka cumici z dekoderu by mela s vodorovinou svirat uhel zhruba 45st pri tydle poloze je nejlepsi prevod. Pak sundas dekl prevodovky, vodpojis to tahlo vod vika, seridis si zakladni polohu paky, jak psal Ondra. Povolis kontramatku na tahle a sroubujes az pujde volne vlozit do otvoru paky na viku prevodovky. Pokud tam mas vetsi vuli vymez ji smerem ke zpatecce, cili, tycku tahla tlacis smerem dopredu aby v ramci vule zapadla do packu, jinymi slovy bude vo trochu delsi, nez kdyby tam ta vule nebyla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Škoda 1101 - 1203 fórum -> Motory a převodovky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com